Neler Yeni

Yurt dışına gidip üniversiteyi bırakmalı mıyım?

ArdaM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,722
İsim
Arda Memiş
Instagram
@ardamemis_
Steam
https://steamcommunity.com/id/ArdaMemis/
Twitter
ardamemis_
Discord
Arda#0014
Üniversitemi paylaşmanın bir anlamı yok. Sonuçta TR'deki %95 özel üni aynı durumda. Eğitim kalitesi rezalet. Ama işte üniversite mezunu olmak da bu devirde maddi açıdan eskisi kadar önemli değil diye düşünüyorum. Zaten üniversitenin amacı tamamen çevre benim için. Yani bitirmesem pişman olmam. Fakat hazır elimde böyle bir fırsat varken değerlendirmek istiyorum. En azından bu konuda ilerde başarısız olursam denedim olmadı derim.
Eğer bitirip gitme şansın yoksa ve hayatta risk almayı seven, başının çaresine bakabilen biriysen risk al ve git derim, Amerika abartıldığı kadar refah dolu olmasa da güzel bir fırsat bence. Bir de özelde burslu değil ücretli okuyorsan da gitmek mantıklı olabilir. Şahsen tam burslu olmasam uçmuştum

Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Ahmet
Maalesef adam akıllı bir okul değil. Hatta MIT'de çalışan (Eskiden) olasılık hocamız okulun çoğu şirket için Blacklist olduğunu söyledi.
LAN BÖYLE BİR ŞEY VAR MIYDI

Klanta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Ahmet Bayram Topcu
Eğer bitirip gitme şansın yoksa ve hayatta risk almayı seven, başının çaresine bakabilen biriysen risk al ve git derim, Amerika abartıldığı kadar refah dolu olmasa da güzel bir fırsat bence. Bir de özelde burslu değil ücretli okuyorsan da gitmek mantıklı olabilir. Şahsen tam burslu olmasam uçmuştum
Katılıyorum. Bakalım belki yıllar sonra verdiğim kararın doğru ya da yanlış olduğunu buradan tekrar haber veririz :D

theAhm3t

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,239
İsim
Ahmet Deniz
Herkese selam. 1 ay sonra yurt dışına gidiyorum ve istersem dönmeme şansım bulunmakta. Gideceğim ülke amerika. Fakat burada mühendislik öğrencisiyim. Bölümümü de seviyorum. Ama oraya gittiğim taktirde de boş durmayacağım. Florida'da babamın arkadaşının uçuş okulu var. Orada eğitim alıp herhangi bir uçak dalında çalışabilirim. Ülkemi özleyeceğime de eminim. Önümde düşünecek sürem var fakat belki benden bu konularda daha tecrübeli insanlar vardır diye size de danışmak istedim. Lütfen:
"Ya kardeşim git gelme-s*l*k mısın git kurtul...vb" cümleler spamlamayın. Yapıcı yorum yapmayacaksanız hiç gerek yok.
Şimdiden teşekkürler.
yerinde olmayı çok isterdim hocam hiç düşünmeden giderdim, evet memleket özlemi çok ağır basıyor bende geçen yazı yurt dışında geçirdim, zaten özel ünide okuyormuşsun bence amerika türkiye ye göre çok daha fazla ağır basıyor bana göre, tekrar diyorum hiç düşünmeden giderdim(çünkü geleceğimi neredeyse garantiye alıyorum)

ArdaM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,722
İsim
Arda Memiş
Instagram
@ardamemis_
Steam
https://steamcommunity.com/id/ArdaMemis/
Twitter
ardamemis_
Discord
Arda#0014
Katılıyorum. Bakalım belki yıllar sonra verdiğim kararın doğru ya da yanlış olduğunu buradan tekrar haber veririz :D
Durumunu zamanla güncelleyeceksen konuyu takibe alıyorum hocam merakla bekliyorum

Top Bottom