Neler Yeni

Z Kuşağı Ve Di̇ne İnanma Oranı

The Batman

80+ Silver
kanka bir yaratıcı net var imkanı yok birader bu evrenin tesadüf oluşmasi trilyonlarca gezegen milyonlarca galaksi bir yaratıcı var ben şuan dinleri araştıyorum yoksa tanrı net var yani ateism mantıklı gelmiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

kanka bir yaratıcı net var imkanı yok birader bu evrenin tesadüf oluşmasi trilyonlarca gezegen milyonlarca galaksi bir yaratıcı var ben şuan dinleri araştıyorum yoksa tanrı net var yani ateism mantıklı gelmiyor
Bende ateistlerin konuşmalarini inceleyip onlarin neden böyle düsündügünü anlamaya çalışıyorum.
Aslinda diger dinleri çok araştirmans gerek yok islam hariç hepsi birbiri ile çakisiyor
Yahudiler dünyaya çok baglandiklari için hristiyanlarda ibadete çok baglandiklari için çok aşırıya gittiler o yüzden kaybettiler

Suwariba

80+ Silver
sınav senesindeyim ve ergenlik yaşlarındayım yobaz insanlar, ülkede sadece müslümanların yaşadığını düşünenler araştırmamış müslümanlar vb bu tarz insanlar genellikle soğutuyor dinden.
sınıfta 5 kişilik kız grubu var dinle dalga geçiyolar tam ergen hawli ateist işte onlar gibi değilim, 12-13 yaşlarımdayken 1 seneye yakın aksatmadan namaz kılıyordum babam aşırı dindar o yüzden dini biraz biliyorum yaşıma göre. Ve yaşadım yani beğenmedim dini belki babam böyle olmasa islamı seven biri olurdum ama aile, saydığım türde insanlar ve kendi düşüncelerimle beğenmedim dini. hiçbişeyi sorgulamayıp herşeyi allaha bağlamak bana mantıklı gelmedi. elbette sorgulayanlar vardır. oturup ince ince araştırmadım herhangi bir dini vaktim yoktu şuan herhangi bişeye inanmıyorum. Ve müslümanların büyük çoğunluğu okadar geri kafalı okadar bencillerki asıl böyle insanlar soğutuyor beni.
herhangi birşeye özendim bizzat yaşadım dini

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,020
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
dostum aslında yanlış ifade ettim özür dilerim biraz dogmatik oldu böyle değilim kafamda oturmadağım bir soru var biliyorsan söyler misin
1-bigbang ne tetikledi yada neden patladı bu tetikleyici güç beni tanrıya götürüyor
İşte burada Teistlerin uğraş alanlarından biri olan Kozmolojik kanıt devreye giriyor. Kozmolojik kanıt ise şudur: Evrenin yapısından dolayı bir tanrı olmak zorunda yani zamanda en geriye gittiğin zaman illaki birinin olması şart. Sen de bu yoldan yürü bence.

wurpx

80+
İşte burada Teistlerin uğraş alanlarından biri olan Kozmolojik kanıt devreye giriyor. Kozmolojik kanıt ise şudur: Evrenin yapısından dolayı bir tanrı olmak zorunda yani zamanda en geriye gittiğin zaman illaki birinin olması şart. Sen de bu yoldan yürü bence.
kankam peki cosmos yada bigbang öncesi ilgili tavsiye kitap var mıdır? teşekkür ederim bilgi için

wurpx

80+

The Batman

80+ Silver
sınav senesindeyim ve ergenlik yaşlarındayım yobaz insanlar, ülkede sadece müslümanların yaşadığını düşünenler araştırmamış müslümanlar vb bu tarz insanlar genellikle soğutuyor dinden.
sınıfta 5 kişilik kız grubu var dinle dalga geçiyolar tam ergen hawli ateist işte onlar gibi değilim, 12-13 yaşlarımdayken 1 seneye yakın aksatmadan namaz kılıyordum babam aşırı dindar o yüzden dini biraz biliyorum yaşıma göre. Ve yaşadım yani beğenmedim dini belki babam böyle olmasa islamı seven biri olurdum ama aile, saydığım türde insanlar ve kendi düşüncelerimle beğenmedim dini. hiçbişeyi sorgulamayıp herşeyi allaha bağlamak bana mantıklı gelmedi. elbette sorgulayanlar vardır. oturup ince ince araştırmadım herhangi bir dini vaktim yoktu şuan herhangi bişeye inanmıyorum. Ve müslümanların büyük çoğunluğu okadar geri kafalı okadar bencillerki asıl böyle insanlar soğutuyor beni.
herhangi birşeye özendim bizzat yaşadım dini
Alayini salla gitsin yani kisaca şöyle diyim herseyin Allaha baglanmasinin en temel sebebi herşeyin yaraticisinin ve kural koyaninin Allah olmasi nasil benim görüşüm
Yahudiler sadece dünya
Hristiyanlar sadece ahiret
Müslümanlards kendileri ile ilgili aşırıya gittikleri icin kaybettiler kuranda bütün günahlarin Ortak noktasının asiriya gitmek oldugunu anlarsin yok 500 rekat namaz kil yok 1000 gün namaz kil falan filan sen salla gec ben bunlari takmıyorum bile cogu zaten para icin dini anlatan adamlar farzlar+gücün neye gecerse babana he de gec dini parasiz cikarsiz kisilerden ögren...

The Batman

80+ Silver
Dinler yalan boşuna tartışıyorsunuz yaptığınız her şey çöp olup gidicek
Madem her şey çöp olucaksa buraya o çöp olucak şeyler nasil olucak ve nasil çöp olup gidicek bir güç lazim ki biryere cöp olarak gitsin mutfaktaki çöp ben kaldirmadikça oldugu gibi durmaz mi?

The Batman

80+ Silver
Kanıtlanması imkansız ama az düşünürsen dinlerin uydurma olduğunu anlarsın insanlığın oluştuğu tarihten uzak ve çoğu dinin aynı zaman diliminde ortaya çıkması
Din olmadan insanlarin nasil olustugunu nerden biliceksin? Dünya yuvarlak diyen adami asan tiplerden mi ben dinler var demiyorum tek din var diyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,379
Üyeler
155,563
Son üye
emreak381
Top Bottom