Neler Yeni

Steam tekrar TL'ye geçer mi?

MAGnus201

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Muhammed Arda Güzelyurt
Instagram
magnus.201
Steam
magnus201
Biraz da fikrinizi almak istediğim için aslında açıyorum bu konuyu. Dora Özsoy'un dediğine göre kendine ait olan oyunun Türkiye'deki oyun satışları günde ortalama 90'dan 13'e, pazar payı ise %22'den %3'e gerilemiş. Yani Türkiye'deki satışları oldukça düşmüş durumda. Bazı anketler de ne kadar resmi olmasalar da oyuncuların Türkiye'de Steam'den oyun almayı temelli bir şekilde bıraktıklarını söylüyor.
Sizin yorumunuz nedir? Steam geri adım atar mı yoksa aynı düzenden devam mı eder?

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
383
İsim
Arda
Şahsi fikrim geçeceğini düşünmüyorum yakın zaman da.

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Emre Altun
Ben temelli bıraktım almayı. Beter olsun steam. 30 liralık oyunu 20 dolar yaptılar. Eskiden bakardık indirimde oyun ne var vs göz gezdirirdik alırdık. Şimdi mağaza kısmına bakmıyorum bile.

Bünyamina

80+ Gold
Geri adım atsa ne olabilir ki ? Ürünlerin fiyatı dolardan TL revize olacak. Eskisi gibi 5 10 15 dolarlık oyunlar 50 TL satılmayacak buda maalesef alınası değil.

Son düzenleme:

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
Barış Okçu
Ben temelli bıraktım almayı. Beter olsun steam. 30 liralık oyunu 20 dolar yaptılar. Eskiden bakardık indirimde oyun ne var vs göz gezdirirdik alırdık. Şimdi mağaza kısmına bakmıyorum bile.
20 liralık oyunu 30 dolar yapmadılar. 30 dolarlık oyunu 30 dolar yaptılar bu kadar. Kızacak bir yer arıyorsan sanırım adres steam değil gibi ne dersin ?

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,223
İsim
Kerem Çavuş
Artık TL'ye geçmez fakat bazı oyunlarda hala mena fiyatlandırması uygulanmamış durumda , steam tarafından bu oyunlarda da mena fiyatlandırması yapılarak satın alım arttırılabilir , indie oyunlar için bir şey diyemeyeceğim fakat şu anda dark souls , elden ring , doom eternal gibi büyük oyunlar TL den bile uyguna geliyor bu şekilde

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Emre Altun
20 liralık oyunu 30 dolar yapmadılar. 30 dolarlık oyunu 30 dolar yaptılar bu kadar. Kızacak bir yer arıyorsan sanırım adres steam değil gibi ne dersin ?
Ülkemizde 30-40 liraya satılan oyunlar. Dolara çevircez dediler hani bölgesel fiyatlandırmalar nereye gitti? Amerika ile aynı parayı veriyoruz oyunlara şu an? Böyle mi geçirilir dolara. Harbiden geçirdiler zaten. Ben mi geçirdim dolara başka kime kızayım, sen yaptıysan sana kızayım adres ver. Amerika fiyatlarını kopyala, yapistir tr fiyatlarına ohh miss harbi iyi. Sen 30 dolarlık oyun diyorsan vermeye devam et tutan yok.

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
misfit
Bu gidişle hayır.

ruaF1912

80+
Steam'in Türk lirasından vazgeçmesinin asıl sebebi Türkiye ve Arjantin üzerinden VPN ile insanların çok ucuza oyun almaları. Reddit Forumunda o malum gece ağlayan çok insan vardı, Kısacası TL'ye geçmeleri imkansız. Satışlar isterse %1'e düşsün. Şirketler Steam'e bu konu hakkında ağladıklarından dolayı TL'ye geçmeleri imkansız olur.
https://www.reddit.com/r/steamregionaltricks/ Burada insanlar nasıl TR ve Arjantin üzerinden oyun alabildiklerini gösteriyorlardı, Şimdi Bu 2 pazar kapanınca istikametleri Ukrayna pazarı olmuş.

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,464
İsim
oğuzhan ege
benim için artık tek oyunculu hikayeli oyunlar torrent üzerinden online oyunlar beğendiğimiz varsa epic gamesten düşünüyorum yapcak bişi yok.

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
ada yalın
Steam en son dolar olmadanki son indirim zamanı açtım. O günden beri mağazayı açmıyorum sacene kütüphaneyi açıyorum okadar. Eskiden fiyata bakar hesap yapardık. şuan para biriktirsem vb şu gün alırım diye şuanki fiyatlara bakınca oyun almak bana lüks geliyor artık cidden.

ZodiacArs01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Yusuf Kaplan
Biraz da fikrinizi almak istediğim için aslında açıyorum bu konuyu. Dora Özsoy'un dediğine göre kendine ait olan oyunun Türkiye'deki oyun satışları günde ortalama 90'dan 13'e, pazar payı ise %22'den %3'e gerilemiş. Yani Türkiye'deki satışları oldukça düşmüş durumda. Bazı anketler de ne kadar resmi olmasalar da oyuncuların Türkiye'de Steam'den oyun almayı temelli bir şekilde bıraktıklarını söylüyor.
Sizin yorumunuz nedir? Steam geri adım atar mı yoksa aynı düzenden devam mı eder?
Olacağını sanmıyorum çokta umursamacaklar çünkü 10 kişinin 30 dolardan oyunu alması 10tl 100 kişinin oyun almasından daha avantajlı duruma getiriyor ve zaten tr gibi ekonomisi belli ülkelere göre kar hesaplicaklarini düşünmüyorum. En kötü baktı olmuyo çıkar gider tr piyasasında. Adamların para kazandığı yerler belli.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,160
Üyeler
140,783
Son üye
Monitörcü
Top Bottom