Neler Yeni

Çözüldü✓ YENİ PC ALDIM NASIL SİZCE YOKSA İPTAL ETMELİ MİYİM ?

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,453
İsim
Hacı
Çok pahalı. Çok daha iyisini alırız 20k ya.

KOD5101

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
yiğit alp yaşin
bu sisteme sıvı soğutma ram ve 1tb m2 ssd eklemeden önce fiyatı 14999 TL idi haberiniz olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

sistem güzel ama ben şahsen bu fiyatı verdikten sonra ulen 3060 ti ne kadar ki üzerine 500-1k daha koyim ti versiyon olsun derdim. bir de anakart bari 550 seviyesinde olsaydı(20k bandında bir sistem için söylüyorum bunları) onun haricinde parçalar sıvı soğutması olan güzel bir sistem yapmışsın bence buradaki tek husus fiyata göre ekran kartının giriş seviyesinde kalması. 20k civarıda bir sistemin min. 3060 ti bulundurması gerekli diye düşünüyorum.

sonuçta şunu diyenler de haksız, yok o soğutmaya ne gerek var, yok nvidia ne gerek var gibi şeyleri için işine kattıktan sonra bu iş bitmez. insanlar bunu öğrenemiyor. arkadaş demek ki nvidia tabanlı bir sistem düşünüyor. ssd kaliteli olsun(o anakart gen4 destekliyor mu bakman lazım, benim bildiğim gen3 destekli 520 ler, bu doğrultuda ssd seçimi çok mantıksız kalıyor) sıvı soğutması kaliteli olsun diye düşünüyor. ya kardeşim 3060 alınır mı 6800 al o paraya demek çok saçma. kardeşim ne gerek var o psu ya 550 neyine yetmiyor bu konu uzar gider böyle. adam parasıyla en dolu bir sistem toplamak istiyor kısaca belli ki. bence güzel ama anakartı hadi en tepe olmadıktan sonra ödün verilebilir ama ekran kartında benim kafa takılırdı.
allah senden razı olsun şuana kadar aldığım en kaliteli ciddi fikir verici yorumdu dediklerine tamamen katılıyorum. Kısaca özet geçiyorum dediğin gibi kaliteli uzun ömürlü olmasını istedim sistemin ilk fiyatı 14,999 TL idi anakart ve ekran kartında başka seçenek yoktu ne yazıkki bütün parçaları msı ve corsair görünce çok sevindim. Araştırdığım kadarıylada işlemci fazla ısındığı için ve cidden sıvı soğutma istediğim için orda parayı bastım evet ve dediğin gibide gen 4 desteklemiyor fakat ileriye dönük olsun dedim yakın zmanda belki anakart değiştiririm gaming gece indiirmlerinde falan düşürürsem. Ordada o yüzden ok ledim bilmiyorum gen 3 seviyesinde çalışınca ne kadar düşük olur perfonmansı fakat idarelik ekran kartınada ok dememin tek sebebi tamam 3060 ama gamming x olmasıydı orda kafa rahatladı biraz. Ve işlemcide amd ekran kartında nvidea istiyorum dememe rağmen herkes yine fiyatı daha uygun diye amd yi yapıştırıp saçmalamışsın dedi ne yazıkki dediğin gibi anlaşılamıyoruz da bazen.

Son düzenleme:

Stayy

80+
bu sisteme sıvı soğutma ram ve 1tb m2 ssd eklemeden önce fiyatı 14999 TL idi haberiniz olsun

allah senden razı olsun şuana kadar aldığım en kaliteli ciddi fikir verici yorumdu dediklerine tamamen katılıyorum. Kısaca özet geçiyorum dediğin gibi kaliteli uzun ömürlü olmasını istedim sistemin ilk fiyatı 14,999 TL idi anakart ve ekran kartında başka seçenek yoktu ne yazıkki bütün parçaları msı ve corsair görünce çok sevindim. Araştırdığım kadarıylada işlemci fazla ısındığı için ve cidden sıvı soğutma istediğim için orda parayı bastım evet ve dediğin gibide gen 4 desteklemiyor fakat ileriye dönük olsun dedim yakın zmanda belki anakart değiştiririm gaming gece indiirmlerinde falan düşürürsem. Ordada o yüzden ok ledim bilmiyorum gen 3 seviyesinde çalışınca ne kadar düşük olur perfonmansı fakat idarelik ekran kartınada ok dememin tek sebebi tamam 3060 ama gamming x olmasıydı orda kafa rahatladı biraz. Ve işlemcide amd ekran kartında nvidea istiyorum dememe rağmen herkes yine fiyatı daha uygun diye amd yi yapıştırıp saçmalamışsın dedi ne yazıkki dediğin gibi anlaşılamıyoruz da bazen.
Tamam da sıvı soğutma gereksiz diyene sesleniyorum felan filan demişin ama o işlemci için kesinlikle abartı. 4.500 TL işlemciye veriyorsun 3000 TL sıvı soğutmaya akıl mantık işi değil bana göre. Daha uyguna, sıcaklığı istediğin derecelerde tutan soğutmalar var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Beratta
Hani akıl vermek gibi olmasın ama bu işler almadan önce sorulur diye düşünüyorum.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,354
İsim
Yusuf
Forumdaki insanlara güvenip AMD RX bu arkadaşın önerdiği ekran kartlarını alma sonra çok başın ağrır burada ki insanlar sadece vramine aldanıp diğer tüm hataları göz ardı ediyorlar. :D LOL. CW ayrı dert, Yazılımsal problemleri ayrı dert. AMD ekran kartı almak isteyen alsın. Tek kelime etmeyeceğim bundan sonra ne yaparsanız yapın.
ahahahaha kıyamam ya :D

dnysh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Deniz Yelkovan
arkadaşlar öncelikle merhabalar. İtopyada indirimli bir şekilde bu pc ye denk geldim ve kendimce geliştirerek totalde 20.300 TL ye bu özelliklerde bir bilgisayar almış oldum parça kalitesine bakarsak nasıl sizce ?

AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm MPK İşlemci
MSI A520M-A PRO 4600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance RGB RS Siyah 3200MHz C16 DDR4 Dual Kit Ram
MSI GeForce RTX 3060 GAMING X 12GB GDDR6 192 Bit LHR Ekran Kartı
MSI MAG CORELIQUID B240 Rainbow 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu
MSI MPG A650BN 650W 80 Plus Bronze 120mm Fanlı PSU
CORSAIR 1TB MP600 CORE XT PCIe Gen4 NVMe M.2 2280 SSD (5000MB Okuma / 3500MB Yazma)
MSI MAG FORGE 100R Tempered Glass ARGB USB 3.2 Mid Tower Kasa

tüm özellikleri bunlar upgrade yaparken içime sinmeyen sadece anakart oldu çünkü o kısımda herhangi bir yükseltme seçeneği sunmamışlar fakat hiç overclock yapmıyorum sistem hakkındaki fikirlerinizi merak ediyorum.
sistem güzel ama gereksiz pahalı olmuş sonuçta hazır sistem en fazla 15-16k olmalıydı kendin toplasan daha temiz olur hemde daha az maliyete gelir.

Kasa iyi, işlemci soğutucu çok gereksiz sıvı soğutucu ne gerek var
harbi 5600 için gereksiz olmuş stok fan da iş görür

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,862
İsim
İsim İSİMOĞLU
Baş iade

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,354
İsim
Yusuf
Saygı öğren dediklerim yoksa konuş. Neyi kastettiğimi burada okuyan herkes anlar. Sen bile anlamışsın düzeltmişsin halen daha gevzek gevzek konuşuyorsun. Yaygara seni.
neyi düzelmişim tam olarak ve 2. sayfadaki yorumunun üstüne yeşil içinde ne yazıyor baktın mı hiç :D ama olsun gayretini anlıyorum yoruma ek yapman güzel. öğreneceksin zamanla yavaş yavaş hemen her şey pat diye olmuyor.

Stayy

80+
neyi düzelmişim tam olarak ve 2. sayfadaki yorumunun üstüne yeşil içinde ne yazıyor baktın mı hiç :D ama olsun gayretini anlıyorum yoruma ek yapman güzel. öğreneceksin zamanla yavaş yavaş hemen her şey pat diye olmuyor.
Tamam kısa kes uyarım verildi yaptığım yanlışı düzelttim.

KOD5101

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
yiğit alp yaşin
OLM ALT TARAFI SİSTEM SORDUM NEDEN HERKES BİRBİRİNE KARŞI BU KADAR SAYGISIZ VE KIRICI DASJKHGDJASGDHJASDAS

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
908,701
Üyeler
141,031
Son üye
efe7_46
Top Bottom