Neler Yeni

Yüksek sistemim var ama Düşük fps görüyorum

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,252
İsim
Kerem Çavuş
Ddu yaptım belki yaptığım bir ayar yüzündendir diye tüm ayarlar gitti ama hala aynı fps değerleri görüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir arkadaşım aynı işlemciyle 4060 kullanıyor onun fps değerleri en düşük 400 olmuyor bile

Darboğaz yaptığını düşünmüyorum çünkü arkadaşım aynı işlemciyi 4060la kullanıyor ve min fps değeri 400e bile düşmüyor. İnternette aynı sistemin videolarına bakıyorum 500 600 gösteriyor ama benim fps değerlerim 80 ile 190 arası gidip geliyor
arkadaşının işlemcisi normal 5600 se normal , senin 5600g işlemcin saf güç olarak ryzen 5 5500 gücünde o yüzden o fark oluşuyodur

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,316
İsim
Hakanbey
monitörün 165 hz sanırım fps sabitlenmiş gözüküyor volarant ayarlarında fps kısıtla yazan herşeyi kapalı olarak seç öyle dene

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,842
İsim
Mehmet
Valo dışındaki oyunlarda fps sorunu var mı?

Emre.2han

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emrehan Çelebi
İşlemciyi az kullanıyor gibi birde igpu aktif sanırım biostan devre dışı bırakın
denedim kapattım biostan fakat hala aynı sorun var

monitörün 165 hz sanırım fps sabitlenmiş gözüküyor volarant ayarlarında fps kısıtla yazan herşeyi kapalı olarak seç öyle dene
abi o fotoğraf olduğu için sabit ekranım 280hz fps değerini kısıtla ayarları kapalı ve 165e de şükür ediyorum oyun içi

Valo dışındaki oyunlarda fps sorunu var mı?
evet ama valoranttaki kadar belirgin değil, diğer oyunlarda 10 20 30 fps fark ederken valorantta 200 fps fark ediyor

arkadaşının işlemcisi normal 5600 se normal , senin 5600g işlemcin saf güç olarak ryzen 5 5500 gücünde o yüzden o fark oluşuyodur
aynı anda aynı yerden aldık işlemcimizi arkadaşımla, aynı işlemciyi kullanıyoruz

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,842
İsim
Mehmet
denedim kapattım biostan fakat hala aynı sorun var

abi o fotoğraf olduğu için sabit ekranım 280hz fps değerini kısıtla ayarları kapalı ve 165e de şükür ediyorum oyun içi

evet ama valoranttaki kadar belirgin değil, diğer oyunlarda 10 20 30 fps fark ederken valorantta 200 fps fark ediyor

aynı anda aynı yerden aldık işlemcimizi arkadaşımla, aynı işlemciyi kullanıyoruz
Biosta xmp açık mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
İbrahim
Merhabalar, yeni topladığım masaüstü bilgisayarda problem yaşıyorum. Almam gereken fps değerlerinin çok çok çok altında alıyorum ve neden olduğunu anlayamıyorum. Bios en güncel halde kullanıyorum windows updatelerim yapılı. Ama hala valorantta en düşük ayarlarda kötü çözünürlüklerle bile 200 fpsi göremiyorum.
SİSTEMİM:
anakart: msi b550 mpg gaming plus
İşlemci: ryzen 5 5600G
Ekran kartım: asus tuf gaming rtx 3060 ti
Power: 750w
Hocam bende 4060 5 5600 var düşük ayarlarda 200 250 alıyorum benimkiside normalin altında fps değeri veriyor ama seninki bir hayli fazlaymış neyden kaynaklıymış çözebildin mi acaba ?

Emre.2han

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emrehan Çelebi
Açık olması lazım, disabled ise profile 1 e falan alın hocam.
evet kapalıydı şimdi açtım ve şu an ortalama fpsim 200e çıktı fakat hala düşük, sizce ekran kartımı değiştirmeli miyim ya da başka bir parçayı

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,645
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
evet kapalıydı şimdi açtım ve şu an ortalama fpsim 200e çıktı fakat hala düşük, sizce ekran kartımı değiştirmeli miyim ya da başka bir parçayı
Bişey değişmene gerek yok. 60 FPS bile kasmadan oynamaya yeter.

xmp kapalıysa resize bar da kapalıdır muhtamelen resize bar açımı yaz youtuba onuda aç fps %30 diye artar
nvdia denetim masası ayarları yazsan heryerde çıkıyor o ayarları yap dahada artar fps sin başkada yapıcak bişi yok düz 5600 gibi değiş işlemcin g oldugu için bi tık daha düşük alabilrisin videolardakilerden

Emre.2han

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emrehan Çelebi
Bişey değişmene gerek yok. 60 FPS bile kasmadan oynamaya yeter.
cs valorant gibi oyunlarda o fps değerleri maalesef yetmiyor ki onu bırakın the witcher 3 high grafiklerde 50leri zor görüyorum 60 olsa ağzımı açmam

Top Bottom