Neler Yeni

Yunan nüfusu neden Türkiye kadar artmadı?

The Semih

80+ Silver
onlar dahil edilmiyor diye biliyorum
bence en az 10 milyon vardır
Vatandaşlık alanları sayıyorlardır, ama ülkenin gerçek nüfus 90 dan fazla, Başka ülkelerede çok göç verdik almanyaya giden amerikaya giden onlarla birlikte 200 milyonmuş türk nüfusu.

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Doğuda hala tarım ve hayvancılık var mı sanıyosun sen ya ne içtin de neyin kafası bu bize de anlat
Doğuda hâlâ tarım hayvancılık yok sanıyorsun sen ya ne içtin de neyin kafası bu? Bu arada ben tarih belirtmemişim yani anlayacağın oku ona göre yaz

Alfha13

80+ Silver
Doğum oranı en yüksek ülkeler fakir ülkeler, en düşük ülkeler de zengin, gelişmiş ülkelerdir; bu tesadüf değil birkaç cümleyle açıklanabilen basit bir kabuldür. Türkiye'de doğum oranı düşüyor, gelişiyoruz demek bu. Ancak Ankara'nın doğusu ile batısı arasındaki fark Osmanlı'dan beri kapanmadı, daha da açıldı. Bugün 4-5 çocuklu aileler hep Doğu'dan, Karadeniz'den, Güneydoğu'dan; bunlar tesadüf değil.

Ek olarak Türkiye'de dönem dönem nüfusu arttırma politikaları da yürütüldü, Yunanistan'da bunlar olmamış olabilir, bilmiyorum.

Kısacası gelişmişlikle ilgili. Çocuk evlilikleri, çok eşlilik, kan davaları, aşiret çatışmaları olan yerlerin gelişmiş olmasını beklemez kimse. Buralarda insanların hızlı bir şekilde üremesi de gayet beklenen bir durumdur.

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Mülteciler 100 yıldır topraklarımızda değil ya? Nüfus grafiğine bak çok hızlı artmış nüfusumuz-_-

121709

80+ Silver
Baktım da Yunan nüfusu 1920 yılında 5.5 milyonmuş Türkiye nüfusu ise 1923 yılında 13.5 milyonmuş günümüze baktığımızda ise Türkiye olmuş 85 milyon Yunanistan da olmuş 10.5 milyon. Peki neden bizim nüfusumuz bu kadar hızla arttı hemen yanı başımızda ki komşumuz artmadı? Merak ettim de konuyu o yüzden açtım bilen varsa cevaplasın.
Her toplumun aile yapısı farklı, bizde evlenme ve çocuk yapma oranı fazla, bir erkek veya kadın 30 yaşını geçmiş ve hala bekar ise ayıplarlar, onlarda öyle değil. Aynı şekil evliler ve çocukları yoksa da bizde yine ayıplarlar, onlarda bu böyle değil, geç evlenirler, geç çocuk yaparlar, 40-45 yaşlarında vs çocuk yaparlar ve 1 tane yaparlar bizimkiler gibi 3 tane değil.

şahin doğan

80+ Platinum
Avrupalılar ile TR zihniyetini bir mi sanıyorsunuz? Bizimkiler zevk için çocuk yapıyor, aldığı maaşı göz önünde bulundurmadan 5 tane çocuk yapıyor. TR'de bu durumu göz önünde bulunduran kesim %1-2 arasındadır.
Genelde Avrupa ülkelerinde genç nüfus çok az veya orta yaştan az. Türkiye'de bu durum birbirine çok yakın veya genç nüfus daha fazla.

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Senden daha Türkumdur knk ülke soyana tapmıyorum en azından
Sen benden daha Türk olamazsın neticede şuan burada yabancı isim kullanan ve kendi vatanını çöp yapan ben değilim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Avrupalılar ile TR zihniyetini bir mi sanıyorsunuz? Bizimkiler zevk için çocuk yapıyor, aldığı maaşı göz önünde bulundurmadan 5 tane çocuk yapıyor. TR'de bu durumu göz önünde bulunduran kesim %1-2 arasındadır.
Genelde Avrupa ülkelerinde genç nüfus çok az veya orta yaştan az. Türkiye'de bu durum birbirine çok yakın veya genç nüfus daha fazla.
Dediğine katılıyorum fakirler bakabileceği kadar çocuk yapmalılar veya bakamayacaksa hiç yapmamalılar ama durumu olan yapar ona karşı çıkmam. Ayrıca genç nüfus lazım, bazıları bu konuda ne kadar yaşlı nüfus o kadar gelişmişlik demektir diyor.

Sonuçta fakir çocuk yapınca dünyaya bir fakir daha getirmiş oluyor o yüzden karşıyım, çocuğu da ömür boyunca fakir oluyor tabi bazı istisnalar olabilir ama biz burada genel konuşuyoruz.

Son düzenleme:

Arusttt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Enes
Doğuda hâlâ tarım hayvancılık yok sanıyorsun sen ya ne içtin de neyin kafası bu? Bu arada ben tarih belirtmemişim yani anlayacağın oku ona göre yaz
QWYEGqhwjekqGEWHEqkegwjQHEw sen tam o iq ortalamasını düşüren kitledensin(!) :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,443
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Yunanistan biraz farklı bir ülke aslında. Aslında ekonomik açıdan fena değillerdi ama en nihayetinde ufak bir ülke ve bir süredir kriz yaşanıyor. Gelişmiş ülkelerde doğum oranları Türkiye gibi "gelişmekte olan" ülkelere göre çok daha düşük olur. Hatta en yaşlı ülke çok gelişmiş bir ülke olmasına rağmen Japonya'dır.

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
QWYEGqhwjekqGEWHEqkegwjQHEw sen tam o iq ortalamasını düşüren kitledensin(!) :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Doğuda hayvancılık yok diyerek sen iq ortalamasını düşürmüş olmuyor musun kardeşim?

Yunanistan biraz farklı bir ülke aslında. Aslında ekonomik açıdan fena değillerdi ama en nihayetinde ufak bir ülke ve bir süredir kriz yaşanıyor. Gelişmiş ülkelerde doğum oranları Türkiye gibi "gelişmekte olan" ülkelere göre çok daha düşük olur. Hatta en yaşlı ülke çok gelişmiş bir ülke olmasına rağmen Japonya'dır.
Gelişmiş ülkelerde nüfus yaşlı ama nüfusun yaşlı olması bana kalırsa gelişmişlik ifade etmez, genç nüfus daha çok önemli.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,443
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Doğuda hayvancılık yok diyerek sen iq ortalamasını düşürmüş olmuyor musun kardeşim?

Gelişmiş ülkelerde nüfus yaşlı ama nüfusun yaşlı olması bana kalırsa gelişmişlik ifade etmez, genç nüfus daha çok önemli.
Sencesi yok bu işin dünyaca kabul gören bir şey bu :)

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
DA Forum kitlesinin geneli bilgi vermek yerine ya kendi vatanını kötülüyor yada durduk yerde sen Erdoğan'a tapıyorsun diyorlar. Hayır! Ben vatanımın değerini çok biliyorum, bunlar 2 yıl kriz görmüş hemen vatanı satacaklar.

Top Bottom