Neler Yeni

Z Kuşağı Ve Di̇ne İnanma Oranı

atachu

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,180
İsim
ata erdem
Merhaba Arkadaşlar bir şey dikkatimi çekti sadece benim çevremde mi böyle sizlerde mi böyle merak ettiğim için sormak istiyorum z kuşağı arasında müslüman oranı çok mu az bana mı öyle geliyor arkadaşlarımdan 10 kişi seçsem bunların ortalama 3-4 tanesi müslüman diğerleri inanmıyor sizdede böyle mi etrafımda müslümana denk gelmekte zorlanıyorum z kuşağı arasında
Not:Bu arada yanlış anlaşılmasın dinlere ve inanışlara sonsuz saygı ve sevgim var sadece merak ettim benim çevremde mi böyle ve bu dediğim olay sadece z kuşağı için geçerli diğerlerini bilmiyorum bu arada küfür veya kavga etmesseniz sevinirim
bilgiye ulaşmak çok kolay olduğundan insanlar hurafelere inanmamaya başladı

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,126
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
bilgiye ulaşmak çok kolay olduğundan insanlar hurafelere inanmamaya başladı
Haklısın, Eskiden bilgiye ulaşmak bu kadar kolay değildi. Sihirli annem izlemekten o tür şeylere inanır olmuştu millet.

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Merhaba Arkadaşlar bir şey dikkatimi çekti sadece benim çevremde mi böyle sizlerde mi böyle merak ettiğim için sormak istiyorum z kuşağı arasında müslüman oranı çok mu az bana mı öyle geliyor arkadaşlarımdan 10 kişi seçsem bunların ortalama 3-4 tanesi müslüman diğerleri inanmıyor sizdede böyle mi etrafımda müslümana denk gelmekte zorlanıyorum z kuşağı arasında
Not:Bu arada yanlış anlaşılmasın dinlere ve inanışlara sonsuz saygı ve sevgim var sadece merak ettim benim çevremde mi böyle ve bu dediğim olay sadece z kuşağı için geçerli diğerlerini bilmiyorum bu arada küfür veya kavga etmesseniz sevinirim
Bende Z Kuşağının Bir Üyesi Olaraktan, Bunu Etkileyen Çok Faktör Var Kendimce Dinleri Reddetmemin Sebeplerinden İlki Uzaya Merak Salmamla Başladı Yıl 2012 Yani Herşeyin Fitili Burda Ateşlendi. Tabi Bu Merakım Bana Tonla Soru Getirdi Herşeyi Sorgulamaya Başladım Dini Kitaplardaki Cevaplar Beni Tatmin Etmedi Ve Cevapları Kendimce Aramaya Başaldım Ki Hala Daha Cevapsız Tonla Soru Var.
Hani Aklıma Takılanları Buraya Yazmaya Kalksam Nasıl Yazarım Bilmiyorum.

Ama Şimdi Bi Bu Şekilde Yapanlar Var Birde: O Yee Ben Hawlıyım 🤟

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,799
İsim
Doruk
İlgilendiği Kategoriler
Tarih
Bence bunda kesinlikle Din Kültürü öğretmenlerinin büyük etkisi var bizim okuldaki cevaplayamadığı soruları başka yerlere götürüyor en sonda Allah tektir deyip bitiriyor

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,417
İsim
Selman
Kendi çevreme baktığım zaman da hemen hemen aynı durumun var olduğunu söyleyebilirim ancak benim çevremde ateist olduğunu söyleyen kesim yüksek kesim değil. Benim çevremde hemen hemen herkes müslümanım der ancak sadece 2 kişi falan belki dinin yükümlülüklerini tam anlamıyla yerine getiriyordur.

Pompake

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Siyasal islamcılar, dini yanlış öğreten yobaz din kültürü öğretmenleri yüzünden islam dininden soğuyorlar.

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,417
İsim
Selman
Bence bunda kesinlikle Din Kültürü öğretmenlerinin büyük etkisi var bizim okuldaki cevaplayamadığı soruları başka yerlere götürüyor en sonda Allah tektir deyip bitiriyor
Din hocalarının hepsi öyle herhalde. Nedense soruyu sorduktan sonra yarım saat boyunca hocayı dinliyorsun, hoca konuşmayı bitirince ilk sorduğun soruyu düşünüyorsun. O soruya cevap almadığını fark edince bir garip hissediyorsun.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,257
İsim
Mert Can Ergün
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,402
İsim
Diyarhan
Türkiye zaten dindar gözüken dinsiz insanlar ile dolu olan bir ülke. Z kuşağı dinin kötü amaçla kullanılmasından şikayetçi olup din tarafından soğuyan kopan bir nesil. Bana göre bu en doğrusu din zorlaması yerine kendileri nasıl mutluysa onu seçsinler. (Malum imamhatipler aile zoruyla giden ve dinden nefret eden büyük bir kesime sahip)

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
O tipleri tanımlayayım mı?
-Genelde Dini değerlere hakaret ederler.
-Ateist fenan değillerdir sadece havalı olmak için yapmışlardın.
-Ergenliğin nirvana yaptığı yaşlar işte havalı olmaya çalışıp farklı olmaya çalışıyorlar ama batıyorlar.
Kısacana Ateist bile değiller böyle garip bir şeyler anca 1-2 tanesi gerçekten o felsefeye inanıyordur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türkiye zaten dindar gözüken dinsiz insanlar ile dolu olan bir ülke. Z kuşağı dinin kötü amaçla kullanılmasından şikayetçi olup din tarafından soğuyan kopan bir nesil. Bana göre bu en doğrusu din zorlaması yerine kendileri nasıl mutluysa onu seçsinler. (Malum imamhatipler aile zoruyla giden ve dinden nefret eden büyük bir kesime sahip)
Yani insanların dini beni ilgilendirmez de genelde ergenlikten gelen havalı olma isteği ile oluyorlar .
Sen bu insanndan ne beklersin ben beklentiye girmem.
Sorun felsefesi değil sorun bunu havalı olmak için yapmaları

wurpx

80+
Genelde havalı olduğunu sanan insanlar kesimi böyle olabilir. Yani çok az kesimin araştırıp da inancını belirlediğini düşünüyorum.
dostum sen boomer mısın ? bende z kuşağım harbidende z kuşağının çoğu ateist deist ve daha havalı olmak için olanı görmedim insanların kafasına yatmadığı için çıkıyor bu çok saçma düşünce

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,126
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
dostum sen boomer mısın ? bende z kuşağım harbidende z kuşağının çoğu ateist deist ve daha havalı olmak için olanı görmedim insanların kafasına yatmadığı için çıkıyor bu çok saçma düşünce
Harbiden sorgulayıp da kendi kimliğini bulmuş insanlar genelde üniversite çağında oluyor. Bahsettiğin kesim bu kesim. Diğer kesimin ise -lise veya ortaokul kesiminin- gerçekten sorgulayıp düşüncelerini belirlediğini düşünmüyorum yani. Tabii istisnalar olabilir yani o küçük yaşlarda sorgulayacak zekaya sahiptir, o zaman eyvallah.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
963,890
Üyeler
152,132
Son üye
anadolu goblini
Top Bottom