Neler Yeni

Monitöre bembeyaz ekran geliyor

beyo6161

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
beyo 61
Dün sorun olmadan oyun oynuyordum bugün bilgisayarı açtım ve ekrana bembeyaz pikselli renklerle açılıyor monitörde sorun yok gibi. Monitörün paneli normal gözüküyor tuşlarıyla açtığım için görebiliyorum menüde sorun yok. Sizce sorun ne ve nasıl düzeltilebilir?

Ekler

• 20240203_193149.jpg
    20240203_193149.jpg
    2.5 MB · Hit: 22
  • 20240203_192838.jpg
    20240203_192838.jpg
    2.9 MB · Hit: 18

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ali Burak
Dün sorun olmadan oyun oynuyordum bugün bilgisayarı açtım ve ekrana bembeyaz pikselli renklerle açılıyor monitörde sorun yok gibi. Monitörün paneli normal gözüküyor tuşlarıyla açtığım için görebiliyorum menüde sorun yok. Sizce sorun ne ve nasıl düzeltilebilir?
Başka bir kablo ile ve ekran kartı girişini değiştirip denediniz mi?

beyo6161

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
beyo 61
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kablo da bir sıkıntı olabilir gibi geldi, tv v.b cihaz varsa kabloyu o şekilde test yapın, en azından bir sorun elenmiş olur
Monitör 360hz olduğu için o değeri verecek displayport kablo bulabilir miyim bilmiyorum hdmı vardı sanırım öyle denerim

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ali Burak
Monitör 360hz olduğu için o değeri verecek displayport kablo bulabilir miyim bilmiyorum hdmı vardı sanırım öyle denerim
Elinizde bulunan monitöre bağlı olan kablo dp mi?
Dp ise hdmi kablo bulup monitör ve gpu yu test edin.
Kaç aydır aynı problem yüzünden bende de pc de ilk açılışta karıncalamalar oluyordu dp kablo ile. Sorunu fark edince kabloyu değiştirdim sorun çözüldü

beyo6161

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
beyo 61
Elinizde bulunan monitöre bağlı olan kablo dp mi?
Dp ise hdmi kablo bulup monitör ve gpu yu test edin.
Kaç aydır aynı problem yüzünden bende de pc de ilk açılışta karıncalamalar oluyordu dp kablo ile. Sorunu fark edince kabloyu değiştirdim sorun çözüldü
Hdmı ile bağladım görüntü yine bozuk

beyo6161

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
beyo 61
Ekran kartını ddu ile silip driver yükleyerek deneyebilir misin?
Ekrandaki görüntü o kadar bozuk ki yapabileceğimi sanmıyorum. Onun yerine geforce experience uygulamasından en son çıkan driverları kursam olur mu?

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ali Burak
Ekrandaki görüntü o kadar bozuk ki yapabileceğimi sanmıyorum. Onun yerine geforce experience uygulamasından en son çıkan driverları kursam olur mu?
Hayır olmaz tabi ki. Amaç tüm driver kurulumu kaldırıp denemek.
Monitörün kendi parlaklık ayarını kısmayı dene şimdilik

beyo6161

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
beyo 61
Hayır olmaz tabi ki. Amaç tüm driver kurulumu kaldırıp denemek.
Monitörün kendi parlaklık ayarını kısmayı dene şimdilik
Hayatımın en saçma problem çözümünü size anlatayım. Az önce yanlışlıkla çözdüm. Arkadaşım da bilgisayardan iyi anlıyor ve onla konuşuyordum telefondan o sırada bilgisayar uyku moduna girmişti. Geldiğimde uyku modundan çıksın diye mouse'yi salladım ve ekran normal bir şekilde açıldı. Test etmek için ağır bir oyuna girdim hogwarts legacy de test ettim ve 1080p ultra da yaklaşık 140-100 fps alıyorum eskisi gibi herhangi bir sorun yok. Neden böyle bir hata olmuştu acaba onu anlamadım

Ekler

• 20240203_210030.jpg
    20240203_210030.jpg
    3.2 MB · Hit: 11

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ali Burak
Hayatımın en saçma problem çözümünü size anlatayım. Az önce yanlışlıkla çözdüm. Arkadaşım da bilgisayardan iyi anlıyor ve onla konuşuyordum telefondan o sırada bilgisayar uyku moduna girmişti. Geldiğimde uyku modundan çıksın diye mouse'yi salladım ve ekran normal bir şekilde açıldı. Test etmek için ağır bir oyuna girdim hogwarts legacy de test ettim ve 1080p ultra da yaklaşık 140-100 fps alıyorum eskisi gibi herhangi bir sorun yok. Neden böyle bir hata olmuştu acaba onu anlamadım
Sorunun çözülmesine sevindim. Windows arada yapıyor bu tür saçmalıklar.

Top Bottom