Neler Yeni

Yüksek fps ekran yırtılması

lyutnık

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Eren
Konuyu açan sen misin kardeş?
hayır ama seninki nasıl bir kafa onu anlamadım aynı sorun bende de var şimdi adam boşu boşuna senin yüzünden ips monitör alsa aynı sorun yine devam edicek adamın parasını ödiyecek misin ?

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,584
İsim
oğuzhan ege
Yüksek fps görmenin nasıl faydası yok arkadaşlar ne saçmalıyorsun. Senin hz 165 hz olsun istersen 500 fps al onun faydasını görürsün. Çünkü input lag değeri yani giriş geçikmesi azalır ve daha hızlı reflex ve alışkanlık gösterebilirsin bunun örneğini gözle görülür oyun fifadır. 120hz fc24 ve limit fps kaldırmayı dene ve farkı görün fps sabitlemek zor durumdayken işe yarar yüksek fps her zaman bir artıdır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ömer
Bu modelde bir kişi daha yırtılma sorunuyla karşılaşmıştı.
Tek bir oyunda mı sorun yaşıyorsunuz?
FPS'i sabitlediğinizde yırtılma olmaması gerekir ancak olduğunu söylüyorsunuz.
şuanlık pubg ve valorantta bu sorunu yaşıyorum cs go- battlefield 1 gibi açık dünya fps oyunları olsun hiçbir sıkıntı yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

VA panelde özellikle FPS oyunlarında bu sorunları yaşaman maalesef normal. Satıp kaliteli IPS monitör almaya bak.
tek bir çare o görünüyor bakacağım, bu sisteme düşük kalır diye birtek değiştirmediğim eleman anakart kaldıydı anakartlık bir sıkıntı da yok sanırım

hayır ama seninki nasıl bir kafa onu anlamadım aynı sorun bende de var şimdi adam boşu boşuna senin yüzünden ips monitör alsa aynı sorun yine devam edicek adamın parasını ödiyecek misin ?
benim monitörüm de sıradan uyduruk bir şey değil yani sonumuz hayırlı olsun ne diyim :) ips panel mevzusunu bende duymuştum bakma bakacam da öyle basit bir şey değil ki yeni monitör al tak

Son düzenleme:

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Herkesin sorunu bireysel. Sen kimsin sistemin ne ne oynuyorsun hiç bir şey anlatmadan ortalıkta zıplıyorsun. IPS monitör kullanmana rağmen hala aynı sorunu yaşıyorsan önce kendi konunu aç.
tek bir çare o görünüyor bakacağım, bu sisteme düşük kalır diye birtek değiştirmediğim eleman anakart kaldıydı anakartlık bir sıkıntı da yok sanırım
DDU programıyla ekran kartı sürücünü kaldırıp tekrar WHQL sürücüyü yüklemeyi dene.

cs go- battlefield 1 gibi açık dünya fps oyunları olsun hiçbir sıkıntı yok
Bu oyunlarda Valorant yada PUBG kadar yüksek FPS almıyor olabilirsin belki.

lyutnık

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Eren
şuanlık PUBG ve valorantta bu sorunu yaşıyorum cs go- battlefield 1 gibi açık dünya fps oyunları olsun hiçbir sıkıntı yok

benim monitörüm de sıradan uyduruk bir şey değil yani sonumuz hayırlı olsun ne diyim :) ips panel mevzusunu bende duymuştum bakma bakacam da öyle basit bir şey değil ki yeni monitör al tak
bana amd ekran kartı kaynaklı geliyor sorun sadece tahmin. nvidia bir kartım olsa denerdim sırf bunun için monitörümü satıp yenisini aldım daha bugün ve sonuç yine aynı üzücü amd sürücüsünü silip tekrar da yükledim format da attım yine aynı.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,072
İsim
umut şahin
165 herz msi monitörüm var PUBG, valorantta falan 200 veya üstü fps alırken yırtılma sorunu yaşıyorum, fpsi 165e sabitleyince oyun yağ gibi akıyor yırtılma sorunum düzeliyor bunun sebebi ne olabilir yüksek fps alıp bu sorunu çözebilir miyim? Sistemim gayet iyi denemediğim ayar ve parça kalmadı 1920x1080 çözünürlük bu ekran kartına düşük mü kalıyor acaba 2k monitöre mi geçmem lazım?
(FreeSYNC) kapalı.
XFX- RX6700XT
Ryzen 5600X
Asus prime b450m K II
32GB RAM
fps sabitle daha iyi

TahinPekmez

80+ Silver
165 herz msi monitörüm var PUBG, valorantta falan 200 veya üstü fps alırken yırtılma sorunu yaşıyorum, fpsi 165e sabitleyince oyun yağ gibi akıyor yırtılma sorunum düzeliyor bunun sebebi ne olabilir yüksek fps alıp bu sorunu çözebilir miyim? Sistemim gayet iyi denemediğim ayar ve parça kalmadı 1920x1080 çözünürlük bu ekran kartına düşük mü kalıyor acaba 2k monitöre mi geçmem lazım?
(FreeSYNC) kapalı.
XFX- RX6700XT
Ryzen 5600X
Asus prime b450m K II
32GB RAM
pubg de bende de oluyor ama pes 2021 de 400 fps olmuyor

kazue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Enes ÖZDEMİR
bana amd ekran kartı kaynaklı geliyor sorun sadece tahmin. nvidia bir kartım olsa denerdim sırf bunun için monitörümü satıp yenisini aldım daha bugün ve sonuç yine aynı üzücü amd sürücüsünü silip tekrar da yükledim format da attım yine aynı.
hangi kartı kullandığınıza göre değişiyor her amd ekran yırtmıyor sonuçta rx460 da kullanıyor olabilirsiniz rx6900xt de

lyutnık

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Eren
(FreeSYNC) kapalı.
XFX- RX6700XT
Ryzen 5600X
Asus prime b450m K II
32GB RAM
hdmi kablo aldım https://www.amazon.com.tr/dp/B01E4U1VCW?smid=A1UNQM1SR2CHM&ref_=chk_typ_imgToDp&th=1 gelince yazarım belki düzelir

hangi kartı kullandığınıza göre değişiyor her amd ekran yırtmıyor sonuçta rx460 da kullanıyor olabilirsiniz rx6900xt de
rx 6600 ve rx 6500 ile denedim

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ömer

lyutnık

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Eren
dediğin gibi bende amd den kaynaklı düşünüyorum iyi bir ekran kartına geçiyim diye gtx1650den rx6700e upgrade ettim yanlış seçim yapmışız :D
3060 a geçmeyi düşünüyorum bunu satıp para eklicem bu nedir abi ya boşuna zarara giricem

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,764
Üyeler
153,604
Son üye
yiitwastqken
Top Bottom