Neler Yeni

Z Kuşağı Ve Di̇ne İnanma Oranı

anonym0us

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,579
İsim
Anon
Din olmadan insanlarin nasil olustugunu nerden biliceksin? Dünya yuvarlak diyen adami asan tiplerden mi ben dinler var demiyorum tek din var diyorum.
İnsanların nasıl oluştuğunu bilmek için dine mi gerek var bu nasıl bakış acisi evrim teorisi derim bu arada ben de bi yaratıcının olduğuna inanıyorum
Tek din dediğin kitabı muhammed yazmış kendince kurallar koymuş

The Batman

80+ Silver
İnsanların nasıl oluştuğunu bilmek için dine mi gerek var bu nasıl bakış acisi evrim teorisi derim bu arada ben de bi yaratıcının olduğuna inanıyorum
Tek din dediğin kitabı muhammed yazmış kendince kurallar koymuş
Okuma yazma bilmeyen bir adami getir sunlarin benzerini yazdir ben ülkeyi terkedip gidicem

"Edwin Hubble, uzak gökadaların yakın gökadalardan daha büyük bir hızla dünyadan uzaklaştığını göstererek, 1920'lerde evrenin genişlemekte olduğunu keşfetti."

“Biz göğü büyük bir kudretle bina ettik. Ve şüphesiz biz onu genişleticiyiz.” (Zariyat, 51/47).

“Dağları görürsün de donmuş sanırsın; oysa onlar bulutların sürüklenmesi gibi sürüklenirler...”(Neml, 27/88)

"Kıta Kayması Teorisi, 1912'de Alman meteorolog Alfred Wegener tarafından ortaya konulmuş olan ve kıtaların hareket halinde olduğunu ve bugünkü durumunu böylece aldığını öne süren bir teoridir. Kıta kayması, kıtaların birbirlerine ve okyanus havzalarına göre girmiş olduğu büyük ölçekli yatay hareketlerdir"

“Allah, yedi göğü ve yerden de onların benzerini yarattı…” (Talak, 65/12)

"1840 yılında C. F. Schönbein tarafından ozonun keşfedilmesinden sonra, 1860 yılından itibaren birçok yerde yüzey ozon ölçümlerine başlanmıştır."

Okuma yazma bilmeyen adam bunlarin bulunmasindan 1300 yil önce nasil söyleyebilir? bugün okuma yazma bilmeyen adam istanbulda yol bulamiyor...

anonym0us

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,579
İsim
Anon
Okuma yazma bilmeyen bir adami getir sunlarin benzerini yazdir ben ülkeyi terkedip gidicem

"Edwin Hubble, uzak gökadaların yakın gökadalardan daha büyük bir hızla dünyadan uzaklaştığını göstererek, 1920'lerde evrenin genişlemekte olduğunu keşfetti."

“Biz göğü büyük bir kudretle bina ettik. Ve şüphesiz biz onu genişleticiyiz.” (Zariyat, 51/47).

“Dağları görürsün de donmuş sanırsın; oysa onlar bulutların sürüklenmesi gibi sürüklenirler...”(Neml, 27/88)

"Kıta Kayması Teorisi, 1912'de Alman meteorolog Alfred Wegener tarafından ortaya konulmuş olan ve kıtaların hareket halinde olduğunu ve bugünkü durumunu böylece aldığını öne süren bir teoridir. Kıta kayması, kıtaların birbirlerine ve okyanus havzalarına göre girmiş olduğu büyük ölçekli yatay hareketlerdir"

"1840 yılında C. F. Schönbein tarafından ozonun keşfedilmesinden sonra, 1860 yılından itibaren birçok yerde yüzey ozon ölçümlerine başlanmıştır."

Okuma yazma bilmeyen adam bunlarin bulunmasindan 1300 yil önce nasil söyleyebilir? bugün okuma yazma bilmeyen adam istanbulda yol bulamiyor...
başka peygamberlerde de görülür bu özellik. amacı da bilinçaltına ''bak bu adam okuma yazma bilmiyor, yani kitabı kendisi yazmış olamaz'' mesajını vermektir.
Ticaret ile uğraşan adam nasıl okuma yazma bilmez vahiylerin geri kalanını nasıl yazdı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kıtaların kaymasiyla alakasi yok bunun

The Batman

80+ Silver
başka peygamberlerde de görülür bu özellik. amacı da bilinçaltına ''bak bu adam okuma yazma bilmiyor, yani kitabı kendisi yazmış olamaz'' mesajını vermektir.
Ticaret ile uğraşan adam nasıl okuma yazma bilmez vahiylerin geri kalanını nasıl yazdı
"Başka peygamberlerdede görülür bu özellik" bu bana kafi okursan anlarsin

anonym0us

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,579
İsim
Anon

Ve bir sürü çelişen ayetler var matematiksel hatalar 23 yıldır indirilen kitapta olsun bu kadar da :D vahiy yoluyla indirilip bu kadar sürüyor şaka gibi

The Batman

80+ Silver

Kıtaların kaymasiyla alakasi yok bunun
Daglarin sürüklenmesi neyle alakali baska acıkla ben hiç yürüyen dag görmedim?

anonym0us

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,579
İsim
Anon
Daglarin sürüklenmesi neyle alakali baska acıkla ben hiç yürüyen dag görmedim?

Hiçbir ayette açık bahsedilmemis ne denildiğini ben de anlamadım bilimsel kanıt da çok az kuran da hep emirler veriyor

Uzun bir sürede inmesinin sebebi toplumu hazirlamak alkolun yasaklanmasina bakabilirsin.
Bahane :d

The Batman

80+ Silver
Hiçbir ayette açık bahsedilmemis ne denildiğini ben de anlamadım bilimsel kanıt da çok az kuran da hep emirler veriyor

Bahane :d
İşte kurani anlamak icin peygamber var ya o gönderildi "Muhammed yazdi" demeyip bu adam ne diyor desen anliycan zaten. Benim anlattiklarimi peygamber ve sahabeler anlatiyor

anonym0us

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,579
İsim
Anon
İşte kurani anlamak icin peygamber var ya o gönderildi "Muhammed yazdi" demeyip bu adam ne diyor desen anliycan zaten. Benim anlattiklarimi peygamber ve sahabeler anlatiyor
Kendi kendine cariyeyi helal kılmış :D
Allah yemin eder mi
Çelişen bir sürü ayet var açıp bakmaya üşendim 2 tane attım

The Batman

80+ Silver
Kendi kendine cariyeyi helal kılmış :D
Allah yemin eder mi
Çelişen bir sürü ayet var açıp bakmaya üşendim 2 tane attım
Evet Allah yemin eder karşısındaki kisiye olayin ciddiyetini anlatmak için
Kurani Hz muhammed kendi yazsa kendini kadin olarak niye sinirlasin ki ozaman cahil araplarda zaten kadinda sinir yok 100 kadinla evlenen bile varmis evliliklerinin çogu 50 yaş üstü cinsellik amaci güten adam niye böyle evlilikler yapsin
Eger muhammed yalan katarsa onun canini alirdik diye ayet var neden böyle birsey yazsin ki?

anonym0us

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,579
İsim
Anon
Evet Allah yemin eder karşısındaki kisiye olayin ciddiyetini anlatmak için
Kime yemin edicek
Kurani Hz muhammed kendi yazsa kendini kadin olarak niye sinirlasin ki ozaman cahil araplarda zaten kadinda sinir yok 100 kadinla evlenen bile varmis evliliklerinin çogu 50 yaş üstü cinsellik amaci güten adam niye böyle evlilikler yapsin
100 dese inandırıcı olmazdi
Eger muhammed yalan katarsa onun canini alirdik diye ayet var neden böyle birsey yazsin ki?
İnandırıcı olması için

Kıyamet ayetlerinden de bahsedersek hep dünyada geçiyor gunesin batıdan doğması gibi yakında insanoğlu farklı gezegenler de yaşam bulmaya başlarsa o zaman ne diceksiniz
Kıyametin büyük alametleri var deccalin isanin ortaya çıkışı diye bunlar gerçekleşmezse?

Güneş ve Ayın yörüngede hareket ettiklerini söylemesine rağmen Dünya'nın hareketinden bahsetmez, bu da "Dünya Merkezli Güneş Sistemi"ne kapı aralar.
  1. Güneş'in çamurlu bir suda battığını söylemekte (18:86, 18:90).
  2. Meteorların aslında şeytana atılan yıldızlar olduğunu söylemekte (67:5).
  3. Önce Dünyanın, sonra evrenin geri kalanının yaratıldığını söylemekte (2:29).
  4. Evrenin toplamda 6 günde yaratıldığını söylemekte (50:38).
  5. Gökyüzünün düşebileceğini zannetmekte (52:44, 34:9).

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
963,983
Üyeler
152,154
Son üye
Mustafacoman
Top Bottom