Neler Yeni

Yardım vdsl hat değerleri hakkında soru

vinnoir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mehmet kaan mızrak
1706525747481.png

merhaba herkese iyi forumlar dilerim ekteki görselde dsl hat değerlerim mevcut kurulum yapan ekip kurulum bittikten sonra sanırım snr margin için demişti bu değer düşük bunu 50 ye kadar çıkarmanız lazım sizin dedi ama bunu yükseltme olayını pek bilmiyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,518
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
8 sınır değerdir aşağısında hattın stabilitesi bozulur. Senin pek müdahale edebileceğin bir değer değil o.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,518
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Kopma olabilir hızı 50'ye düşürün demek istemiştir onlar. Ben hayatımda 50 SNR görmedim daha :D

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,518
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
saolun cevap için bir değer için 50 ye çekin dedi hattın stabil kalması için ama tam olarak nedir bilmiyorum
Hızı 50 MBPS'e düşürün demiştir o. Kopma, pingte sıçrama falan yoksa düşürme boşa.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,518
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Alıntıyı görüntüle

merhaba herkese iyi forumlar dilerim ekteki görselde dsl hat değerlerim mevcut kurulum yapan ekip kurulum bittikten sonra sanırım snr margin için demişti bu değer düşük bunu 50 ye kadar çıkarmanız lazım sizin dedi ama bunu yükseltme olayını pek bilmiyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı?
SNR değerleri downstream için oldukça zayıf o değerle gün içinde kopmalar yaşaman muhtemel. O değere müdahale etmek için de yapabileceğin pek bir şey yok.

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ali Burak
Alıntıyı görüntüle

Onu diyen neyse küfür etmeyeceğim, ne mezunu merak ettim.
Snr margin değerini bir kullanıcının yükseltebileceğini söyleyen birisini ilk defa duyuyorum.
Hattaki sinyali ölçüp kendileri bir hata var ise kablo yenilemesi yapmaları gerekirken, ne saçmalamışlar hayret ettim

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Snr margin değerini bir kullanıcının yükseltebileceğini söyleyen birisini ilk defa duyuyorum.
Hattaki sinyali ölçüp kendileri bir hata var ise kablo yenilemesi yapmaları gerekirken, ne saçmalamışlar hayret ettim
Niye uğraşsınlar ki yorulmaya ne gerek var :)

vinnoir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mehmet kaan mızrak
gitmeden önce kopma ile ilgili çok sıkıntı olmaz boşuna destek kaydı oluşturmayın demişti ben de anlamadım

Top Bottom