Neler Yeni

Yunan nüfusu neden Türkiye kadar artmadı?

NespaY

80+ Silver
Baktım da Yunan nüfusu 1920 yılında 5.5 milyonmuş Türkiye nüfusu ise 1923 yılında 13.5 milyonmuş günümüze baktığımızda ise Türkiye olmuş 85 milyon Yunanistan da olmuş 10.5 milyon. Peki neden bizim nüfusumuz bu kadar hızla arttı hemen yanı başımızda ki komşumuz artmadı? Merak ettim de konuyu o yüzden açtım bilen varsa cevaplasın.
Çünkü kedi gibi 10-20 tane doğurmuyorlar.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Senden daha Türkumdur knk ülke soyana tapmıyorum en azından

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Samet
bakabileceğini inandıkları çocukları yapıyorlar bizim gibi 6 çocuk yapıp sonra açım diye sokaklarda ağlamıyorlar

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Bı b*k bildiği yok konuşuyor sadece abi ya
Okudun mu gerçekten, sadece cevap yazmak için mi yazdın?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Okudun mu gerçekten, sadece cevap yazmak için mi yazdın?

Arusttt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Enes
Doğudaki adam tarla işleriyle uğraşıyor, hayvancılıkla uğraşıyor bunları yapacak adam lazım o yüzden doğuya gittikçe çocuk sayısı artıyor. Şimdi anladın mı?

Ekonomik açıdan da doğru yönetim olursa fazla nüfus daha hayırlı ayrıca Allah vermesin bir savaş çıksa daha fazla askerin var bunları da düşünmek lazım...
Doğuda hala tarım ve hayvancılık var mı sanıyosun sen ya ne içtin de neyin kafası bu bize de anlat

• Beğen
Reaksiyonlar: cici

The Semih

80+ Silver
normal bısey
Yunanistan gelişmiş bir ülke ve yüksek gelirli bir ekonomi olarak kabul edilmektedir.

az goc alıyor makınalı gıbı turemıyorlar dış goc vermıyor yaşlı nufus fazla çok sebebeı var
Türkiye Gelişmiş ülke sıralamasında ilk 20 de, Yunanistan son verilere göre 55 felandı, iki ülke kıyaslanamaz günümüzde türkiyeye atarlanmasının sebebi ABD dir.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,897
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Türkiye Gelişmiş ülke sıralamasında ilk 20 de, Yunanistan son verilere göre 55 felandı, iki ülke kıyaslanamaz günümüzde türkiyeye atarlanmasının sebebi ABD dir.
Bunun siyaset anlayışı çok komikmiş. Yıl 2023 savaş anca suriyede falan olur. Halkın refahı > Savunma sanayi. Türkiye' ye ikisi de lazım. Bunu yapamıyor AKP. Yapamıyorsa yapan gelecek

The Semih

80+ Silver
Bunun siyaset anlayışı çok komikmiş. Yıl 2023 savaş anca suriyede falan olur. Halkın refahı > Savunma sanayi. Türkiye' ye ikisi de lazım. Bunu yapamıyor AKP. Yapamıyorsa yapan gelecek
Ben siyaset yapmadım ki kardeşim, gelişmiş ülke sıralamasını paylaştım araştırabilirsin. Konuyu siyasete çekmeye çalışma.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,163
İsim
Ahmet Sevinç
Baktım da Yunan nüfusu 1920 yılında 5.5 milyonmuş Türkiye nüfusu ise 1923 yılında 13.5 milyonmuş günümüze baktığımızda ise Türkiye olmuş 85 milyon Yunanistan da olmuş 10.5 milyon. Peki neden bizim nüfusumuz bu kadar hızla arttı hemen yanı başımızda ki komşumuz artmadı? Merak ettim de konuyu o yüzden açtım bilen varsa cevaplasın.
türkler 2000 lerden önce bayapı ürediler örnek 5-6 çocuklu aileler , ayrıca 2. dünya savaşı ve yunan iç savaşı oldu bu yüzdendir

The Semih

80+ Silver

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,163
İsim
Ahmet Sevinç
85 milyonun en az 5 milyonu mülteci, toplama kampı ülkesi olduğumuz için hızlı yükseliyor, zamanında macırlar da gelmişti onlar ne kadar bilmiyorum.
onlar dahil edilmiyor diye biliyorum
bence en az 10 milyon vardır

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,306
Üyeler
141,280
Son üye
paku
Top Bottom