Neler Yeni

İnceleme YouTuber'lara Göre Uygun Fiyatlı Telefon | Infinix Hot 10T Hakkında Düşüncelerim

Cooper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
266
İsim
ahmet tayfun
infinix zero 8 modelı cok ıyı bır model babam kullanıyor ozellık ve performans bakımından bu telefon bıraz dusuk kalmıs ozellık olarak

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,390
İsim
Selman
60 Hz ile farkı yok neredeyse normal kullanımda. Önemsiz bence. Ki önümüzde kaliteli olmayan bir ekran var, çok bir şey değiştirmez.
Öyle demeyin hocam. 90 Hz ile 60 Hz arasında ciddi fark var. İnanın gözü 90 Hz'e alışmış birisi aynı telefonda 60 Hz görse aradaki farkın ne kadar fazla olduğunu ciddi anlamda fark ediyor.
Hocam telefonu alınır yapmaz tabii ama 60 ile arasındaki fark gerçekten küçümsenecek cinsten değil.

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Öyle demeyin hocam. 90 Hz ile 60 Hz arasında ciddi fark var. İnanın gözü 90 Hz'e alışmış birisi aynı telefonda 60 Hz görse aradaki farkın ne kadar fazla olduğunu ciddi anlamda fark ediyor.

Oyun için değil zaten günlük kullanım için sordum ben.
120 hz ekranlı Redmi Note 10 Pro kullandım. Benim 60 hz ekranlı iPhone 8 bile daha akıcı geldi. Neden olabilir? Xiaomi mi becerememiş yoksa benim gözler mi sıkıntı?

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
120 hz ekranlı Redmi Note 10 Pro kullandım. Benim 60 hz ekranlı iPhone 8 bile daha akıcı geldi. Neden olabilir? Xiaomi mi becerememiş yoksa benim gözler mi sıkıntı?
Hocam gözünüzün etrafını siyaha falan boyamışsınız belki ondandır .d

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,390
İsim
Selman
Arayüzde mi baktınız yoksa uygulama içinde mi? Bir de farklı iki telefonda karşılaştırma yapmak yerine aynı telefonda bakın hocam.

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Arayüzde mi baktınız yoksa uygulama içinde mi? Bir de farklı iki telefonda karşılaştırma yapmak yerine aynı telefonda bakın hocam.
Hocam bu farkı bir sürü etken etkiliyor, böyle çözünürlüğü düşük, piksel yoğunluğu düşük, kalitesiz bir ekrana sahip bir telefonda o kadar haz almazsınız zaten 90 Hz'ten. Ayrıca yazılım da önemli.

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Oyun oynamadım sadece, geri kalan her yere girdim çıktım hocam. Özellikle Chrome'da forumda mesela bu başlıktaki gibi uzun bir yazıyı kaydırırken hiç beklediğim akıcılığı bulamadım. Hatta teklemeler oldu yazılımla alakalı muhtemelen.

Dediğiniz gibi aynı cihazı "60 vs. 120" şeklinde bakmak lazım, 2. bir Note 10 Pro yoktu elimde.

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,390
İsim
Selman
Dediğiniz gibi aynı cihazı "60 vs. 120" şeklinde bakmak lazım, 2. bir Note 10 Pro yoktu elimde.
Ayarlardan değiştirilebiliyor ya hocam oradan da bakabilirdiniz aslında. Ben şu an onu yapıyorum da gözüm 90'a alıştığı için fark ediyor yani cidden.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
60 Hz ile farkı yok neredeyse normal kullanımda. Önemsiz bence.
Aşırı fark var, benim telefonum da 90 Hz. Kaymak gibi akıyor, gözlerim acıyor resmen 60 Hz'ye dönünce. Zaten olayı günlük kullanım, etkisi yok demişsin de nasıl yok? Oyunlarda bir işe yaramayacak zaten, 90 FPS verebilen doğru düzgün cihaz yok ki. 40-60 FPS arası hep son dönem oyunları. 90 Hz'nin farkı arayüzde dolaşırken, internette gezerken yani genel kullanımda belli oluyor. Bence gayet önemli. Resmen masaüstü bilgisayarımda 144 Hz'ye geçmiş gibi oldum telefonda 90 Hz'ye geçince. O kadar alışmışız ki 60 Hz'ye.

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Ayarlardan değiştirilebiliyor ya hocam oradan da bakabilirdiniz aslında. Ben şu an onu yapıyorum da gözüm 90'a alıştığı için fark ediyor yani cidden.
Ha onu yaptım hocam, algılayamadım yine de. Doğru düzgün yazılımı olan bir telefonda denemem lazım, muhtemelen yaşadığım sıkıntı MIUI ile alakalı. 13 Pro Max'ler teşhire düşsün, 60 hz'li 13'le yan yana koyup bakacağım.

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Aşırı fark var, benim telefonum da 90 Hz. Kaymak gibi akıyor, gözlerim acıyor resmen 60 Hz'ye dönünce. Zaten olayı günlük kullanım, etkisi yok demişsin de nasıl yok? Oyunlarda bir işe yaramayacak zaten, 90 FPS verebilen doğru düzgün cihaz yok ki. 40-60 FPS arası hep son dönem oyunları. 90 Hz'nin farkı arayüzde dolaşırken, internette gezerken yani genel kullanımda belli oluyor. Bence gayet önemli. Resmen masaüstü bilgisayarımda 144 Hz'ye geçmiş gibi oldum telefonda 90 Hz'ye geçince. O kadar alışmışız ki 60 Hz'ye.
Şahsen ben şimdiye kadar 60 Hz'den yüksek ekrana bakmama rağmen 90 Hz'nin çok farkı olmadı bende. Ekstra olarak bu telefon yazılımsal ve özellik bakımından alt seviye bir cihaz, haz yaşatmaz sadece 90 Hz artısı ile.

Son düzenleme:

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
720P olduğundan dolayı yoğunluk normal hatta iyi bile denebilir.

Telefon alınmaz bu arada harbiden parayla övdürmüşler sanki.
Ekranı çok büyük olduğu için yine eksiye düşüyoruz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,819
Üyeler
140,558
Son üye
dekulows
Top Bottom