Neler Yeni

Yeni PC topluyorum sizce nasil?

ByCravL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Hassan
İdealo.de diye bir site var o nasıl bir site biliyormusunuz.
Evet hocam biliyorum telefonumda uygulaması kurulu. Oda aynı mantık hocam. Nasıl TR de cimri ve Akakçe varsa burada da geizhals ve idealo var. Ama benim tercihim geizhals. Daha fazla market seçeneği var

Erolcntd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erolcan Taşdemir
Hocam power supply konusunda neden öyle dediniz? gold sertifikali felan mi almak lazim?
Hocam power supply konusunda neden öyle dediniz? gold sertifikali felan mi almak lazim?

Hocam sertifikasını var zaten sendekinin ancak. İşlemci ve ekran kartın güçlü nerdeyse sistemin ucu ucuna denk gelir özellikle yük altında. Bende 700w gold sertifikalı psu var 3060ti + i31200f ve geri kalan parçaları bile toplam 500w da besliyor. Şu an için sana 700w yeter ama 4000 serisine geçtiğinde ozellikle 4070 ve uzeriyse yetersiz kalır 700w

ByCravL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Hassan
Hocam sertifikasını var zaten sendekinin ancak. İşlemci ve ekran kartın güçlü nerdeyse sistemin ucu ucuna denk gelir özellikle yük altında. Bende 700w gold sertifikalı psu var 3060ti + i31200f ve geri kalan parçaları bile toplam 500w da besliyor. Şu an için sana 700w yeter ama 4000 serisine geçtiğinde ozellikle 4070 ve uzeriyse yetersiz kalır 700w
Anladım hocam min kaç lazım peki ileri dönük olması adına. 1000w felan mı takmak lazım

ByCravL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Hassan
Hocam oynatır 5 5600 ve i3 12100 den yukarısı güzel bir ekran karti ile her oyunda ultraya yakında rahat oynatır en kötü 60 fps alırsın
Hocam bende 3070 var.O yüzden sanırım öyle bir yorum yaptı arkadaş

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,552
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Hocam kesinlikle olurdu. 3070 ide sifir almadim. 2. el temiz bulup aldim. 3070 ti yi 2. elde bile 400 civarina satiyorlar 4070s ise 590 lara bulunabiliyor. 180 euro icin ti almaktansa fiyati daha düsük olan 3070 e düstüm. bütcemi toplayinca 4070s ye dönmeyi düsünüyorum. 2k icin yeterli olur mu 3070? orda biraz endisem var
2k Gpusu olsada Vram yüzünden 1080 kartı gibi kalıyor garibim vram sıkışması yaşayabilirsin 2k da ultra ayarlarda falan

ByCravL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Hassan
2k Gpusu olsada Vram yüzünden 1080 kartı gibi kalıyor garibim vram sıkışması yaşayabilirsin 2k da ultra ayarlarda falan
Aynen hocam ya kart güzelde vram sorun farkındayım ama çok uyguna aldım şimdilik idare etsin yeter sorun yok.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,552
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Aynen hocam ya kart güzelde vram sorun farkındayım ama çok uyguna aldım şimdilik idare etsin yeter sorun yok.
İdare eder zaten ama ultra ayarlarda falan oynatmayabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA
Gelen yorumlar üzerine işlemciyi 7500f e düşürme kararı aldım aslında. 7600x soğutması zor bir işlemci ve aman aman performans farkı yok 7500f ile. Bütçemi dahada rahatlacak şekilde PC yi toplarım. Hemde hava sogutma yeterli olacaktır diye düşünüyorum
Kankam artık bios üzerinden max tdp değerini ayarlayabiliyorsun am5 soketli işlemcilerin bu sayede az watt çekiyor işlemci ve hem ısınmıyor hem de fps düşüşü hissedilmiyor bile 20 derece soğuyor işlemci 2fps kaybediyorsun ki hiçbişey 2 fps yi kimse farketmez zaten bu yüzden soğutma gibi bir derdin olmasın oyun için alacaksan ama render gibi konularda max tdp yi düşürmek sıkıntı çıkarabiliyor çoklu çekirdek performansı biraz düşüyor işlemcinin ama dediğim gibi soğutma konusundan değiştirdiyseniz eğer onun için çok canınızı sıkmanıza gerek yok Bios dan amd eco mode u açıp keyfinize bakabilirsiniz.

ByCravL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Hassan
Kankam artık bios üzerinden max tdp değerini ayarlayabiliyorsun am5 soketli işlemcilerin bu sayede az watt çekiyor işlemci ve hem ısınmıyor hem de fps düşüşü hissedilmiyor bile 20 derece soğuyor işlemci 2fps kaybediyorsun ki hiçbişey 2 fps yi kimse farketmez zaten bu yüzden soğutma gibi bir derdin olmasın oyun için alacaksan ama render gibi konularda max tdp yi düşürmek sıkıntı çıkarabiliyor çoklu çekirdek performansı biraz düşüyor işlemcinin ama dediğim gibi soğutma konusundan değiştirdiyseniz eğer onun için çok canınızı sıkmanıza gerek yok Bios dan amd eco mode u açıp keyfinize bakabilirsiniz.
Hocam baksana bunları hiç bilmiyoz valla. Ben sadece oyun için yapıyorum sistemi gündelik işler bide. Ozaman senin dediğine göre 7500f almaktansa 7600x ile devam etmek mantıklı. İleride yetmediği yerde müdahale ederim. Yoksa f demi kalmaya devam edeyim

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA
Hocam baksana bunları hiç bilmiyoz valla. Ben sadece oyun için yapıyorum sistemi gündelik işler bide. Ozaman senin dediğine göre 7500f almaktansa 7600x ile devam etmek mantıklı. İleride yetmediği yerde müdahale ederim. Yoksa f demi kalmaya devam edeyim
Kankam sadece oyun için alacaksan 7600x alabilirsin sonra biosdan amd eco yu deneyerek drop yemediğin ve ısınmayan güzel bir tdp değerine ayarlarsın. rahat rahat kullanırsın yani 7600x aldın illa çok ısınacak diye bir şey yok tdp düşürüp kullanabilirsin hayırlı olsun şimdiden.

fspdrop

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
169
İsim
ibrahim
İki işlemci arası güç farkı yok 2fps felan oyunlarda ama 7600ün ekran kartı var aynı o yüzden fiyat farkı varsa 7600 değmez 7500f iyidir
7500f enerji tüketimi ve soğutması daha kolay bir işlemci onuda göz önünde bulundurması lazım

Top Bottom