Neler Yeni

Yeni gelen sistem görüntü vermiyor

fruko.gzz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
414
İsim
furkan gezgin
Merhaba arkadaşlar yeni gelen sistem hazır olarak geldi sadece ben ekran kartını taktım arkadan iki vida attım ve ekran kartına takılmak üzere hazırlanmış 2 tane 6+2 pin kabloları mevcuttu onları rastgele taktım ikiside 6+2 pin girişliydi sorun olacağını düşünmemiştim. displayport ile ekran kartımı bağladım biosa girmek için f1 deletef4 f12 12 çoğu tuşa bastım girmedi ama ekran kartının rgbleri yanıyor fakat fanlar döndü ama 3 saniye sonra durdu ama rgbler yanmaya devam etti sorunu anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim ayrıca bir kaç kerede kırmızı ışık yandı ekran kartında

sistem parçaları:
asus prime b660m k d4 anakart
asus rog strix 80+gold 650w psu
asus tuf gaming rtx 3070ti ekran kartı

cevaplarınızı bekliyorum...

Tolga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Tolga Akgün
ekran kartını çıkar onboarddan görüntü almaya dene.

SubwofeN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Necati Yılmaz
Merhaba arkadaşlar yeni gelen sistem hazır olarak geldi sadece ben ekran kartını taktım arkadan iki vida attım ve ekran kartına takılmak üzere hazırlanmış 2 tane 6+2 pin kabloları mevcuttu onları rastgele taktım ikiside 6+2 pin girişliydi sorun olacağını düşünmemiştim. displayport ile ekran kartımı bağladım biosa girmek için f1 deletef4 f12 12 çoğu tuşa bastım girmedi ama ekran kartının rgbleri yanıyor fakat fanlar döndü ama 3 saniye sonra durdu ama rgbler yanmaya devam etti sorunu anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim ayrıca bir kaç kerede kırmızı ışık yandı ekran kartında

sistem parçaları:
asus prime b660m k d4 anakart
asus rog strix 80+gold 650w psu
asus tuf gaming rtx 3070ti ekran kartı

cevaplarınızı bekliyorum...
biosamı giremiyorsun ekrana görüntümü gelmiyor

Tolga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Tolga Akgün
nasıl yapıyoruz onu hocam ayrıca gpuya zarar vermiş olabilirmiyim çok korkuyorum valla
kasanın arka bölmesinde ekran kartına taktığın kabloyu anakarta takacaksın.
Dediklerine göre yanlış bir şey yaptığını düşünmüyorum.

fruko.gzz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
414
İsim
furkan gezgin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
biosamı giremiyorsun ekrana görüntümü gelmiyor
hocam monitörü açıyorum asus logosu geldiği zaman bios tuşuna yani f1e basıyorum girmiyor sonrada zaten displayport no signal diyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

displayport kablosunumu

SubwofeN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Necati Yılmaz
işlemcide dahili ekran kartı yoksa görüntü alamaz o porttan
hocam monitörü açıyorum asus logosu geldiği zaman bios tuşuna yani f1e basıyorum girmiyor sonrada zaten displayport no signal diyor

displayport kablosunumu
ekrana görüntü geliyorsa ekran kartında sorun yoktur anakart marka modelin neydi

Tolga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Tolga Akgün

displayport kablosunumu
eğer ekrana hiç görüntü gelmiyorsa dediğimi yapın.
-anakartınızda display kablosunu takacak bölüm yok hdmı ile bağlayın.
eğer bios bölümüne kadar açılıyorsa bios pilini çıkarıp 10 saniye bekleyip tekrar takın (ekran kartının altındadır büyük ihtimal.)

fruko.gzz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
414
İsim
furkan gezgin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
işlemcide dahili ekran kartı yoksa görüntü alamaz o porttan

ekrana görüntü geliyorsa ekran kartında sorun yoktur anakart marka modelin neydi
asus prime b660m k d4 hocam dediğim gibi displayporta taktımkabloları ekran kartına ve monitöre monitörü çalıştırdım monitörde asus yazdı ben o sırada biostuşuna bastım biosa giremedim sonrada display port o signal yazdı korkuyorum ekran kartını yaktım diye ama güç kalosu iki tane ve aynı zaten ne yapmış olabilirm ki?

eğer ekrana hiç görüntü gelmiyorsa dediğimi yapın.
-anakartınızda display kablosunu takacak bölüm yok hdmı ile bağlayın.
eğer bios bölümüne kadar açılıyorsa bios pilini çıkarıp 10 saniye bekleyip tekrar takın (ekran kartının altındadır büyük ihtimal.)
hocam bios gelmiyor monitörü çalıştırdığımgibi karşıma asus logosu geliyor sonrada displayport nosignal diyor

SubwofeN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Necati Yılmaz
asus prime b660m k d4 hocam dediğim gibi displayporta taktımkabloları ekran kartına ve monitöre monitörü çalıştırdım monitörde asus yazdı ben o sırada biostuşuna bastım biosa giremedim sonrada display port o signal yazdı korkuyorum ekran kartını yaktım diye ama güç kalosu iki tane ve aynı zaten ne yapmış olabilirm ki?
hocam asus anakartlarda bios delete yada f8 ile acılır denedin mi

SubwofeN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Necati Yılmaz
delete denedim f8 denemedimama çalıştırmaya korkuyom ekran kartını yakçam diye
sorun ekran kartında olsa hiç görüntü alamassın monitörün kablosunu kontrol et yada hdml ile bağla

Top Bottom