Neler Yeni

Yeni sistem mi alınmalı mevcut sistem mi güncellenmeli?

ahmett1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ahmet
Merhaba ben yaklaşık 6-7 ay önce sağlam bi sistem toplama kararı aldım. Ardından pek çok parçayı gücüm yettiğince aldım. İş durumum vs. İyi olduğundan geri kalan parçaları da alabileceğini düşünüyordum. Ancak askerden döndükten sonra ne yazık ki işler beklediğim gibi olmadı. İş konusunda sıkıntılar yaşadım. Aynı zamanda ailemden birinde sağlık problemi olduğundan pcnin geri kalan parçalarını üst düzey seviyede tamamlamam hayal olarak kaldı. Şimdi aklımda iki yol var hangisini seçmeliyim bana yardımcı olur musunuz?
1-) Elimdeki sıfır parçaları tutup. Halihazırda kullandığım sistemi satıp üzerine ekleme yaparak eksik parçaları tamamlamak.(İşlemcim çok iyi olduğundan elde tutmak istiyorum)
2-) Sıfır ve şuan kullandığım parçaların tamamını satıp yeni bir pc almak.

NOT: ikinci el bilgisayarı satarsam, üzerine max 15000 lira gibi bir şey ekleyebilirim yani bu da tahminen 28-29.000 TL yapıyor.

Elimdeki sıfır parçalar:
- İşlemci: 13900kf
- Sıvı soğutma: Arctic 360mm argb
- Psu: Corsair hx 1200w
- Kasa: Phanteks p600s
- SSD: 2 tane Kingston kc3000 1TB

Eksik parçalarım:
- Anakart
- Ekran kartı
- Ram

İkinci el halihazırda kullandığım sistem (Satınca yaklaşık 13-14.000 lira gibi bir şey geliyor bana)
- Gtx1660 Super
- Ryzen 5 3600x
- Asus b450 plus gaming
- Arctic 240mm argb sıvı soğutma
- Thermaltake pure 3x120mm fan
- Gskill 2x8 3200mhz ram
- Crucial 240gb ssd
- WD 1 tb hdd
- Thermaltake versa j23 kasa

-------------
Bana bu parçaları alırsam işimi fazlasıyla görüceğini ve en azından yeni aldığım parçaları kullanabileceğim söylendi bu konudaki de görüşlerinizi söyler misiniz? (Ekran kartını 2. El alabilirim ileride işlerimi düzelttikten sonra upgradeleyebilirim)

- İkinci el rtx 3090
- https://www.amazon.com.tr/dp/B0B62W...e=380333&creativeASIN=B0B62WMDZP&linkCode=asn
- https://www.vizyonbilgisayar.com/pr...-rgb-m2-1700p-atx-anakart?ref=akakce&v=1.65.9

Sizce bunları sıfır parçalarımla birleştirirsem rahat kullanabilir miyim? Darboğaz yaşar mıyım. Gerçekten bir kaç aydır düşünmekten bi hal oldum artık bir şeyler yapmak istiyorum. Şimdiden herkese teşekkürler. İyi forumlar

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,937
İsim
MehmedVII
Merhaba ben yaklaşık 6-7 ay önce sağlam bi sistem toplama kararı aldım. Ardından pek çok parçayı gücüm yettiğince aldım. İş durumum vs. İyi olduğundan geri kalan parçaları da alabileceğini düşünüyordum. Ancak askerden döndükten sonra ne yazık ki işler beklediğim gibi olmadı. İş konusunda sıkıntılar yaşadım. Aynı zamanda ailemden birinde sağlık problemi olduğundan pcnin geri kalan parçalarını üst düzey seviyede tamamlamam hayal olarak kaldı. Şimdi aklımda iki yol var hangisini seçmeliyim bana yardımcı olur musunuz?
1-) Elimdeki sıfır parçaları tutup. Halihazırda kullandığım sistemi satıp üzerine ekleme yaparak eksik parçaları tamamlamak.(İşlemcim çok iyi olduğundan elde tutmak istiyorum)
2-) Sıfır ve şuan kullandığım parçaların tamamını satıp yeni bir pc almak.

NOT: ikinci el bilgisayarı satarsam, üzerine max 15000 lira gibi bir şey ekleyebilirim yani bu da tahminen 28-29.000 TL yapıyor.

Elimdeki sıfır parçalar:
- İşlemci: 13900kf
- Sıvı soğutma: Arctic 360mm argb
- Psu: Corsair hx 1200w
- Kasa: Phanteks p600s
- SSD: 2 tane Kingston kc3000 1TB

Eksik parçalarım:
- Anakart
- Ekran kartı
- Ram

İkinci el halihazırda kullandığım sistem (Satınca yaklaşık 13-14.000 lira gibi bir şey geliyor bana)
- Gtx1660 Super
- Ryzen 5 3600x
- Asus b450 plus gaming
- Arctic 240mm argb sıvı soğutma
- Thermaltake pure 3x120mm fan
- Gskill 2x8 3200mhz ram
- Crucial 240gb ssd
- WD 1 tb hdd
- Thermaltake versa j23 kasa

-------------
Bana bu parçaları alırsam işimi fazlasıyla görüceğini ve en azından yeni aldığım parçaları kullanabileceğim söylendi bu konudaki de görüşlerinizi söyler misiniz? (Ekran kartını 2. El alabilirim ileride işlerimi düzelttikten sonra upgradeleyebilirim)

- İkinci el rtx 3090
- https://www.amazon.com.tr/dp/B0B62W...e=380333&creativeASIN=B0B62WMDZP&linkCode=asn
- https://www.vizyonbilgisayar.com/pr...-rgb-m2-1700p-atx-anakart?ref=akakce&v=1.65.9

Sizce bunları sıfır parçalarımla birleştirirsem rahat kullanabilir miyim? Darboğaz yaşar mıyım. Gerçekten bir kaç aydır düşünmekten bi hal oldum artık bir şeyler yapmak istiyorum. Şimdiden herkese teşekkürler. İyi forumlar
1660s 3600x olan sistemi satınca mı 13-14k geliyor yoksa para mı birleşiyor? Bu fiyata çok zor satılması sıfır daha iyileri var.

ahmett1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1660s 3600x olan sistemi satınca mı 13-14k geliyor yoksa para mı birleşiyor? Bu fiyata çok zor satılması sıfır daha iyileri var.
İkinci el yazdığım sistemi satınca elimde 13-14k oluyor. Hatta alıcısı da var şuanda. Diğer parayla birleştirince de 28-29k gibi bir şey oluyor.

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,984
Üyeler
140,741
Son üye
naytline
Top Bottom