Neler Yeni

Huawei OptixStar HG8245X6-10 Ethernet ayarı

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,105
İsim
Semih Boran
Hocam o eski konu değil mi ya? Bana Ethem et ayarı lazım 100MBPs sabitlemisler.
Portlardan birisi 1 gbsn. Resmini çekeyim hatta:
AGC_20240207_171231861.jpg

En soldaki 1 gbsn. Gerçi hepsi destekli olabilir bilmiyorum ama mavi kablonun olduğu porttan 1 gbsn alınabiliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Atilla Han
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Portlardan birisi 1 gbsn. Resmini çekeyim hatta:
Alıntıyı görüntüle
En soldaki 1 gbsn. Gerçi hepsi destekli olabilir bilmiyorum ama mavi kablonun olduğu porttan 1 gbsn alınabiliyor.
Hocam bütün portları denedim bir aralar 200 MBps alabiliyordum şimdi 100 üstü çıkmıyor. Ethernet driverımı kontrol ettim bütün sürücüleri denedim sonuç aynı.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,105
İsim
Semih Boran
Hocam bütün portları denedim bir aralar 200 MBps alabiliyordum şimdi 100 üstü çıkmıyor. Ethernet driverımı kontrol ettim bütün sürücüleri denedim sonuç aynı.
Turkcell ayarları kısıtlamasa keşke. Herhalde onlar tarafından kısıtlandı ya da modem kendi yaptı. Belki kablo da sorun oluşmuş olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Atilla Han
Turkcell ayarları kısıtlamasa keşke. Herhalde onlar tarafından kısıtlandı ya da modem kendi yaptı. Belki kablo da sorun oluşmuş olabilir.
Anladım hocam teşekkürler bütün yardımlarınız için. Son kez bir şey sormak istiyorum. Ping değerlerim Türkiye sunucularında 30-40 arasında geziyor. Avrupa sunucularında ise 70-80 aralarında. Müşteri hizmetlerini arayarak çözmelerini istesem çözerler mi?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,105
İsim
Semih Boran
Anladım hocam teşekkürler bütün yardımlarınız için. Son kez bir şey sormak istiyorum. Ping değerlerim Türkiye sunucularında 30-40 arasında geziyor. Avrupa sunucularında ise 70-80 aralarında. Müşteri hizmetlerini arayarak çözmelerini istesem çözerler mi?
CS2 gibi oyunlarda böyleyse normal çünkü pingi etkileyen başka sorunlar var ülkede (fiber kullansak da maksimum bu kadar oluyor maalesef).

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Atilla Han
CS2 gibi oyunlarda böyleyse normal çünkü pingi etkileyen başka sorunlar var ülkede (fiber kullansak da maksimum bu kadar oluyor maalesef).
Türk Telekom kullanıyorduk normalde. Onun ping değerleri daha iyiydi. Türkiye sunucularında 8-10 ms sabit. Avrupa sunucularında ise 50-59 arası sabitti.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1707319568479.png

Sanırım buradan da anlaşılıyor hocam sabitlenmiş olduğu.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,105
İsim
Semih Boran
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,829