Neler Yeni

Ana Konu Lenovo Legion R25i-30 Kullanıcıları

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,531
İsim
Batuhan
Peki arasındaki fark tam olarak ne oluyor ve hangisini kullanmam daha iyi olur
Açıkçası Ben HDMI 2.1 Kullanıyorum , Ekran Kartım Amd Olduğu İçin Free Sync Kullanıyorum .

Senin Ekran Kartın Nvidia İse Display Port İle Bağlanmanı Tavsiye Ederim .

Fantastiktürk

80+ Bronze
Ben Denedim Hepsini 1-2 Harici Gölgeleme Yapıyor .

Burda Belli Oluyor Zaten .

Hocam Overdrive 1 mi yüksekti 4 mü? Ben 1'den 4'e gidiyor diye hatırlıyorum ama yanliş hatırliyor olabilirim. En yüksek 1 ise (4'ten 1'e gidiyorsa) 1'de overshoot yapar. 4'te ghosting.

2 ya da 3'te kullanın. Tekrar söylüyorum o panel en yüksek overdrive'da bu sefer overshoot yapar. Ghosting'in beyaz halidir o. Yanlış bilgilendirme yapma.

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,531
İsim
Batuhan
Hocam Overdrive 1 mi yüksekti 4 mü? Ben 1'den 4'e gidiyor diye hatırlıyorum ama yanliş hatırliyor olabilirim. En yüksek 1 ise (4'ten 1'e gidiyorsa) 1'de overshoot yapar. 4'te ghosting.

2 ya da 3'te kullanın. Tekrar söylüyorum o panel en yüksek overdrive'da bu sefer overshoot yapar. Ghosting'in beyaz halidir o. Yanlış bilgilendirme yapma.
Valla Video'da Öyle Gözüküyor Hocam Ben Level 4'te Gölgelenmeye Rastladım Level 1'e Alınca Hiçbir Sorun Kalmadı .

Kendi Modları Arasında FPS 1 / FPS 2 Seçeneklerinde Level 1 - Level 2 Seçili Gözüküyor .

Fantastiktürk

80+ Bronze
Valla Video'da Öyle Gözüküyor Hocam Ben Level 4'te Gölgelenmeye Rastladım Level 1'e Alınca Hiçbir Sorun Kalmadı .

Kendi Modları Arasında FPS 1 / FPS 2 Seçeneklerinde Level 1 - Level 2 Seçili Gözüküyor .
Anladım o zaman 4 en düsuk 1 en yüksek Overdrive oluyor. Arkadaşıma aldık da yanımda yok o yüzden tam hatırlayamadım.

Dediğim gibi 2 tavsiye ederim. 1, ghosting'in beyaz halini yapar.
1'e alıp bu siteye gir anlarsın.

taxak1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kaan Yılmaz
Ghosting ve overshoot dan dolayı değişime yollamıştım dereceler kademe olarak 1 den 4 e doğru gidiyor 3'e kadar sıkıntı yok 4'de overshoot oluyordu monitörün ayarlarından amd freesync açıp nvidia denetim masası üzerinden G-SYNC aktif ettikten sonra çözünürlük ayarlarından özel çözünürlük ayarlayıp 180hz olarak ayarladım oc'yi açıp 30 dk bir kapanmasındansa böyle daha iyi oldu ve overshoot overdirve 4 de baya bir azaldı fps türü oyun oynayan arkadaşlar için işe yarayabilir.

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-01-29 214426.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-29 214426.png
    12.3 KB · Hit: 57

imzeo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Serkan
Monitörü kullanan arkadaşlar ayarlarınızı atabilir misiniz?

Greewe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
Yoyoto
monitörü aldım yarın kargodan gelir, buraya yazıcağım incelemelerimi.

HjRO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
Ekrem Fil
usta bunun sürücüleri nasıl kuruluyor anlamadım bir vidyo falan yokmu yapan kimse

imzeo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Serkan
Overdrive 2-3. Renk sıcaklığı doğal yap tamam.

Diğerlerinin renk profilleri sana olmaz. Her monitörde kendine özgüdür.
hocam diğer ayarlar kendiliğinden kilitleniyor ne mod seçebiliyorum ne renk sıcaklığını değiştirebiliyorum. MPRT de pasif açamıyorum.

Şimdi fark ettim HDR açınca belirttiğim ayarlar kitleniyormuş ancak HDR kapatınca neutral vs. açılıyor. HDR açmak mı mantıklı diğer ayarları yapmak mı? Birde MPRT hdr açıkta olsa kapalıda olsa hep pasif durumda onu açmak gerekiyor mu?

Son düzenleme:

Fantastiktürk

80+ Bronze
hocam diğer ayarlar kendiliğinden kilitleniyor ne mod seçebiliyorum ne renk sıcaklığını değiştirebiliyorum. MPRT de pasif açamıyorum.

Şimdi fark ettim HDR açınca belirttiğim ayarlar kitleniyormuş ancak HDR kapatınca neutral vs. açılıyor. HDR açmak mı mantıklı diğer ayarları yapmak mı? Birde MPRT hdr açıkta olsa kapalıda olsa hep pasif durumda onu açmak gerekiyor mu?
HDR'ı yalnızca HDR içeriklerde açmanız gerekiyor. Örneğin destekleyen AAA oyunlar, HDR youtube videoları, HDR filmler falan.

Açmak için hem oyundan hem Windowstan hem monitörden açmanız gerektiğini unutmayın.

Devamlı açik kullanmayın çünkü 1) SDR içeriği HDRA'da görüntülemiş oluyorsunu yani yanlış 2) dediğiniz gibi ayarları kitler 3) parlaklık devamlı 450 nitte kalır o da göz yorar özellikle gece.

MPRT açmak için Adaptive-sync'i off duruma getirmelisiniz. Ancak MPRT o monitörde iyi çalışmıyor diye hatırlıyorum. Yine de deneyebilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,175
Üyeler
141,545
Son üye
barış44
Top Bottom