Neler Yeni

Yüksek fps ekran yırtılması

kazue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Enes ÖZDEMİR
dediğin gibi bende amd den kaynaklı düşünüyorum iyi bir ekran kartına geçiyim diye gtx1650den rx6700e upgrade ettim yanlış seçim yapmışız :D
rx6700 kullanıyorum fakat ekranımda herhangi bir yırtılma söz konusu değil başka bir şeyden olmuş olma ihtimali var mı?

Neofix

80+
modelle alakası yok ben asus vg248q1b ve hp omen 25i ile denedim sonuç aynı üstelik ekran kartınıda değiştirdim çok garip bir sorun kafayı yicem en sonunda
Bilgisayarla alakalı bir durum bende de aynı şekilde yırtılma oluyordu sistem yükselttiğimde düzelmişti

lyutnık

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Eren
rx6700 kullanıyorum fakat ekranımda herhangi bir yırtılma söz konusu değil başka bir şeyden olmuş olma ihtimali var mı?
valla kanka rx 6500 lü sistem vardı sattım 6600 lü hazır sistem aldım yine aynı sorun devam ediyo anlamadım valla
Mesaj otomatik birleştirildi:

haberdar olmak için seninle dc veya iletişime geçebileceğim biryer var mı
dc kailewd

kazue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Enes ÖZDEMİR
valla kanka rx 6500 lü sistem vardı sattım 6600 lü hazır sistem aldım yine aynı sorun devam ediyo anlamadım valla
o kadarına bişey diyemeyeceğim fakat sapphire pulse rx6700le samsung odyssey g3 144hz var bende berbat monitör diyolardı o halde herhangi bir sorun olmadı her oyunda mı bu şekildeydi yoksa belirli oyunlarda mı

lyutnık

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Eren
o kadarına bişey diyemeyeceğim fakat sapphire pulse rx6700le samsung odyssey g3 144hz var bende berbat monitör diyolardı o halde herhangi bir sorun olmadı her oyunda mı bu şekildeydi yoksa belirli oyunlarda mı
her oyunda

kazue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Enes ÖZDEMİR
geçmiş olsun direkt sistem değiştirdim diyosun hani ekran kartıdır driverdır vs sorun olabilir diycem o da değil başka da aklıma bişey gelmiyo çok detaylı bilen birisi değilim zaten de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım dedim de yok yani baya sıkıntı

lyutnık

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Eren
geçmiş olsun direkt sistem değiştirdim diyosun hani ekran kartıdır driverdır vs sorun olabilir diycem o da değil başka da aklıma bişey gelmiyo çok detaylı bilen birisi değilim zaten de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım dedim de yok yani baya sıkıntı
saol knka nasıl düzelir benimde en ufak bir fikrim yok üçlü prizi bile değiştirdim çok üzücü

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
OZAN TANKUŞ
Yüksek fps görmenin nasıl faydası yok arkadaşlar ne saçmalıyorsun. Senin hz 165 hz olsun istersen 500 fps al onun faydasını görürsün. Çünkü input lag değeri yani giriş geçikmesi azalır ve daha hızlı reflex ve alışkanlık gösterebilirsin bunun örneğini gözle görülür oyun fifadır. 120hz fc24 ve limit fps kaldırmayı dene ve farkı görün fps sabitlemek zor durumdayken işe yarar yüksek fps her zaman bir artıdır.
Aynı şeyi yıllardır anlatıyorum knk. Nerden duydular nerden gördüler bu yorumu bilmiyorum ama bıkkınlık geldi artık :D Yüksek fps ( fps oyunlarında) her zaman iyidir.

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,584
İsim
oğuzhan ege
Aynı şeyi yıllardır anlatıyorum knk. Nerden duydular nerden gördüler bu yorumu bilmiyorum ama bıkkınlık geldi artık :D Yüksek fps ( fps oyunlarında) her zaman iyidir.
malesef bu konu üzerinde yetersiz bilgi öğrendikleri için böyle savunma sunuyorlar neymiş monitörüm 180hz ne yapcam sabitlicem. aksine bide şöyle bişi var freesyng gsyng gibi özellikler yırtılma konusunda etkilidir ama input lagı yani akıcılığı düşürür bu yüzden fps online oyunlarda kesinlikle önerilmez. hikayeli oyunlar dışında açmayın.

Top Bottom