Neler Yeni

Yeni sistem donmaya başladı

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Ares Blackrosa
Youtubeden video açınca işlemci sıcaklığının 50-53 lere çıkması normal mi?
Normal hocam, donanım hızlandırmayı kapatınca bide işlemciyi kullanmaya başlıyor olması lazım, o yüzden sorun değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Kadirışık
Termal macununuzun çok kaliteli olmadığını düşünürsek evet normal ancak endişelenmenize sebep olacak kötü değil. benimde 45-50'lerde geziyor şu anda uzun zamandır macun değişimi yapmadım.
macunu sormuştum forumda değiştirmene gerek yok demişlerdi sadece macun sürerken bana çok katı geldi bir arkaşta katı dedi ama fazla bir sıkıntı çıkarmaz dedi yaza değiştirirsin demişti
Mesaj otomatik birleştirildi:

Normal hocam, donanım hızlandırmayı kapatınca bide işlemciyi kullanmaya başlıyor olması lazım, o yüzden sorun değil.
kapattım şuan bi sıkıntı çııkmadı ilerlettim geri aldım seri seri bir sıkıntı olmadı.
videoyu izlerken farketmiştim.Windowsa güncelleme gelmişti ondan kaynaklı olabilirmiydi acaba güncelledim sonrasında

Strangersupuk

80+ Bronze
macunu sormuştum forumda değiştirmene gerek yok demişlerdi sadece macun sürerken bana çok katı geldi bir arkaşta katı dedi ama fazla bir sıkıntı çıkarmaz dedi yaza değiştirirsin demişti
aynen kışa kadar bile götürebilir sıcaklık 90-100 bandına çıkmadığı sürece sorun yok.

ddarkbrother

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,838
İsim
Tandoğan Tan

Strangersupuk

80+ Bronze

kapattım şuan bi sıkıntı çııkmadı ilerlettim geri aldım seri seri bir sıkıntı olmadı.
videoyu izlerken farketmiştim.Windowsa güncelleme gelmişti ondan kaynaklı olabilirmiydi acaba güncelledim sonrasında
Muhtemelen arkadaşın söylediği gibi donanım hızlandırmadan dolayı, benim aklıma dahi gelmezdi böyle bir problem yaratacağı sizi biosta uğraştırırdım :)
@Ares Blackrosa Teşekkürler hocam.

Bilgisayar bozuldu mu saygıdeğer dostum,
Anakart mıymış sorun.
bilgisayarcıya gitti mi arkadaş?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Kadirışık
aynen kışa kadar bile götürebilir sıcaklık 90-100 bandına çıkmadığı sürece sorun yok.
yok ağır testte bile 73-75 aralığınday dı
beyler eywallayh sorum olursa yine sorarım var bi tane soruyum hatta ekran kartı boşta 50 lerde msi burnerda varsayılan ayarda kullanıoyurm.Bi sıkıntı olurmu boşta oyunda fanlar çalılşıyo oyunu denemek için açtım oynadım kapatım 40-43 lerdeydi sıcaklık
uygulama içinde önerebileceğiniz ayar varmı yada 35 dereceye kadar çalışmasın 50 de %80 çalışsın vs

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
919
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Muhtemelen arkadaşın söylediği gibi donanım hızlandırmadan dolayı, benim aklıma dahi gelmezdi böyle bir problem yaratacağı sizi biosta uğraştırırdım :)

Bilgisayar bozuldu mu saygıdeğer dostum,
Anakart mıymış sorun.
bilgisayarcıya gitti mi arkadaş?
her zman haklı olmak zorunda değilim ben öneri sundum hem bu dediklerini kontrol etmek içinde kaç saat uzaktan çile çektiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Ares Blackrosa
Windows güncellemesiyle bi alakasının olduğunu düşünmüyorum hocam eğer Windows 11 değilse.
Zamanında bende çok çektim donanım hızlandırmasından ötürü, ekran kartından dolayı yazılımsal bir problem olduğunu düşünüyorum NVIDIA içinde AMD içinde aynı. Çok şükür uzun süredir problem yaşamıyorum, Windows 11 kullanıyorum ve sürücü sürümü de 23.10.2 kullanıyorum (AMD).

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Ares Blackrosa
Rica ederim hocam, zamanında çok çektim o yüzden biliyorum genelde bu yüzden oluyor bu sorunlar :blobdance:

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Kadirışık
Windows güncellemesiyle bi alakasının olduğunu düşünmüyorum hocam eğer Windows 11 değilse.
Zamanında bende çok çektim donanım hızlandırmasından ötürü, ekran kartından dolayı yazılımsal bir problem olduğunu düşünüyorum NVIDIA içinde AMD içinde aynı. Çok şükür uzun süredir problem yaşamıyorum, Windows 11 kullanıyorum ve sürücü sürümü de 23.10.2 kullanıyorum (AMD).
şöyle bir şey gelmiş ama yapmıycam win10 daha iyi diyorlar 10 pro var anahtar alsammı acaba? sıkıntılar minimuma inermi?

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-03-05 181816.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-05 181816.png
    104.5 KB · Hit: 20

Strangersupuk

80+ Bronze
her zman haklı olmak zorunda değilim ben öneri sundum hem bu dediklerini kontrol etmek içinde kaç saat uzaktan çile çektiniz
Bak kardeşim, haklı olmak zorunda değilsin ancak B'sinden anlamayan birisi olduğun her yazdığın şeyde belli.
veya anlıyorsun ancak Bilerek bu tarz söylemlerde bulunuyorsun ki bu daha kötü.
şimdi bilmediğin bir konuda konuşmak mı daha mantıklı yoksa bilerek insanları yanlış yönlendirmek mi bunu senin kararına bırakıyorum.
Çile çektiğim doğru çünkü cahille tartışmak zaten zor uzaktan yazışarak çok daha zor.

Top Bottom