Neler Yeni

Yeni ekran kartım problemli

Hurly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Kerem Yıldız
Abicim şöyle basit bir açıklama yapayım sana, anakartın üstündeki enerjiyi boşaltman gerekiyor. Fişi çektikten sonra anakart üstündeki kondansatörlerde hala bir miktar depolanmış enerji oluyor. Anakarttında ufak bataryalar var gibi düşün. Güç tuşuna basınca prize bağlı değilsin ve bu küçük bataryalar vasıtasıyla PC açılmaya çalışıyor ama enerji az olduğundan açılamıyor ve deşarj olmuş oluyor aynı zamanda. Sen böyle aklında tut iş gorur :D

sooykan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Soykan
Sapphire Trixx uygulamasında hazır BIOS'lar onları dene istersen. Ekran kartında da BIOS'lar arası geçil yapabileceğin tuş var. Silent ve gaming seçenekleri olur genelde, aslında onlar farklı BIOS oluyor.

eqea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Ege
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım - Bilgisayar Sistemleri
Yapacağınız işlem zaten sonucunu vermiş keza defalarca yukarıda belirtmiş olduğum gibi dikkatle bakarsanız bu işlemin sizin bios ayarlarınızın fabrika ayarlarına dönmesi için yapılan bir işlem olduğunu söyledim. Mantığı dediğiniz gibi enerji boşaltmakla birlikte biosun üzerindeki kayıtlı tüm bilgileri varsayılan ayarlarına döndürmektedir. Programı sildirmemin sebebi ise bu ayarları tekrardan kendi oluşturduğu profile entegre etmemesini istediğimizden dolayıdır. Şöyleki bu işlemi yapmanıza rağmen sonuç değişmiyorsa muhtemelen sistem dosyalarının üzerine yazılmış değişiklikler vardır. Açıkçası o düzeyde bir müdahalede sunacağım bir çözüm yok ben de bilgisizim ama dediğim kısımla ilgili yazdıklarımı okuyarak cevap verirseniz memnun olurum. Çünkü ben size zaten hiç bilmeyen birinin yapacağı şekilde söyledim sorularına istinaden. Umarım sorununuz çözülür...
Arkadaşlar adam yardımcı olmuş hem konu sahibi hem diğer arkadaş kızıyor sen 5 dk kaybetme ve bios sıfırlanması daha hızlı olamsı için söylemiş anlayışla karşılamak yerine saldırıyorsunuz ? Sen kapalı bir şeyi açmaya çalışırsan depodaki enerjiyi tüketeceğini düşünemiyorsan kusura bakma ama bilgisayarıda benim gibi pırkalama lütfen :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı zamanda bios sıfırla uygulama kurmadan format at bilgisayarınada ne varsa temizlensin...

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
hasan güneş
Abicim şöyle basit bir açıklama yapayım sana, anakartın üstündeki enerjiyi boşaltman gerekiyor. Fişi çektikten sonra anakart üstündeki kondansatörlerde hala bir miktar depolanmış enerji oluyor. Anakarttında ufak bataryalar var gibi düşün. Güç tuşuna basınca prize bağlı değilsin ve bu küçük bataryalar vasıtasıyla PC açılmaya çalışıyor ama enerji az olduğundan açılamıyor ve deşarj olmuş oluyor aynı zamanda. Sen böyle aklında tut iş gorur :D
hiç biriniz bu arkadaş gibi basit ve hızlı söylemedi. Diyecek ki en başta ilk yazdığı mesaj da'' 5-10dk beklemene gerek yok güç kaynağına basılı tut sebebi daha hızlı elektiriğini atar'' bu kadar basit . 35 yaşındayım 8 yaşından beri bilgisayar donanım işleriyle uğraşıyorum . Msı Afterburner takılı kaldı cözümünü bilmemek ayıp değil gelip sorduğumda karşınızdaki insanlara ukala cevap vermek yorumlara dalga geçiyormuş gibi gülücükler atmak mantıksız. bu konu 3 cevapla bitebilirdi. MSI afterburner ayarlarını nasıl resetlerim bunu söylemek yerine biriniz format at dedi diğeriniz gereksiz konuyu uzattı aranızda tek haklı olan ve en mantıklı konuşan burakdiadı. güç tuşuna bas, format at veya uzun uzun yazıp gereksiz bilgi kirliğine gerek yok . yukarda format attığımı zaten söyledim foruma konu açmadan önce zaten denemeleri yaptım. en güzelini arkadaş söylemiş

Arkadaşlar adam yardımcı olmuş hem konu sahibi hem diğer arkadaş kızıyor sen 5 dk kaybetme ve bios sıfırlanması daha hızlı olamsı için söylemiş anlayışla karşılamak yerine saldırıyorsunuz ? Sen kapalı bir şeyi açmaya çalışırsan depodaki enerjiyi tüketeceğini düşünemiyorsan kusura bakma ama bilgisayarıda benim gibi pırkalama lütfen :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı zamanda bios sıfırla uygulama kurmadan format at bilgisayarınada ne varsa temizlensin...

benim ve diğer kişinin kızdığı bir cümle yazı biçimi varmı ? hakaret veya ukala konuşma tavırları en iyi ben bilirim cümleleri var mı? Sen baştan bir türkçe klavuzu imla kuralları dersine git yazdıklarımızdan neler cıkardın sen öyle

After burner ile alakalı demişki
Overclockla birlikte Amd Radeon ayarlarında da bilmediğin ayarları değiştirdin mi? Msi afterburner'ı silmeden de yapılıyor ama ayalardan bilgisayar her açıldığında bu ayarları uygula ibaresi aktifse tekrar yaptığın oc ayarları yüklenir.
burakdia güzel demiş bu uygulamayla alakalı bilginiz varsa yazın yoksa konuyu kapatın gitsin sorduğuma da üyelik açtığıma da pişman oldum. acayip ukalasınız

Son düzenleme:
Top Bottom