Neler Yeni

Z Kuşağı Ve Di̇ne İnanma Oranı

anonym0us

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,579
İsim
Anon
Nesillerdir süregelen cahillik aynen devam ediyor. Y kuşağının büyük çoğunluğu çocuklarını eğitmeyi bilmiyor yahut direkt eğitmiyor. Ailelerinden gördükleri eski bilgileri yanlış yaklaşımlarla aktarmaya çalışıyorlar. Çağımızın getirdiği internet teknolojisi ile bu durum Z kuşağında geri tepti.
İnanmamak cahillik olmuyor ben müslümanlara cahil desem uyarı puanı yerim

wurpx

80+
Harbiden sorgulayıp da kendi kimliğini bulmuş insanlar genelde üniversite çağında oluyor. Bahsettiğin kesim bu kesim. Diğer kesimin ise -lise veya ortaokul kesiminin- gerçekten sorgulayıp düşüncelerini belirlediğini düşünmüyorum yani. Tabii istisnalar olabilir yani o küçük yaşlarda sorgulayacak zekaya sahiptir, o zaman eyvallah.
olabilir en basit bizim üniversite sınıfta 2 tane müslüman var gerisi ateist deist yani kısaca z kuşağında baya bir ateist deist patlaması var öyle böyle değil

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,125
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
olabilir en basit bizim üniversite sınıfta 2 tane müslüman var gerisi ateist deist yani kısaca z kuşağında baya bir ateist deist patlaması var öyle böyle değil
Evet öyle, üniversiteye gidince durumu daha iyi gözlemleyebiliyorsun, bizim sınıfta 3 tane muhafazakar var sadece. Ama hepsi arkadaşım severim.

The Batman

80+ Silver
Onlar konuşur biz yapariz :)

Ekler

• images (2).jpeg
    images (2).jpeg
    12.1 KB · Hit: 18

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,125
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
Onlar konuşur biz yapariz :)
Bu arada görselde ki adamın zihniyetinden yürüyen gösteriş aşığı şaşkın süslümanlar yüzünden de ateist oranı artıyor, adam, müslümanlar böyle insanlarmıymış diyor ve dinden soğuyor.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,125
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler

wurpx

80+
Ateistlerin çok büyük bir kismi insanin maymundan geldigini olan herşeyin tesadüf eseri oluştuguna inaniyor tabi yanlis bilmiyorsam
kanka bir yaratıcı net var imkanı yok birader bu evrenin tesadüf oluşmasi trilyonlarca gezegen milyonlarca galaksi bir yaratıcı var ben şuan dinleri araştıyorum yoksa tanrı net var yani ateism mantıklı gelmiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anladım dostum iyi akşamlar.
kanka bir yaratıcı net var imkanı yok birader bu evrenin tesadüf oluşmasi trilyonlarca gezegen milyonlarca galaksi bir yaratıcı var ben şuan dinleri araştıyorum yoksa tanrı net var yani ateism mantıklı gelmiyor

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,125
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Net var diyosun yani kesin. Tamamdır.

wurpx

80+
Net var diyosun yani kesin. Tamamdır.
dostum aslında yanlış ifade ettim özür dilerim biraz dogmatik oldu böyle değilim kafamda oturmadağım bir soru var biliyorsan söyler misin
1-bigbang ne tetikledi yada neden patladı bu tetikleyici güç beni tanrıya götürüyor

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,868
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Bir çok ayette zaten insanların çoğunluğunun zalim, cahil ve ateşe gideceği yazıyor. Bundan önceki kuşaklar da islam değildi bundan sonrakilerin de olacağını sanmıyorum. Burada önemli olan Xyz kuşağı değil, insanlar ne yazık ki çoğunluk olarak kötü ve çok az insan gerçekten iyi. Z kuşağında şekil farkı var bir önceki nesil farklıydı bir sonraki de farklı olacak ama netice değişmeyecek çünkü insanoğlu açgözlü, iki yüzlü, zalim, acımasız, cahil, nefsinin kölesi. Peygamberleri öldüren bir yaratıktan bahsediyoruz, yeryüzünde sürekli kan döküp, kendi çıkarları için her şeyi yapan bir yaratıktan bahsediyoruz. Bu yaratık değişmiyor sadece içlerinde Allah doğru yolu gösterdiği için iyi olan azınlık bir grup var ve onlar ebedi kurtuluşa erecekler. Gerçekten çok az elit bir kesim. Şahsen çok az grup dışında kötü de olsa insanların cehenneme gideceklerini bilmem beni üzüyor çünkü gerçekten sonsuz ve azabı çok şiddetli bir yer ve kurtuluşu da mümkün değil. Korkunç. Allah herkese yardımcı olsun, gerçekten çok çok çok ihtiyacımız var. Cehennem gibi bir yer bir insan için olabilecek en kötü azap, daha ötesi yok. Şunu da belirteyim Allah rahmet`li ama aynı zamanda gazaplı da Allah`ın iradesi böyle rahmet etmeyi bildiği gibi acı çektirmek, azap ettirmek de onun sıfatı, özelliği, bunu da çok iyi idrak etmek gerekiyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
963,890
Üyeler
152,132
Son üye
anadolu goblini
Top Bottom