Neler Yeni

🟠 Yeni Karar! Okullarda Tatil Süresi Kısalıyor! ⌛

sasamblae

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
asemo boa
güzel güzel bence 1ay kış 1 ay yaz yeter bu yeni nesile.

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,139
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Hocam o her üniversiteye göre farklılık gösteriyor diye biliyorum ben. Benim hedef ege veya Akdeniz üniversitesi turizm rehberliği.
Neden bu bölümü seçtiniz merak ettim ,ilgi duyduğunuz bir alan mi ?

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Neden bu bölümü seçtiniz merak ettim ,ilgi duyduğunuz bir alan mi ?
Evet hocam, ilgi duyduğum bir alan. Ek olarak japonca, almanca, biliyorum. Şimdi Rusça eğitimi alacağım.

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,139
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Evet hocam, ilgi duyduğum bir alan. Ek olarak japonca, almanca, biliyorum. Şimdi Rusça eğitimi alacağım.
Bende iyi seviye Fransızca var , ingilizce yı ekleyince 3 dil oluyor . Dil bilmek yeterli mi sizce bu alan için

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bende iyi seviye Fransızca var , ingilizce yı ekleyince 3 dil oluyor . Dil bilmek yeterli mi sizce bu alan için
Hocam ne kadar dil bilirseniz o kadar iyi olur. Sizin hareketleriniz, sosyal ilişkileriniz falanda çok önemli.

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Sanki tek sorun tatil süresi direkt eğitim sistemi ve ülkenin hali berbat neyse böyle devam

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
845
İsim
icardi
girmiyor basbaya.Ünililer geçen hafta tatildeydi bu hafta var mı hala bilmiyorm
Sen üniversite okudun mu kardeşim. Kışın 1 aya yakın tatil olur. Okuldan okula tatil başlangıcı değişir. Ama 1 ay kış 3 ay yazın tatil kesin olur

Can...

80+ Platinum

Türkiye'de 180 gün olan eğitim süresinin 200 güne çıkarılması için Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Projenin uygulamaya alınmasıyla ara tatilinde değişme beklenmezken yaz tatili kısalacak. Uygulamayla gelişmiş ülkelerde 200 gün olan eğitim-öğretim süresi ortalamasına çıkılmış olacak.​

ARA TATİL AYNI KALACAK AMA YAZ TATİLİ KISALACAK​

Türkiye'de eğitim ve öğretim iş günü iki ayrı dönemde 90'ar gün olmak üzere toplam 180 gün şeklinde uygulanıyor. Eğitim süresi hesaplanırken resmi tatiller, milli ve dini bayramlar ile hafta sonu tatilleri çıkarılıyor.

EĞİTİM SÜRESİNİN UZATILMASI NE ZAMAN UYGULANACAK?​

Gelişmiş ülkelerde 200 günün üzerinde olan eğitim süresinin Türkiye'de uzatılması, 9 Eylül 2024 tarihinde başlayacak olan 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı'nda yürürlüğe konacak. Türkiye'de yaz tatili süresi, ara tatili uygulamasının başladığı 2019-2020 eğitim-öğretim yılından itibaren 13 haftadan 11 haftaya inmişti.

milli-egitim-bakanligi-ndan-yaz-tatilini-kisaltma-16852520_9915_amp.jpg
içine edilmiş eğitim sistemi daha nasıl leş olur anlam veremedim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,249
Üyeler
154,205
Son üye
afbafb
Top Bottom