Neler Yeni

Yönetim Bilişim Sistemleri Mezunuyum Düşünenler İstediğini Sorabilir

Existentia

80+ Silver
Seneye bende giricem YKS'ye YBS okumayı düşünüyorum. 100K sıralama yapsam Akdeniz Üni iyi midir ?
Akdeniz Üniversitesi mezunu birini tanıdım, bir şey söylemesi zor. Ayrıca tam hatırlamıyorum ancak Akdeniz Üniversitesi'nde 2 tane YBS bölümü var diye hatırlıyorum. Biri YBS, diğeri ise İşletme Enformatiği olarak geçiyordu. İkisinin de programlarına bakmak lazım tek önerim ders programları bilişim ağırlıklı olan üniversiteleri seçmeniz

Bu bölüm gerçekten iyi mi geleceğe açık mı hocam?
Galiba bölümün içinde de alt bölümler oluyor, yazılım gibi. Yazılımdan ilerlerim büyük ihtimalle.

Flexy_404

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Sefa
Bende ybs okuyorum güncel olarak şunu söyleyebilirim gittiğiniz üniversiteye göre değişsede 2 yıllık yazılım ile aynı şeyler görüceksiniz ve bunu 4 yıla bölücekler üzerine işletme dersleri alıcaksınız olay bu kadar

CrancyLynx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
191
İsim
Yunus Emre Arslan
Bizim bölümde, yazılımı geçtim, bilgisayarı açmayı bilmeyen adamlar şu an bankada veya malum e-ticaret firmalarında yazılımcı oldu. Bu tür kalıpları saçma buluyorum. Bilgisayar konusu, acayip keyif aldığım bir alan. Eğer YBS seçerseniz, size f/p kralı bir şey bulmanız konusunda seve seve yardımcı olurum.

Sorunuza da cevap vereyim: Hayır, çoğu zaman süper güçlü bilgisayar almak yazılımcı ego tatmini gibi geliyor. Ben okurken Lenovo Ideapad almıştım. Tek baktığım kriter, 16 GB RAM’li olmasıydı. Bulduğum en ucuz laptoplardan birini aldım ve beni ilk işime kadar gayet iyi götürdü. O zamanlar bütçem olsaydı belki bir tık daha iyisini alırdım ama süper güçlü bir şey almak TAMAMEN şov.
peki bölümü geçtim yeditepe üni nasıldır, veyahut istinye üni, istanbul ticaret düşünüyorum nasıldır

Existentia

80+ Silver
Bu bölüm gerçekten iyi mi geleceğe açık mı hocam?
Galiba bölümün içinde de alt bölümler oluyor, yazılım gibi. Yazılımdan ilerlerim büyük ihtimalle.
Önceki mesajda bir arkadaşa yazdığım uzun bir cevap var hocam oradaki mesajı okursanız sorularınıza cevap olur diye umuyorum eğer ekstra bir sorunuz olursa da seve seve cevaplarım ve evet özellikle EA bölümler arasında bence açık ara en iyi bölüm

Flexy_404

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Sefa
+ her şey sizde bitiyor kendinizi geliştirmeniz lazım kendiniz evde farklı diller öğrenmeli ve öğrendiklerinizin üzerine katmalısınız yoksa bişe olamazsınız. Bizde 1. sınıftayken sürekli 2. sınıfta veri yapıları var şöyle zor böyle zor hepiniz kalcanız şöyle olacak diye korkutup durdular olay şu adamlar 1. sınıfın 2. dönemine hiçbir yazılım dersi koymamıştı bu durumu prof a aktardım " heee doru diyon biz onu unuttuk " dedi

Existentia

80+ Silver
peki bölümü geçtim yeditepe üni nasıldır, veyahut istinye üni, istanbul ticaret düşünüyorum nasıldır
Yeditepe mükemmel bir üniversite değil, bunu bilmek lazım. Türkiye'de mükemmele yakın üniversite sayısı da malum zaten. Ama bu 3 üniversite arasında ben tartışmasız Yeditepe derim.

Flexy_404

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Sefa

CrancyLynx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
191
İsim
Yunus Emre Arslan
Yeditepe mükemmel bir üniversite değil, bunu bilmek lazım. Türkiye'de mükemmele yakın üniversite sayısı da malum zaten. Ama bu 3 üniversite arasında ben tartışmasız Yeditepe derim.
sıralamalarınız kaçtı tam olarak, şuan yokatlasın verisi yenileniyor galiba gözükmüyor

Existentia

80+ Silver
sıralamalarınız kaçtı tam olarak, şuan yokatlasın verisi yenileniyor galiba gözükmüyor
300.000 küsürdü hocam yüzde 50 burslu okudum ama ben girerken yüzde 100 burslu 70k dan alırken şu an 2-3klara kadar çıkmıştı diye hatırlıyorum

Yani kötü değil kesinlikle ben sayısal puanım düşük geldi diye buraya geldim yazılım öğrenmek için eğer sayısal yaparım diyorsanız direk mühendislik yazın .
11. Sınıfı mühendislik için Sayısal okudum fakat sayısal derslerim kötü olduğu için 12.sınıfta eşit ağırlık okuyacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O yüzden YBS düşünüyorum.

Top Bottom