Neler Yeni

YKS 2020 Mağdurları İntikam Alıyor

Berat123

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,586
İsim
Berat
Normalleşme olmadan direkt turist istemek de biraz anormal sanki...
Bu benim şahsi fikrim,Devlet ekonomisini ayakta tutmak zorunda ,Devlet ekonomisini mecburen ayakta tutacak,iktidarda başka bir partide olsa aynısı yapılmak zorunda ama etik olan bir durum hiç değil.Turist gelmezse halktan büyük bir kısım ekonomik olarak zor durumda kalacak,Özellikle turistik bölgelerde çalışan insanlar.Bu da devletin ekonomisini zor durumda bırakacak,YKS nin ertelenme sebebide 1 ay daha stres felan değil,o bahane.Ülkede adam akıllı bir siyaset düzeni yok,2023 te oylarla cevap verilse ne olur.Biz bu kutuplaşmalarla daha çok güçleniriz(!)

Ubydlh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Ubeydullah
Alıntıyı görüntüle
Helâl la size ! Ne kadar Low IQ bir genç nesil gelse de bir onun kadar zeki ve "normal" nesil geliyor. 2023'te cidden şahlanacağız ama kendi ışığımızla , inceee 🙂
1 ay sonra olsa hiçbir şeyin değişeceğine inanmıyorum her sene bariz öğrenciler istemeyerek sınava giriyor zaten öğrenci her zaman bir bahane bulur. Virüs tekrar yükselişe geçti 1 ay sonra virüsün yok olacağını inandıran ne bunlara.

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,555
İsim
Samet Kaya
Ekonomi belli,döviz belli,ticaret belli mecburen turizme yönlenecek.Türkiye bu pandemi döneminde biraz da olsa farklı ülkelerde iyi bir profil çizdi,ama avrupa bir kaç güne ''Türkiye tehlikeli'' demeye başlar.
Ki başlamışlar zaten,
Amaçları ülkeye turist girmesini engelleyip ülkeye döviz girişini azaltmak sizde destek çıkıyorsunuz hainlik bu neresi yüksek IQ bunun ya patronlar ağlıyor gerçekten hemde adam dükkana adam girince fiyatı müşteri belirliyor

Ubydlh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Ubeydullah
evet biraz sıkıntı hatta baya abartı fakat o yasak bu yasak derken ülkenin ekonomisi çöküşe geçmiştir. Bu kadar genç bu kadar insan madem saldırıyor çözüm üretsinler böyle böyle yapılsın desin o zaman.
Mesaj otomatik birleştirildi:

çoğu kişiye kalsak hala yasak olsun evde oturalım nede olsa ülke bizi besler sürekli para basar xd

mltoprak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Melih
Bu ülkede kimse bir şeye sesini çıkarmasın. Herkes tek adam ne istiyorsa onu yapsın. Salgından sevdiklerimizi kaybedelim gerekirse. Ama en ufak tepki olursa hain olalım, fetöcü olalım. Doviz girişi engellenirse en çok bu ülkenin vatandaşı çekecek. Burada 200 dolarlık ekran kartını vergisi dövizi 4000 bin liraya almak kimsenin hoşuna gitmiyor. Bu forum teknoloji forumu diye sadece ekran kartından örnek verdim. Futbol takımı tutar gibi siyasi parti tutmayın. Herkes gelip geçer ama Türkiye cumhuriyeti ilelebet var olur. O yüzden hain main deyip boş yapmayın.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Üstteki yorumları oku dostum.
Okudum hepsini. Bunları yapan zaten sınava çalışmayanlar. İstedikleri şey sınavın iptal olup üniversiteye'ye gitmek. Ekonomi kötü olduğu için çok hızlı normalleşme süreci başladı. Yönetim bu kadar uzun sürmesini düşünmüyordu. Çalışanlar için daha iyi oldu biraz daha fazla zaman kazandılar ama daha fazla ertelenseydi bildiklerini de unutmaya başlardı ayrıca inanılmaz düzeyde stres ile uzun süre çalışamazlardı.

Ubydlh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Ubeydullah
Bu ülkede kimse bir şeye sesini çıkarmasın. Herkes tek adam ne istiyorsa onu yapsın. Salgından sevdiklerimizi kaybedelim gerekirse. Ama en ufak tepki olursa hain olalım, fetöcü olalım. Doviz girişi engellenirse en çok bu ülkenin vatandaşı çekecek. Burada 200 dolarlık ekran kartını vergisi dövizi 4000 bin liraya almak kimsenin hoşuna gitmiyor. Bu forum teknoloji forumu diye sadece ekran kartından örnek verdim. Futbol takımı tutar gibi siyasi parti tutmayın. Herkes gelip geçer ama Türkiye cumhuriyeti ilelebet var olur. O yüzden hain main deyip boş yapmayın.
mesela bu haklı bir zerzeniş dolar aldı başını gidiyor alım gücü düşüyor kimsenin buna sesini çıkartmayıp gündemi 1 ay önceye alınan sınavdan sebep hükümetin linç yemesi çok trajikomik geliyor

KTimur

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Amaçları ülkeye turist girmesini engelleyip ülkeye döviz girişini azaltmak sizde destek çıkıyorsunuz hainlik bu neresi yüksek IQ bunun ya patronlar ağlıyor gerçekten hemde adam dükkana adam girince fiyatı müşteri belirliyor
Amaçları yıllardır o zaten,Türkiyeye olan turizmi bitirmek.
Ayrıca ben kimseye destek falan çıkmıyorum ''hain'' diyebileceğiniz de en son kişilerdenim, asker evladıyım ben !
Ekonomik durumların herkes farkında kimse bu ülkeye turist gelmesin şu gelmesin,bu gelmesin demiyor.Sadece siz ve sizin gibi esnaflar değil milyonlarca kişi şu anda işsiz kalabilir.
Gençlerin de bu serzenişi ülkeye turist gelmesin şöyle böyle değil diye değil.
Sizin durumunuzu anlıyorum ancak kimseye ''hain'' damgası vuramazsınız yoksa bu işin sonu çok ayrı yerlere gider,burada amaç birisine ''hain'' demek değil.Senin kendine göre haklı sebeplerin var onun da kendine göre haklı sebepleri var.
-
Bu sözler sadece tartışma yaratıp insanları birbirine düşürmekten başka bir işe yarmaz.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
1 ay sonra olsa hiçbir şeyin değişeceğine inanmıyorum her sene bariz öğrenciler istemeyerek sınava giriyor zaten öğrenci her zaman bir bahane bulur. Virüs tekrar yükselişe geçti 1 ay sonra virüsün yok olacağını inandıran ne bunlara.
İstemeyerek değil. İsteğine bağlı.

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,183
İsim
RML

krldogukan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,943
İsim
dogukan demir
ülkenin bir an önce para kazanması lazım şuanda turistlik için en mantıklı yer bizim ülke keşke virüs geçene kadar gelmeselerdi fakat devleti anlayabiliyorum bizim ülke çoğunluk olarak turizim üzerinden gidiyor özellikle akdeniz bölgesi kendimde akdeniz bölgesinde yaşıyorum ve cidden adamlar para kazanmakta sorunlar yaşıyor otellerde işçi çıkarmalar hafif hafif başladı burda devletin bi suçu olduğuna inanmıyorum ve sınav konusuna gelicek olursam ağlayıp zırlayanların yüzde 60 70 i hepsi değil hayatlarında hiç ders çalışmamış kişiler burda kendilerini avutuyorlar ha gerçekten ders çalışan kişiler zaten sınavı yaparlar onlar için bir sıkıntı olmaz

Kudret

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Kudret Oktay
Azıcık muhalefet görmeyin "HAİN" yazık kafanıza.

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,183
İsim
RML
Top Bottom