Neler Yeni

Ps5 mi almalıyım yoksa xbox s mi?

AEGON

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
YILDIRIM
Series s sahibiydim daha öncesinde 2 ay kullanıp sattım. Şuanda hem pc hem ps5 sahibiyim bende ea fc 24 oynuyorum sony nin diğer oyunlarında oynuyorum dualsense özellikleri bakımındam xbox 9 nesil gamepad den çok daha iyi bir gamepad sırf bu yüzden ve diğer oyunlar bakımında ps5 almalısın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,750
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
6700xt ile oynayamıyorum. PC'de oynanmıyor bu oyun.
nasıl oynanmıyor 6900xt ile 4k çözünürlükte çok çok rahat oynuyorum. 6700xt en az 2k çözünürlükte aşırı rahat oynatması gerekiyor.

chary

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
𝔖𝔞𝔪𝔢𝔱
İlgilendiği Kategoriler
Sistemsel Sorunlar / Ekipman

Faruk1986

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,558
İsim
Faruk Sancar
Aradaki fiyat farkını düşünürsek yine de ps5 mi alınır hocam?
Donanım olarak X daha iyi ama PS5'in Exclusive avantajı var. Pek de fark etmez al geç ikisinden birini. Zaten PS6 falan ta 2026'da çıkacak.
S alma yeterli.

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
icardi
nasıl oynanmıyor 6900xt ile 4k çözünürlükte çok çok rahat oynuyorum. 6700xt en az 2k çözünürlükte aşırı rahat oynatması gerekiyor.
Kasıyor donuyor, xbox controller düzgün çalışmıyor. Bir bana özel de değil aynı sorunu yaşayan çok kişi var. Saldım sildim ben de xboxda oynuyorum. Forumlarda da insanlar aynı sorunları yaşıyor. Ara sahne donmaları falan da var. Fps ne yapıyor belli değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O ekran kartından daha düşük sistemlerde bile MAX ayarda 100 FPS üstü görüp oynanıyor problem sizde olabilir mi ?
Hayır sadece bende değil. Genel bir optimizasyon sorunu. Forumlarda bir sürü fc24 konusu var. Bir örnek: https://forum.donanimarsivi.com/konu/fc-24-yueksek-fps-kasma-sorunu.817067/

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,849
İsim
İsim İSİMOĞLU
?PS mi XBOX mu diye bir soru dünyada olamaması gereken bir soru, yani abi XBOX almak? Neden la neden? Yani PC almak her anlamda daha mantıklı? ONE S falan alınmasına bir şey diyemem ama Series S gibi cihazlara 15K vermek bana aşırı saçma geliyor, Hikayeli oyunları 30fps, online oyunları da 60fps oynamak için neden ben 15K vereyim. Exclusive e falan hiç girmeye gerek yok zaten, ki bence XBOX bir exclusive değil zaten.

AEGON

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
YILDIRIM
O ekran kartından daha düşük sistemlerde bile MAX ayarda 100 FPS üstü görüp oynanıyor problem sizde olabilir mi ?
Kasma donma pc tarafında var özellikle ara sahnelerde. Ayrıca konsoldaki fifa ile pc deki fifa arasından animasyon farkı bile var fifa oynamak isteyen kişi kesinlikle konsol almalı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,750
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
?PS mi XBOX mu diye bir soru dünyada olamaması gereken bir soru, yani abi XBOX almak? Neden la neden? Yani PC almak her anlamda daha mantıklı? ONE S falan alınmasına bir şey diyemem ama Series S gibi cihazlara 15K vermek bana aşırı saçma geliyor, Hikayeli oyunları 30fps, online oyunları da 60fps oynamak için neden ben 15K vereyim. Exclusive e falan hiç girmeye gerek yok zaten, ki bence XBOX bir exclusive değil zaten.
7k ya daha iyi pc bulunmaz yurtdışı series s dışında xbox konsol alınmaz bence.

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
icardi
Adam fifa oynayacam diyo, niye konuyu diğer oyunlara çekiyorsunuz ki. series s de 15 dk değil ayrıca. x var o paraya. yurtdışı falan ucuza çözülüyor.

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,849
İsim
İsim İSİMOĞLU
Adam fifa oynayacam diyo, niye konuyu diğer oyunlara çekiyorsunuz ki. series s de 15 dk değil ayrıca. x var o paraya. yurtdışı falan ucuza çözülüyor.
İthalatçı garantili olmasın dersen 15K en az. Onun dışı 2. el laınması gereken konsol bence, bu arada FC24 30FPS oynatıroyr series s, hiç çekilmez, hızlı şut çekince ekranda 4-5 tane top falan görünüyor :kekw:

asko56

80+ Bronze
Merhabalar,

Uzun süredir arkadaşlarla pc üzerinden fifa oynuyoruz. Ben de hem oyun deneyimini iyileştirmek için hem de hevesim olduğundan ötürü bir oyun konsolu almaya karar verdim. Ps5 almak istiyordum ama şuanda pahalı olduğundan ötürü Xbox series s önerisi verdi arkadaşlar. Sizce fifa vb. oyunlar için bu cihaz yeterli olur mu? Gamepass özelliği de ayrıca kafama yattığından şimdilik xbox’a daha yakın gibiyim. Sizin fikirleriniz nelerdir?

İyi forumlar.
Kendim series s kullanıyorum 4k bir tv niz var ise series s den kaçın series s 4k cihazı degil 1080p cihazı özellikle inç i yüksek bir 4k tv de kullanıcaksanız gözününü rahatsız edebilir özellikle 65 inç ve üzerinde series s konsol tercih edilicek ise özellikle fifa tarzı oyunlar için ps5 in italatcı garantili 2 kollu slim versiyonu bakılmalı

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
icardi
İthalatçı garantili olmasın dersen 15K en az. Onun dışı 2. el laınması gereken konsol bence, bu arada FC24 30FPS oynatıroyr series s, hiç çekilmez, hızlı şut çekince ekranda 4-5 tane top falan görünüyor :kekw:
ben 60 fps diye biliyorum 1080 p de series s için. bende x olduğu için kesin bir şey diyemem.ara sahnede 30 oluyor ama.

Top Bottom