Neler Yeni

YKS 2020 Mağdurları İntikam Alıyor

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,183
İsim
RML
İyi de hangi mesleği söylesem her zaman yok olmaz yok şu var yok bu var tr de nah yaparsın deniliyor kardeşim en yüksek potansiyeli ve maaşı olan yazılımda bile tr olunca şöyle böyle diyorsanız ee napalım okumayalım o zaman yazık olur bize?
Ben öyle bir şey demedim. Sadece üniversiteden sonra iş bulmak zor dedim. Ben kendi yoluma bakarım gerisi beni bağlamaz. Kim nerde ne istiyorsa yapsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben lüks bir yaşam istiyorum diğer ülkelere bakıyorum insanların yaşamını görüyorum ve gayet normal karşılıyorum ancak tr ye baktığımda geneli olumsuz diyor ee ben ne yappacağım ciddi ciddi soruyorum size abd de yazılımcılar yıllık senetler imzalarken çekler alırken sabit 100k dolar iş başı kazanırken trde doğduğum için gerçekten hiçbir şey yapamayacak mıyım? eğer öyleyse neden yaşıyorum ? boşuna hayal mi kuruyorum?
Hayır , bu ülkenin sınırları içinde dış ülkelerle de çalışıp aynı şeyleri sende yapabilirsin. Fakat dünya devleri firmalar genelde yabancı olduğu için ülkede dışa bağlılık olmadan yazılımcı olmak zor. Hatta zor değil olamazsın la. Anca özel şirketlerde veya freelancer çalışarak 3-5 kuruş kazanabilirsin. Silikon Vadisi'nde az Türk yazılımcı yok. Aynısı Microsoft gibi dünya devleri için de geçerli.

Ak'f

80+ Bronze
Ben öyle bir şey demedim. Sadece üniversiteden sonra iş bulmak zor dedim. Ben kendi yoluma bakarım gerisi beni bağlamaz. Kim nerde ne istiyorsa yapsın.
sen onların hepsini dedin demiyorum ancak

Hayır , bu ülkenin sınırları içinde dış ülkelerle de çalışıp aynı şeyleri sende yapabilirsin. Fakat dünya devleri firmalar genelde yabancı olduğu için ülkede dışa bağlılık olmadan yazılımcı olmak zor. Hatta zor değil olamazsın la. Anca özel şirketlerde veya freelancer çalışarak 3-5 kuruş kazanabilirsin. Silikon Vadisi'nde az Türk yazılımcı yok. Aynısı Microsoft gibi dünya devleri için de geçerli.
Peki şuan trde kazananlar ne iş yapıyor da kazanıyor? şuanki öğrenciler tr de her şey zor diyor ee o zaman şuan para kazanan nerden kazanıyor? adama bakıyorum bir halt bilmiyor okumamış yok o olmamış bu olmamış evladım biz okumadık diyor sonra altında arabası var kendisinin evi var sürekli maaşı var e nasıl oluyor anlamıyom?

Scorp!on

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,383
İsim
Mehmet salih ay
Aslında doğru dedin. Bende Yazılım mühendisliği okumayı düşünüyorum fakat eğer tanıdık bir şirket veya çalışabileceğin bir yer yoksa iş bulmak çok zor okul bittikten sonra. Eğer düşük bir üniversiteden mezun olduysan , tanıdık birileri yoksa vay haline. Hiçbir yer kolay kolay almaz seni çünkü CV'in bomboş. Benim girebileceğim bir holding var en azından.

Devlete bağlı kurumlarda yazılımcı olmak mı? Allah korusun.
ne güzel şey bir bilse aselsan btk gibi yerlerde çalışmak iyi bu benim görüşüm kimse katılmak zorunda değil ama belgeselleri izleyin bu kurumlar hakkındaki

Rivyalı Geralt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,497
İsim
Gerald
İlgilendiği Kategoriler
YKS , League of Legends , witcher serisi , fantastik kitaplar

Peki şuan trde kazananlar ne iş yapıyor da kazanıyor? şuanki öğrenciler tr de her şey zor diyor ee o zaman şuan para kazanan nerden kazanıyor? adama bakıyorum bir halt bilmiyor okumamış yok o olmamış bu olmamış evladım biz okumadık diyor sonra altında arabası var kendisinin evi var sürekli maaşı var e nasıl oluyor anlamıyom?
O zamanın iş imkanları ile bu zamanı karşılaştırmak ne kadar mantıklı bilemedim
Çünkü okuma yazma bilenin işinin garanti olduğu bir dönem ile 2-3 dil bilip işsiz kalan gençler buna da şükür demek zorunda kalıyor biraz geniş bakmak lazım

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,183
İsim
RML
ne güzel şey bir bilse aselsan btk gibi yerlerde çalışmak iyi bu benim görüşüm kimse katılmak zorunda değil ama belgeselleri izleyin bu kurumlar hakkındaki
Belgesel :) ? Onların arka planını gör sen. Bir şeyler biliyorum da konuşuyorum. Görüşün biraz sıkıntılı ama sonuçta senin görüşün banane. Okur geçerim laf etmem.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4

O tarz kazançlı olan insanlar geneldd küçük yaşta ticarete atılan insanlar
Ayrıca biz genel olarak dışa bağımlı bir ülke olduğumuz için mühendislik okusanda genelde basit düz maaşlı işte çalışıyorsun çünkü sermaye elde edemiyorsun

Belgesel :) ? Onların arka planını gör sen. Bir şeyler biliyorum da konuşuyorum. Görüşün biraz sıkıntılı ama sonuçta senin görüşün banane. Okur geçerim laf etmem.
Amcam tübitağın başkan yardımcılığını yaptı inan oradaki rezalete para kayırmaya rüşvete haksızlığa anca 2 ay dayanabildi.

Ak'f

80+ Bronze
O tarz kazançlı olan insanlar geneldd küçük yaşta ticarete atılan insanlar
Ayrıca biz genel olarak dışa bağımlı bir ülke olduğumuz için mühendislik okusanda genelde basit düz maaşlı işte çalışıyorsun çünkü sermaye elde edemiyorsun
o zaman şuanki senelerde sınava girenler gelecekte para kazanamayacaklar mı?

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,183
İsim
RML

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
o zaman şuanki senelerde sınava girenler gelecekte para kazanamayacaklar mı?
Bak her zaman cümleyi yanlış yerden anlıyorsun ben okuyan para kazanamaz demiyorum şuan okuyupta para kazanamayan çok diyorum
Elbette okumak gerek ancak şuan işsizlik tavan yapmış

Ak'f

80+ Bronze
Çok sıktın !
Ne sıkması aw normal soru soruyorum senin tutunduğun argüman buysa ben de sana oradan cevap veririm.Boş yapma konuyu açıyorsun sonra sıktın diyorsun.Kimin ne yapacağı beni takmıyor ancak şu zamanda diğer ülkelerin sorunu ne iken bizimkiler nerelerde.Bunu söylüyorum.

Bak her zaman cümleyi yanlış yerden anlıyorsun ben okuyan para kazanamaz demiyorum şuan okuyupta para kazanamayan çok diyorum
Elbette okumak gerek ancak şuan işsizlik tavan yapmış
Para kazanamayacaklar mı derken "10-20k ortalamayla" demek istedim yani "hiç" anlamında demedim.neyse iyi geceler.

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,183
İsim
RML
Ne sıkması aw normal soru soruyorum senin tutunduğun argüman buysa ben de sana oradan cevap veririm.Boş yapma konuyu açıyorsun sonra sıktın diyorsun.Kimin ne yapacağı beni takmıyor ancak şu zamanda diğer ülkelerin sorunu ne iken bizimkiler nerelerde.Bunu söylüyorum.

Para kazanamayacaklar mı derken "10-20k ortalamayla" demek istedim yani "hiç" anlamında demedim.neyse iyi geceler.
Şimdi anladım senin karın ağrını. Bye bye.

Top Bottom