Neler Yeni

Yurtdışı alışverişine büyük sınırlama

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
961
İsim
Baran Kut
iptal et. 15 gün var gümrük memurları kanunu bekliyor. bu sebeble senin ürünü de sokmazlar bu tarih içinde. amaç belli.

DAHA FAZLA VERGİ
Mesaj otomatik birleştirildi:

İptal çek.
Bi deneyelim ya hocam 19 Ağustos diyor yani 13 gün :kekw: belki kaytarırız. Çektim gitti annemin tcsini kullandım, umarım zortlamam :ROFLMAO:
Screenshot_2.png

Arda Fisher

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Mustafa Arda BALIKÇI
la arda anlatıyoz dinle beni işte. akıl arama mevzuat belli. :D risk budur dersin 21 ağustosa kadar gelirse geçer gümrükten. gelmezse geçmez yeni mevzuat uygulanır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yanlış bilgi veriyor hocam mevzuat belli açıp herkes okuyabilir. işleyiş bu şekilde. yukarda da anlattım ama bazıları inatla anlamak istemiyor sanırım kendimi yoramayacağım :D
Anladım anladım bi arkadasta aynılarını dedi iptal etmeyeceğim siparişimi icimi rahatlatmak için soruyorum siparişim 15 gün içinde Türkiye'ye gelirse bir sorun olmayacak ancak 15 gün dışında gelirse gümrükte kalacak ürünler geri gidecek ve para iadem yapılacak degilmi?

GirayHan

80+ Gold
Anladım anladım bi arkadasta aynılarını dedi iptal etmeyeceğim siparişimi icimi rahatlatmak için soruyorum siparişim 15 gün içinde Türkiye'ye gelirse bir sorun olmayacak ancak 15 gün dışında gelirse gümrükte kalacak ürünler geri gidecek ve para iadem yapılacak degilmi?
evet doğru.

Robius

80+ Bronze
yanlış bilgi veriyorsun. gümrükte takılan ürünler için önce size mail yolu ile kargo firması iletişime geçer atıyorum dhl. size bir belge verirler ürün cinsi kıymet değeri vb form. doldurur gönderirsiniz ekstra vergi tutarını da yatırmanızı isteler. onaylarsanız yatırırsınız ek vergiyi geçer. onaylamazsanız ürün ardiye deposunda tutulur sonra gümrükten geri çekim işlemini gönderici firma başlatır. ürün firmaya geri gider paranızı alırsınız kesinti olmadan. olay bu kadar net.
Öyle basit değil, ek mevzuatlar için bizzat gidip imzalamanız gereken belgeler var. TSE kapsamına giren ürünlerde ek belgelendirme işlemleri ve bu süreçteki ardiye masrafları da size ait. Bütün bunları yapanlara gümrük simsarı deniyor.

GirayHan

80+ Gold
Öyle basit değil, ek mevzuatlar için bizzat gidip imzalamanız gereken belgeler var. TSE kapsamına giren ürünlerde ek belgelendirme işlemleri ve bu süreçteki ardiye masrafları da size ait. Bütün bunları yapanlara gümrük simsarı deniyor.
mali müşavir tutacağın konular ayrı. ticari sayılmayan ürünlerde yukarda yazdığım gibi geçerli.

Robius

80+ Bronze

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,671
İsim
Mert Can Ergün
yanlış bilgi veriyorsun. gümrükte takılan ürünler için önce size mail yolu ile kargo firması iletişime geçer atıyorum dhl. size bir belge verirler ürün cinsi kıymet değeri vb form. doldurur gönderirsiniz ekstra vergi tutarını da yatırmanızı isteler. onaylarsanız yatırırsınız ek vergiyi geçer. onaylamazsanız ürün ardiye deposunda tutulur sonra gümrükten geri çekim işlemini gönderici firma başlatır. ürün firmaya geri gider paranızı alırsınız kesinti olmadan. olay bu kadar net.
Onun bir süresi var sen o süreyi geçirdiğin zaman para ödemek zorundasın süreyi geçirmediğin sürece herhangi bir şey ödeme yapmıyorsun ben newegg den monitör 10k dı vergilerle birlikte 13k ya geldi gümrükte para ödemedim

LostNoc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Caner Karadağ
şimdi şöylesek acaba takılırmıyız gümrüğe

Robius

80+ Bronze
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR