Neler Yeni

Öneri Yurt içi iPhone 13 mü, Yurt dışı iPhone 16 mı alınmalı?

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ahmet Civan Baki
Bütçe
35000
Merhaba, yaklaşık 35-40k bütçem var ve Gürcistan Batum'a 1 saatlik mesafedeyim. Türkiye garantili iPhone 13 şu anda 37k civarında, Yurt dışı iPhone 16 ise vergi indirimsiz haliyle 3149lari (yaklaşık 39k). Şu an iki seçenek arasında kaldım:
  1. Türkiye'den iPhone 13 alıp tek telefon kullanmak.
  2. Yurt dışı iPhone 16 alıp yanımda ikinci bir telefon taşımak.
Telefonun beni yaklaşık 8 sene idare etmesi gerekiyor. Telefonu fazla fotoğraf çekmek için kullanmıyorum, sadece Instagram, YouTube ve arama gibi temel ihtiyaçlarım için kullanacağım.

xthepatates

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Yiğit Arık
Merhaba, yaklaşık 35-40k bütçem var ve Gürcistan Batum'a 1 saatlik mesafedeyim. Türkiye garantili iPhone 13 şu anda 37k civarında, Yurt dışı iPhone 16 ise vergi indirimsiz haliyle 3149lari (yaklaşık 39k). Şu an iki seçenek arasında kaldım:
  1. Türkiye'den iPhone 13 alıp tek telefon kullanmak.
  2. Yurt dışı iPhone 16 alıp yanımda ikinci bir telefon taşımak.
Telefonun beni yaklaşık 8 sene idare etmesi gerekiyor. Telefonu fazla fotoğraf çekmek için kullanmıyorum, sadece Instagram, YouTube ve arama gibi temel ihtiyaçlarım için kullanacağım.
8 sene muhtemelen 16 pro max bile idare etmez, ancak 15 pro max alıp 10 ay kullanıp sonra satıp üzerine biraz ekleyip 16 pro max alıp 1 yıl kullanabilirsniz ve bunu her nesil iphone için üzerine ekleye ekleye her telefonu tam 1 yıl olacak şekilde bir önceki nesilden tamamen açık olarak kullanabilirsiniz

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ahmet Civan Baki
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
8 sene muhtemelen 16 pro max bile idare etmez, ancak 15 pro max alıp 10 ay kullanıp sonra satıp üzerine biraz ekleyip 16 pro max alıp 1 yıl kullanabilirsniz ve bunu her nesil iphone için üzerine ekleye ekleye her telefonu tam 1 yıl olacak şekilde bir önceki nesilden tamamen açık olarak kullanabilirsiniz
Hocam zaten bütçem max 40k. Ben gidipte pro veye promax alamam. Şuanda samsung s8+ var ve ben bu telefonu 7-8 yıldır kullanıyorum. Iphone 16'yı da 7-8 sene kullanabileceğimi düşünüyorum. En fazla alabileceğim telefon 15 Pro olur. Onun dışında çok zor. Tabii bunlar yurt dışı telefonlar olacak.

dlep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Muhammed Koçak
Hocam zaten bütçem max 40k. Ben gidipte pro veye promax alamam. Şuanda samsung s8+ var ve ben bu telefonu 7-8 yıldır kullanıyorum. Iphone 16'yı da 7-8 sene kullanabileceğimi düşünüyorum. En fazla alabileceğim telefon 15 Pro olur. Onun dışında çok zor. Tabii bunlar yurt dışı telefonlar olacak.
yurt dışı 15 pro 28 35 arası bulursun türkiye olarak 55 60 arası our ama 14 pro alırım dersen onlar çok daha ucuz

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ahmet Civan Baki
yurt dışı 15 pro 28 35 arası bulursun türkiye olarak 55 60 arası our ama 14 pro alırım dersen onlar çok daha ucuz
Aralık gibi Gürcistana gideceğim. Duruma bağlı hayırlısı olsun.

dlep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Muhammed Koçak
Aralık gibi Gürcistana gideceğim. Duruma bağlı hayırlısı olsun.
bence yurt dışı alma sana tavsiyem telefonu 8 yıl falan kullanıyorsan türkiye al kafan rahat olsun

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ahmet Civan Baki
bence yurt dışı alma sana tavsiyem telefonu 8 yıl falan kullanıyorsan türkiye al kafan rahat olsun
Türkiyeden alabileceğim max iphone 13 olur. Onun dışındakilere bütçem yetmez

dlep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Muhammed Koçak
Türkiyeden alabileceğim max iphone 13 olur. Onun dışındakilere bütçem yetmez
40 k bütçe diyorsan ikinci el sıkıntı olmaz dersen 13 pro alabilirsin 13 ten çok daha iyi bir cihaz

noby

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ahmet Civan Baki
40 k bütçe diyorsan ikinci el sıkıntı olmaz dersen 13 pro alabilirsin 13 ten çok daha iyi bir cihaz
Teknoloji cihazlarında 2. el alma taraftarı değilim. En fazla bir tanıdıktan bulursam alırım. Onun dışında almam büyük ihtimalle.

• Beğen
Reaksiyonlar: dlep
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,726
Üyeler
158,173
Son üye
Marko pasax
Top Bottom