Neler Yeni

Çözüldü✓ Yeni pc de biosa giremiyorum

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Önce optimize ayarlar ile oyun veya test programları ile test yapın daha sonra EXPO açarsınız sağlam soğutucu varsa işlemciye OC yaparsınız

Sanırım window kurulu değil daha

Kutlu0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Kutluhan
Önce optimize ayarlar ile oyun veya test programları ile test yapın daha sonra EXPO açarsınız sağlam soğutucu varsa işlemciye OC yaparsınız
Hocam ekran kartını söktüm ana kart üzerine bağladım hdmı ı bios geldi ekran kartı çıkık şuanda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sanırım window kurulu değil daha
Evet kurulu değil

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Hocam ekran kartını söktüm ana kart üzerine bağladım hdmı ı bios geldi ekran kartı çıkık şuanda

Evet kurulu değil
Tamam yani anakart ram hdmi kablo sağlam.

Bios ayarlarını default yapın ve ekran kartını tekrar takın.

Görüntü yine gelmez ise hdmi kablosunu anakart hdmi yuvasına takın tekrar açın pc yi bakın bakalım görüntü gelecek mi.
Gelmiyorsa bu şekilde windows kurulumu yapıp sistem açıldıktan sonra ekran kartını tanıyıp tanımadığına bakacağız

Kutlu0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Kutluhan
Tamam yani anakart ram hdmi kablo sağlam.

Bios ayarlarını default yapın ve ekran kartını tekrar takın.

Görüntü yine gelmez ise hdmi kablosunu anakart hdmi yuvasına takın tekrar açın pc yi bakın bakalım görüntü gelecek mi.
Gelmiyorsa bu şekilde windows kurulumu yapıp sistem açıldıktan sonra ekran kartını tanıyıp tanımadığına bakacağız
Şuan bios pilini söktüm dediğiniz gbi az önce biraz bekleyip bios pilini takıp mı çalıştırim

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Şuan bios pilini söktüm dediğiniz gbi az önce biraz bekleyip bios pilini takıp mı çalıştırim
Evet aynen ama PSU 220 volt giriş kablosu sökülü olması lazım kablo ve pil yokken 5dk bekleyin garanti olsun

Daha sonra pili ve PSU kablosunu bağlayın tekrar sistemi açın

Kutlu0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Kutluhan
Evet aynen ama PSU 220 volt giriş kablosu sökülü olması lazım kablo ve pil yokken 5dk bekleyin garanti olsun
Tamam 5 dk dolduktan sonra geri takıyorum pili takıyorum çalıştırıyprum öyle bi 5 dk daha bekliyorum sonra da ekran kartını takıp deniyorum

Daha sonra pili ve PSU kablosunu bağlayın tekrar sistemi açın
Doğru muyum?

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Tamam 5 dk dolduktan sonra geri takıyorum pili takıyorum çalıştırıyprum öyle bi 5 dk daha bekliyorum sonra da ekran kartını takıp deniyorum
Ekran kartı yokken sistem açıldıysa bios ekranı geldiyse yani
PSU kablosu sökük olsun
Pil sökük olsun
Ekran kartını takın
Zaten ekran kartını takarken tahminen 5 dk geçer daha sonra PSU takın pili takın sistemi açın

Eğer pil ekran kartının altında ise ekran kartı varken takmak zor oluyorsa pili takmadan PSU kablosunu bağlayın sistemi açın.

Sonra yine bakalım duruma göre

Doğru muyum?
Hocam var mı gelişme

Son düzenleme:

Kutlu0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Kutluhan
Ekran kartı yokken sistem açıldıysa bios ekranı geldiyse yani
PSU kablosu sökük olsun
Pil sökük olsun
Ekran kartını takın
Zaten ekran kartını takarken tahminen 5 dk geçer daha sonra PSU takın pili takın sistemi açın

Eğer pil ekran kartının altında ise ekran kartı varken takmak zor oluyorsa pili takmadan PSU kablosunu bağlayın sistemi açın.

Sonra yine bakalım duruma göre
Bu sıkıntı yaratırmı galiba çıkartırken yanlış bişi yaptım

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    961.3 KB · Hit: 17

Kutlu0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim