Neler Yeni

14 Yaşındayım ve kilo alamıyorum

Riddle

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Berat
kral bende 16 yaşındayım boy 1.87 kilo 65 bugün gym yazıldım kusana kadar yiyorum sabah 5 6 yumurta özellikle makarna pilav tavuk falan ye

DRKpro1903

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Doruk
kral bende 16 yaşındayım boy 1.87 kilo 65 bugün gym yazıldım kusana kadar yiyorum sabah 5 6 yumurta özellikle makarna pilav tavuk falan ye
gym i istiyorum annemleri ikna edebilirsem yazılacağım inşallah

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
601
İsim
Muhammed emin efe
14 yaşındayım kilom 58 boyum 1.85 aşırı yememe rağmen kilo alamıyorum ne yapmalıyım basketbol oynuyorum ara sıra spor da yapıyorum
Kardeşim acele etmeyin. Ben senin yaşında senle aynı kiloda idim. Şu an yaşım 20, 82 kiloyum. Biliyorum bende o zamanlar kafaya takıyordum ama zorla bir süre yemek yersin anca. O da mideni allak bullak eder. Spor yap en etkili öyle kilo alırsın. Onun dışında bekliycen ileriki yaşlarda anca alırsın kilo. Spor salonuna yazılmadan evinde ağırlık seti ilede birşeyler yapabilirsin.

DRKpro1903

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Doruk
Kardeşim acele etmeyin. Ben senin yaşında senle aynı kiloda idim. Şu an yaşım 20, 82 kiloyum. Biliyorum bende o zamanlar kafaya takıyordum ama zorla bir süre yemek yersin anca. O da mideni allak bullak eder. Spor yap en etkili öyle kilo alırsın. Onun dışında bekliycen ileriki yaşlarda anca alırsın kilo. Spor salonuna yazılmadan evinde ağırlık seti ilede birşeyler yapabilirsin.
o zaman aşırı değil düzenli ve yeterli yemeğe ağırlık vereceğim ve sporu düzene sokacağım teşekkürler :)

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
601
İsim
Muhammed emin efe
o zaman aşırı değil düzenli ve yeterli yemeğe ağırlık vereceğim ve sporu düzene sokacağım teşekkürler :)
Aynen öyle yap. Zaten sen spor yaptıkça iştahın artar. İnan bana bugün zayıf diyenler yarın iri yarı biri olduğunda ağzı açık hayrnalık ile bakar. 30 dk mal mal seni süzer nasıl böyle oldu diye. Gelişim ve boy uzama çağında böyle olması çok normal. 16-17 yaşında bir süre creatin kullanmanda sana fayda sağlar.

DRKpro1903

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Doruk
Aynen öyle yap. Zaten sen spor yaptıkça iştahın artar. İnan bana bugün zayıf diyenler yarın iri yarı biri olduğunda ağzı açık hayrnalık ile bakar. 30 dk mal mal seni süzer nasıl böyle oldu diye. Gelişim ve boy uzama çağında böyle olması çok normal. 16-17 yaşında bir süre creatin kullanmanda sana fayda sağlar.
çok teşekkür edderim yorum için motivasyonum baya arttı

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
601
İsim
Muhammed emin efe
çok teşekkür edderim yorum için motivasyonum baya arttı
Motivasyon ama tamamen gerçekleri içeren bir motivasyon. 1.65 60 kilo bebe gelip sana zargana vs derse gül geç. Yarın öbürgün o max 80 kilo duba gibi olacak. Sen 100 kilo thor gibi olursun düzenli sprounu yaparsan.

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,180
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
instagramda cici bebe ve keçi boynuzu gibi tarifler gördüm onları deneyeceğim
Kanka yapma onları manyak mısın? Cici bebe zımbırtısı kilo aldırır ama aldığın kilo göbeğine möbeğine gider hiç gerek yok. Şimdi "Kanka ama kalori alıyor, basketbol oynuyor ee neden sadece göbeğe gitsin" diyenler olursa cevaplayayım şekerle beslenerek aldığınız karbonhidrat bir işinize yaramaz. Şeker hem boş yere kilo aldırır hem de aldığınız proteinlerin veya yıktığınız kasların boşa gitmesine sebebiyet olur.

Sana önerim, zaten halihazırda basketbol falan oynayıp kendini az da olsa yoruyorsun. Yapabilirsen salona falan da başlayabilirsin orası sana kalmış. İnternetten ne kadar kalori falan alman gerektiğine bak. FitYemek'in direkt basic olarak hesaplaması için ayırdığı bir site bölümü var ancak daha detaylı olsun yağ oranıma kadar az buçuk öğreneyim dersen AğırSağlam'ın sitesinden de bakabilirsin. Hatta bu kadar bile kasmana gerek kalmadan sadece şekeri 0'a indir ve onun yerine günlük alman gereken protein, yağ ve geri kalan kalorilerini tamamen karbonhidratla doldur. Kilo alırken veya verirken karbonhidrat değerlerini değiştirmen daha sağlıklı olur. Şu an yemekte 6 köfte 300 gram pilav yiyorsan onun yerine yine 6 köfte ama 400 gram pilav ye gibi gibi.

Ben senin yerine FitYemek üzerinden alman gereken değerlere baktım ve yavaş yavaş kilo alman için önerilen günlük kalori, protein, karbonhidrat ve yağ sırasıyla 2600kcal, 102gr, 440gr, 52gr. 2600kcal sana göre minimum 3 öğün ediyor. Sabah zaten okula kalktığın için erkenden kahvaltı yaparsan diğer 2 veya 3 öğünü de çok rahat gününe sığdırırsın. Kahvaltıyı ne zaman geç yaparsan o zaman genelde öğün tamamlamak zor oluyor.

Ben kendim spora başlarken de 14 yaşındaydım. 8. sınıfımın yazındayken başladım. Başlarken boyum 1.82, kilom da 62-63kg falandı. Şu an 16 yaşına girmek üzereyim ve boyum 184-185, kilom da 85. İlk başladığım zamanla gram alakam yok. Hatta sporumun ilk 6 ayına kadar adam akıllı yemedim bile o zamanlarda yaptığım spor komple boşa gitti. Ona rağmen bu kadar sürede bu kadar kilo aldım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
906,879
Üyeler
140,711
Son üye
Eko_Ekoo
Top Bottom