Neler Yeni

Yorumlarınız Çok Kıymetli

Sezard10

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Sezer can dost
Abilerim kardeşlerim senelerdir hayalini kurduğum sistemi topladım bugün Allahın izniyle pazar günü tüm parçalar gelmiş olacak ben araştırdım baya ama buradakilerin bilgi ve tecrübelerine çok güveniyorum kritik bir hata varsa uyarmanızı temenni ediyorum iade sürem var çünkü şuan sistemi toplama amacım mimari olarak render almak ve bazende arkadaşlarımla oyun oynarım diye sistem şu şekilde şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür eder saygılarımı sunarım .
Kasanın arkasına bi tane fan alıcam egzoz olarak
AMD Ryzen™ 9 7950X3D
Palit Nvidia Geforce RTX4070TI Super Gamingpro 16GB
Asus ROG Strix B650E-F Gaming WIFI AMD B650 6400 MHz (OC) DDR5 Soket AM5 ATX Anakart
DeepCool MYSTIQUE 360 LCD
Corsair VENGEANCE RGB DDR5 RAM 64GB (4x16GB) 6000MHz CL30 AMD EXPO iCUE Uyumlu
Samsung 990 PRO PCIe 4.0 M.2, 2 TB SSD, 7.450 MB/sn Okuma, 6.900 MB/sn Yazma
nzxt-h-series-h6-flow-rgb-3x120mm-rgb
Seasonic Focus GX 850, 80 PLUS Gold, modüler, ATX 3.0, PCIe 5.0 - 850 Watt

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
PC donanım ve yazılım
hocam sistem cok güzel ama 7800x3d 4080 kulanabilirdin belki ayriyeten palit marka hiç güven vermiyor isi konusunda asus kullanabilirdin

Sezard10

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Sezer can dost
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam sistem cok güzel ama 7800x3d 4080 kulanabilirdin belki ayriyeten palit marka hiç güven vermiyor isi konusunda asus kullanabilirdin
Teşekkür ederim cevap için oyun olarak 7800x3D çok güçlü ama ben render bandında baktığımda bu daha iyiydi bide fiyat olarak çok düşük yakaladım kutulu halini 18bine aldım ekran kartınıda 32 bine aldım ondan bu şekilde çıktı bütçe öyle bi tam oturdu ki macunu krediyle aldım öyle diyim

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
535
İsim
Murat Cemal
güle güle kullanın hocam,

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Şan Özşaho
Ekran kartı markası için korkmaya gerek yok galax, palit,inno az çok kendini kanıtlamış markalar ve belirli standartlarda üretiliyorlar bazı gigabyte asus modellerinden bile daha serin çalıştıkları da oluyor. Ayrıca 4000 serisi ısınma problemi olan bir kart olmadığından performansı etkileyecek bir etken de bulunmuyor. Bende r7 78003dx ve galax rtx 4070 ti super kullanıcısıyım gayet memnunum ekran kartı boşta 38-40 derecelerde

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
607
İsim
Mirhan Yalçın

byrascal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
hasan avcı
Hiçbir sıkıntı göremedim. Psu ayrı bir güzel tam 12 den vurmuşsun.

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
764
İsim
Fatih Ayhan
Abilerim kardeşlerim senelerdir hayalini kurduğum sistemi topladım bugün Allahın izniyle pazar günü tüm parçalar gelmiş olacak ben araştırdım baya ama buradakilerin bilgi ve tecrübelerine çok güveniyorum kritik bir hata varsa uyarmanızı temenni ediyorum iade sürem var çünkü şuan sistemi toplama amacım mimari olarak render almak ve bazende arkadaşlarımla oyun oynarım diye sistem şu şekilde şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür eder saygılarımı sunarım .
Kasanın arkasına bi tane fan alıcam egzoz olarak
AMD Ryzen™ 9 7950X3D
Palit Nvidia Geforce RTX4070TI Super Gamingpro 16GB
Asus ROG Strix B650E-F Gaming WIFI AMD B650 6400 MHz (OC) DDR5 Soket AM5 ATX Anakart
DeepCool MYSTIQUE 360 LCD
Corsair VENGEANCE RGB DDR5 RAM 64GB (4x16GB) 6000MHz CL30 AMD EXPO iCUE Uyumlu
Samsung 990 PRO PCIe 4.0 M.2, 2 TB SSD, 7.450 MB/sn Okuma, 6.900 MB/sn Yazma
nzxt-h-series-h6-flow-rgb-3x120mm-rgb
Seasonic Focus GX 850, 80 PLUS Gold, modüler, ATX 3.0, PCIe 5.0 - 850 Watt
Ana amacı render olan bir sisteme 3d işlemci hiç yakışmıyor. Onun dışında güzel sistem. Tek gördüğüm kusur render amaçlı bir sistemde 3d işlemci kullanılması. Normal 7950x de kullansanız kasmadan donmadan yüksek performans da oyununuzu oynarsınız zaten. O yüzden ana amacınıza yönelik bir işlemci almalıydınız.

Sezard10

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Sezer can dost
Ana amacı render olan bir sisteme 3d işlemci hiç yakışmıyor. Onun dışında güzel sistem. Tek gördüğüm kusur render amaçlı bir sistemde 3d işlemci kullanılması. Normal 7950x de kullansanız kasmadan donmadan yüksek performans da oyununuzu oynarsınız zaten. O yüzden ana amacınıza yönelik bir işlemci almalıydınız.
Eleştiriniz için çok teşekkür ederim o konuda düşüncem şu şekilde 3D ile render alırken performans olarak farklara baktığımda bi uçurum olmamasına rağmen 3D çok daha serin ve az Watt tüketimi yaparak çalışıyor bu sayede çok uzun sürecek render işlerinde sistemi daha az strese sokarak ömrünü uzatmayı hedefledim ayrıca oyun oynarkende verecekleri cabası gibi geldi bana bu pencereden bakarsak mantığım hala çok yanlış mı :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiçbir sıkıntı göremedim. Psu ayrı bir güzel tam 12 den vurmuşsun.
Teşekkür ederim psu çok araştırmıştım :D

Son düzenleme:

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
764
İsim
Fatih Ayhan
Eleştiriniz için çok teşekkür ederim o konuda düşüncem şu şekilde 3D ile render alırken performans olarak farklara baktığımda bi uçurum olmamasına rağmen 3D çok daha serin ve az Watt tüketimi yaparak çalışıyor bu sayede çok uzun sürecek render işlerinde sistemi daha az strese sokarak ömrünü uzatmayı hedefledim ayrıca oyun oynarkende verecekleri cabası gibi geldi bana bu pencereden bakarsak mantığım hala çok yanlış mı
Mantık verimlilik/performans açısından kötü değil ama şu watt tüketim farklarında sistem ömrünü kısaltacak kadar bir etki bırakmaz. Çeşitli render/iş senaryolarında farklarda artabilir. Üstelik konu render ise intel tarafını da bi düşünebilirsiniz. 14700K'yı tavsiye edebilirim. İntel bu konularda stabilizasyon anlamında hala çok iyi performansı da çok çok yeterli ama bu araştırmayı yaptığınızı varsayaraktan kendinizce sebepleriniz olduğunu düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,584
İsim
Burak Karadağ
Render vb işlerde İntel de tercih edilebilir, çekirdek sayısı daha fazla ve fazla ısınan bir işlemci değil

Top Bottom