Neler Yeni

YKS Şuanki Durumuma Göre İyi Sıralama Gelir mi?

Critaes

80+ Bronze
Olur neden olmasın. Zaten hangi bölüm olursa olsun okul sana ne öğretebilecek ki? Özellikle bu bölümde. Dediğim gibi sen başta istanbul ankara gibi şehirlere bak, sonra üniversite kalitesine akademik kadrosuna falan
Zaten herhalde detaylıca yazılım dillerine girmiyorlar diye biliyorum yanlış olmasın. İnsanın kendini geliştirmesi önemli. Fakat üniversitelerde yapılann projeler, etkinlikler ve bir diploman olması. İşleri daha kolaylaştırıyor. Ama şuan aşırı kararsızım işte, şuan ders çalışmaya devam etmem lazım bir yandan da kaygı var ikilemde kaldım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence mezunluğu düşünme, önünde 3 ay var otur gece gündüz çalış; kendini izole et.

Olmazsa bir daha denersin seneye.
Ya konular 1 ay öncesinden bitiyor devam edersem, yetişiyor yani. Limit Türev İntegral yok matta diğer konular fazla uzun konular değil, trigonometri hariç şuan başlayann bir kişi 50 günde rahat bitirir. TYT de bitmeye yakın 1-2 haftada bitiyor. Bitmesi sadece konu olarak değil ekstra olarak test kitaplarını da bitiriyorum aynı gün içinde. Ama stres ve kaygı var işte sebepsizce o da motivasyonu düşürüyor.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,247
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Bence mezunluğu düşünme, önünde 3 ay var otur gece gündüz çalış; kendini izole et.

Olmazsa bir daha denersin seneye.
Sonuna kadar katılıyorum o yaşta hayatından 1 yıl feda etmek çok büyük aptallık. Hayatta başarıyı erken elde etmek zorundasınız.

Critaes

80+ Bronze
Çok doğru. Üstelik muhtemelen gittiği ünide hazırlık da zorunlu olacak 1 yıl da oradan gidecek
Evet oda var, oturup tryhard çalışmak daha doğru olacak. Karamsar olmamak daha iyi sanırım. Bu arada sizler üniversite okudunuz mu, tecrübe açısından paylaşabileceğiniz birkaç şey varsa motive eder beni.

Çok doğru. Üstelik muhtemelen gittiği ünide hazırlık da zorunlu olacak 1 yıl da oradan gidecek
Ve ekstra olarak, üniversitede daha tryhard çalışabileceğime inanıyorum, günlük hayatta şuan kalabalık bir aile yapısı olduğu ve arkadaş çevrem geniş olduğu için sürekli kendimi dışarlarda buluyorum. Ama bende belli başlı ünilerin dışındaki ünilere gidersem ne kadar çalışırsam çalışayım kötü üni nedeniyle bir yerlere gelemeyeceğim algısı var. Bu algı çok cahilce olabilir, bunun hakkında da görüşlerinizi paylaşır mısınız? Sonra ben derslere kaçayım en azından içim rahat olsun.

Megan

80+ Silver
Evet oda var, oturup tryhard çalışmak daha doğru olacak. Karamsar olmamak daha iyi sanırım. Bu arada sizler üniversite okudunuz mu, tecrübe açısından paylaşabileceğiniz birkaç şey varsa motive eder beni.

Ve ekstra olarak, üniversitede daha tryhard çalışabileceğime inanıyorum, günlük hayatta şuan kalabalık bir aile yapısı olduğu ve arkadaş çevrem geniş olduğu için sürekli kendimi dışarlarda buluyorum. Ama bende belli başlı ünilerin dışındaki ünilere gidersem ne kadar çalışırsam çalışayım kötü üni nedeniyle bir yerlere gelemeyeceğim algısı var. Bu algı çok cahilce olabilir, bunun hakkında da görüşlerinizi paylaşır mısınız? Sonra ben derslere kaçayım en azından içim rahat olsun.
Üniversitede 2.yılımdayım 1 yıl hazırlık okudum.
Her şey size bağlı bizim zamanımızda korona falan olduğundan hep evdeydik çok daralmıştık o yüzden mezuna kalma gibi düşüncemiz olmadı. Eğer 100k ya girersen bence bir üniye git ve yatay geçiş yapmaya çalış.
Sendeki algı tamamen normal. Ama ne kadar üniye gidersen git kendini fazlasıyla geliştirmen gerek. O yüzden normal üniye gidip kendini biraz daha fazla geliştirirsen iyi üniye gidip normal olanlardan daha avantajlı duruma gelirsin. Şimdiden bunları düşünme tek düşüneceğin yks olsun

Critaes

80+ Bronze
Her şey size bağlı bizim zamanımızda korona falan olduğundan hep evdeydik çok daralmıştık o yüzden mezuna kalma gibi düşüncemiz olmadı. Eğer 100k ya girersen bence bir üniye git ve yatay geçiş yapmaya çalış.
Sendeki algı tamamen normal. Ama ne kadar üniye gidersen git kendini fazlasıyla geliştirmen gerek. O yüzden normal üniye gidip kendini biraz daha fazla geliştirirsen iyi üniye gidip normal olanlardan daha avantajlı duruma gelirsin. Şimdiden bunları düşünme tek düşüneceğin yks olsun
Çok teşekkür ederim cevaplar için. Şuan daha rahatım en azından. Bu arada hangi üni hangi bölüm okuyorsun? PC mühendisliği mi seninki de?

Yabancı dil açısından faydası oldu mu hazırlığın

Megan

80+ Silver
Çok teşekkür ederim cevaplar için. Şuan daha rahatım en azından. Bu arada hangi üni hangi bölüm okuyorsun? PC mühendisliği mi seninki de?

Yabancı dil açısından faydası oldu mu hazırlığın
Evet.
Hazırlığın faydası çok olmuyor ama hazırlıkta çok fazla boş vaktin oluyor o zaman ingilizceni c1 c2 yapabilirsin çalışırsan

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
mustafa emirhan yıldız
arkadaşlar bu konu hakkında şunu belirtelimki bilgisayarm mühendisliğinin mühendislik kısmının %75 i sana kalmış başına bill gates i getirseler sen çalışmazsan hiçbir şey olmaz bu bahsi geçen türkiyenin yüksek üniversiteleri network,takım çalışması ve bir rekabetin içine soktuğu için gitmeniz gereken üniversiteler aslında kendi nefsinize hakim olan ve kendinize bir ortama girmeden rakip bulup hedeflerinizi gerçekleştiren bir yapınız varsa üniversite zaman kaybı bilgisayar mühendisliği için uni 1 ve 2. sınıfta saçma sapan fizik kimya diferansiyel gibi gereksiz dersleri alıyorsunuz ve sınav odaklı sistemimiz hepsini unutturmaya devam ediyor bu zamanda siz proje yapsanız örneğin web projesi sizin için çok daha faydalı olur aslında yani pc müh için stres yapmayın okuyun geçin kendinizi geliştirin.

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Oğuzhan
Steam
https://steamcommunity.com/id/MrBonapart/
Discord
Bonapart#5796
Merhaba,
Ekim aylarında çalışmaya başlamıştım YKS ye TYT de birçok konuları bitirdim fakat AYT de baya konularım eksik. Ve bayağı bir boşladım bu aralar 1,1.5 ay gibi çalışmadım. TYT de konu eksiklerim var hala, ilk tyt denememde 29 yapmıştım şuan ortalama 70 civarlarındayım. 3 aydan az bir süre kaldı iyi bir sıralama gelir mi sizce?
Diyelimki 100k-120k geldi mezuna bırakmalı mıyım tekrar. Yoksa o sıralama bandındaki üniversiteler gitmeye değer mi?
Bilgisayar Mühendisliği düşünüyorum bu arada. Cevaplarsanız sevinirim.
iyi bir (bilgisayar mühendisliği için) üniversiteye gitmeni öneririm ki bu da 100k sıralamayla olacak bir iş değil.

Evet.
Hazırlığın faydası çok olmuyor ama hazırlıkta çok fazla boş vaktin oluyor o zaman ingilizceni c1 c2 yapabilirsin çalışırsan
hazırlığın faydası kişiye göre değişiyor. İngilizcesi iyi olmayan insanlar için değerli.

sorarsanız diye elektrik elektronik 4. sınıfım

Sir Cem T-oker

80+ Gold
bilgisayar mühendisliğini çok şişirdikleri için herkes ya bilgisayar ya da yazılım yazıyor. o yüzden her sene sıralamalar 20k civarı oynuyor. o yüzden dikkat etmek lazım. şu an 100k da olan üniversite bir anda 70k da olabilir.

hamzacolk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
976
İsim
Hamza Çolak
Instagram
hamzacolk
konudan belki bağımsız olabilir fakat aklıma takılıyor, yazılım mühendisliği için iyi bir üniversite şart değil diye biliyorum işe alınırken projelerinize bakılıyor diye biliyorum doğru mudur acaba ?

Sir Cem T-oker

80+ Gold
bilgisayar mühendisliğini çok şişirdikleri için herkes ya bilgisayar ya da yazılım yazıyor. o yüzden her sene sıralamalar 20k civarı oynuyor. o yüzden dikkat etmek lazım. şu an 100k da olan üniversite bir anda 70k da olabilir.
bütün mühendislikler için aynı durum söz konusu. diğer bölümlerde 1 oynuyorsa, bu bölümde 2 oynama olur. bunu dikkate alarak hedefini koy.

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Oğuzhan
Steam
https://steamcommunity.com/id/MrBonapart/
Discord
Bonapart#5796
konudan belki bağımsız olabilir fakat aklıma takılıyor, yazılım mühendisliği için iyi bir üniversite şart değil diye biliyorum işe alınırken projelerinize bakılıyor diye biliyorum doğru mudur acaba ?
Hocam ilk işiniz için üniversiteye de bakıyorlar diye düşünüyorum gördüğüm kadarıyla. Çünkü zaten yarıştığınız insanlarda da yeterince proje oluyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
953,840
Üyeler
150,357
Son üye
luwexigo