Neler Yeni

Yeni aldığım monitörde ölü piksel çıktı iade etmelimiyim?

Aliyılmaz

80+ Bronze
merhaba. 1 hafta amazon.ca dan aldığım samsung g3 odssey de 1 tane ölü piksel çıktı ilerde büyürmü iade edeyimmi?

Aliyılmaz

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• 20230820_030242.jpg
    20230820_030242.jpg
    1.3 MB · Hit: 70
  • 20230820_030240.jpg
    20230820_030240.jpg
    1.3 MB · Hit: 79
Son düzenleme:

Margsauv

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
İbrahim
Eğer senin için çok sorun teşkil etmiyorsa kullan gitsin.

Samsung maalesef 5 adet ölü piksel altını kabul edilebilir kusur olarak tanımlayıp aynı ürünü geri gönderiyormuş. Boşu boşuına kargoda monitör harap olacak. Eğer uğraşayım diyorsan et.

Aliyılmaz

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer senin için çok sorun teşkil etmiyorsa kullan gitsin.

Samsung maalesef 5 adet ölü piksel altını kabul edilebilir kusur olarak tanımlayıp aynı ürünü geri gönderiyormuş. Boşu boşuına kargoda monitör harap olacak. Eğer uğraşayım diyorsan et.
ama amazondan aldım amazon kabul ediyor diye duydum ve bu kural kanada içinde geçerlimi?

Margsauv

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
İbrahim
ama amazondan aldım amazon kabul ediyor diye duydum ve bu kural kanada içinde geçerlimi?
Kanada için bu kural geçerli mi bilmiyorum, Samsung'un G5 modelini satın almadan önce Youtube'dan incelemelerine bakarken bir arkadaş da senin gibi tek ölü piksel sebebiyle iade talebinde bulunduğunu, ancak Samsung'un bu konuyu kabul edilebilir kusur olarak tanımlayıp monitörü kendisine iade ettiğini söylemişti. Ben de oradan bilgi sahibi oldum, belki bu durum düzelmiştir bilemiyorum. Eğer şansınızı denemek isterseniz iade edin.

Ayrıca ölü pikselin büyüme gibi bir huyu, özelliği yoktur. Ölü pixel demek, o lede giden enerjinin kesilmesi ya da ledin ömrünü yitirmesi sonucu meydana gelir. Diğer pixeller ölmez ise o pixeller çalışmaya devam eder.

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,131
İsim
Berk
merhaba. 1 hafta amazon.ca dan aldığım samsung g3 odssey de 1 tane ölü piksel çıktı ilerde büyürmü iade edeyimmi?
et tabii ki ya para vermişsin koskoca firmalar kalite standart testi yapmadan paketlemesinler fabrikalarında ürünleri.. neden kusurlu ürün kullanasın ki.. git değiştir. zahmet falan deme bu senin hakkın.

Aliyılmaz

80+ Bronze
Kanada için bu kural geçerli mi bilmiyorum, Samsung'un G5 modelini satın almadan önce Youtube'dan incelemelerine bakarken bir arkadaş da senin gibi tek ölü piksel sebebiyle iade talebinde bulunduğunu, ancak Samsung'un bu konuyu kabul edilebilir kusur olarak tanımlayıp monitörü kendisine iade ettiğini söylemişti. Ben de oradan bilgi sahibi oldum, belki bu durum düzelmiştir bilemiyorum. Eğer şansınızı denemek isterseniz iade edin.

Ayrıca ölü pikselin büyüme gibi bir huyu, özelliği yoktur. Ölü pixel demek, o lede giden enerjinin kesilmesi ya da ledin ömrünü yitirmesi sonucu meydana gelir. Diğer pixeller ölmez ise o pixeller çalışmaya devam eder.
30 günlük koşulsuz iadesi var kabul etmezlermi?

Ekler

• 613.PNG
    613.PNG
    22.4 KB · Hit: 35
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Ahmet Taha Usta
Knk her türlü iade et büyüme şansı var sıfır aldığın bi ürünü riske atma ayrıca monitörde manyak ghosting var diye biliyorum başka modellere yönelirsen iyi olur

Top Bottom