Neler Yeni

Youtube'un Bu Yaptığı Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,620
İsim
Heath Ledger

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Doğru Olmayan Komple Teorilerine Erişimi Kısıtlıyor Burda Yanlış Bir Şey Göremiyorum Algoritma Üstüne Düşeni Yapıyor.

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,620
İsim
Heath Ledger

PenguReis

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
PenguLand Reisi
YouTube'u tebrik ederim, doğru olanı yapıyor, hatta az bile yapıyor bu yanlış bilgi veren kanallara.

"Eğer Dünya düz ise ve biz bunu öğrenmek istiyorsak YouTube bunu engelliyor" söylemine katılmıyorum. Çünkü Dünya'nın düz olduğu safsatası tamamen yalan, orta çağda yaşamıyoruz, bunun bir ton kanıtı var. Dünya düz olduğu takdirde uzaydaki bütün fizik kuralları alt üst oluyor, hâlâ nasıl inanıyorlar buna anlamıyorum. Buna inanan, geniş düşünceden yoksun insanları yörüngeye fırlatmak lazım.
Hocam size yemin edebilirim "Adalet ve Kalkınma Partisi" nin youtube kanalını araştırdım direkt her türlü araştırdım karşıma çıkmadı (YouTube'dan) daha sonra redditten falan buldum yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne alaka? Youtube böyle bir şey yapamaz. Zaten suriyede olan olaylar odur budur çoğu şey yalandan ibaret.
BANA GÖRE YOUTUBENİN YAPTIĞI DOĞRU.
Bu kadar. Anlatabildim umarım. 😊
Hocam garip bir şekilde akp'nin kanalı karşıma gelmiyordu 2 ay önceye kadar aratsam bile ulaşamıyordum şimdi baktım düzelmiş

Critaes

80+ Bronze
YT'nin sahibi buna karar vermiş, her türlü yaptırımı uygular. Sende YT'ye girerken bu şartlara uyacağına söz veriyorsun. İstemezsen girmezsin YT'ye olur biter.
Konuyu yeni okudum, biraz hortlatmış olacağım fakat bu dediğinize takıldım açıkcası. Çünkü bir kurumun içerik filtrelemesi yanlış bir şey. Bu birincil olarak fikir ve ifade özgürlüğüne ters düşer. Doğru - yanlış ayırt ediyorum demesi ile bu iş sadece son kullanıcının rahatlamasını sağlamaktır. Sizce bu düpedüz ben içerik ayırt ediyorum demek ile aynı şey değil midir ?

Öncelikli olarak bilim sürekli değişen bir şeydir, bugün doğru olan yarın yanlış olabilir. Yarın bir gün doğru bilinen bir şey yanlış çıkarsa, o doğru bilinen videoyu yapanların kanallarına da mı filtreleme gelecek?
Tamam hadi bilimsel konulara bir çözüm bulundu diyelim, toplumsal konulara nasıl çözüm bulunacak peki? Toplumsal konularda çok büyük bir açık değil mi bu? Manipüle edilmeye çok müsait bir ortam adam kendi doğrusuna karşı çıkanı filtreler geçer.

Ayrıca geçenlerde Türkiye için de "Yalan Bilgi Verenlere Yaptırım Uygulanacak" diye haberler dolanıyordu. Onu çokça eleştirdiniz, neden? Çünkü bu düpedüz medya manipüle edilebilir hale gelebilir demek.
Haber sitelerindeki saçma ve doğru olmayan haberleri burada konu açıp paylaşıp iyi dalga geçiyorsunuz nitekim. Bu yaptırım devreye girerse dalga geçmek için konu da açamayacaksınız.
Karşı çıktığınız zamanda birisi size anayasa böyle oldu istemezsen gidersin mi diyecek?

Çok saçma...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
985,815
Üyeler
155,927
Son üye
serseri22
Top Bottom