Neler Yeni

Kıl dönmesi ameliyatı

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Alpaslan Alkan
Arkadaşlar ben salı günü bu ameliyatı olmayı düşünüyorum. Mikro sinüsektomi yöntemiyle olacağım. Bu yöntemi olan var mı? Varsa ne gibi şeyler yaşadı? Bu yöntemi önerir misiniz? Acil dönüşlerinize ihtiyacım var. Bir an önce olup iyileşmem tek temennim.

grknylmzl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Gürkan Samet Yılmazel
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
kıl dönmesi korkmana gerek yok basit.

şahin doğan

80+ Platinum
Bende oldum ama açık ameliyat ile. Senin olacağın en basit 2 yöntemden biri diye biliyorum. Ben bile ilk günden itibaren yürüyordum, oturuyordum, yatıyordum, 2. gün duş aldım. Senin kendine gelmen en fazla 1 hafta sürer ama yaranın içerisinin iyileşmesi bir kaç ay sürer.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Alpaslan Alkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kıl dönmesi korkmana gerek yok basit.
Farkındayım fakat ben ameliyatı olduktan sonra bisiklet sürmeyi düşünüyorum (uzun yol günde 30 kilometre gibi) bisiklet kuyruk sokumuna baskı yaptığı için nükseder diye korkuyorum ameliyattan ziyade..

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Alpaslan Alkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende oldum ama açık ameliyat ile. Senin olacağın en basit 2 yöntemden biri diye biliyorum. Ben bile ilk günden itibaren yürüyordum, oturuyordum, yatıyordum, 2. gün duş aldım. Senin kendine gelmen en fazla 1 hafta sürer ama yaranın içerisinin iyileşmesi bir kaç ay sürer.
Kral bana yardımcı olur musun ya gerçekten ürkmüyorum desem yalan olur. Seninki tekrarlamadı değil mi? Evet basit bir yöntem fakat eski forumları(2008, 2011, 2014, 2016 yılları gibi) okuduğumda bu yöntemle ilgili sıkıntıları olan olmuş ben bundan dolayı çekiniyorum biraz. Şimdi daha da gelişmiştir diye düşünüyorum bu yöntem fakat ne bileyim.. Bana detaylıca anlatır mısın? Bu anestezi yöntemini vs.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bir muddet surmıcen
Teşekkür ederim

şahin doğan

80+ Platinum
Farkındayım fakat ben ameliyatı olduktan sonra bisiklet sürmeyi düşünüyorum (uzun yol günde 30 kilometre gibi) bisiklet kuyruk sokumuna baskı yaptığı için nükseder diye korkuyorum ameliyattan ziyade..
Dediğim gibi senin yöntem basit. Doktoruna sorarsın tabi ama benim tahminim ağrı olması dışında 2. 3. gün sürersin. Ağrı durumu sana bağlı.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,416
İsim
Mehmet Aslan
doktor tamamen şans demişti sorduğumda :D

Dediğim gibi senin yöntem basit. Doktoruna sorarsın tabi ama benim tahminim ağrı olması dışında 2. 3. gün sürersin. Ağrı durumu sana bağlı.
hocam sizde tekrarlama gibi bir durum oldu mu

şahin doğan

80+ Platinum
Kral bana yardımcı olur musun ya gerçekten ürkmüyorum desem yalan olur. Seninki tekrarlamadı değil mi? Evet basit bir yöntem fakat eski forumları(2008, 2011, 2014, 2016 yılları gibi) okuduğumda bu yöntemle ilgili sıkıntıları olan olmuş ben bundan dolayı çekiniyorum biraz. Şimdi daha da gelişmiştir diye düşünüyorum bu yöntem fakat ne bileyim.. Bana detaylıca anlatır mısın? Bu anestezi yöntemini vs.
Tabi. Benim yöntem en ilkel yöntem. Sadece yaralı bölgeyi değil etrafından da ciddi bir parça alımı ile oluyor. Benim doktorum bu yöntemde bilgili olduğundan bunu yaptı diye tahmin ediyorum. Benim anestezi spinal anesteziydi. Omurgadan iğne ile bel altı uyuşturularak oldu ortalama 30 DK sürdü. Ben uyanıktım ve acı hissetmedim ama senin sadece lokal anestezi ile de yapabilir veya uyutadabilir. Bu ameliyata göre değişiyor. Forumları okursan poposunun ameliyat masasına koli bandı ile yapıştırılanı bile görürsün :D (Ben gördüm) Benim ameliyat üzerinden tam 1 yıl geçti ve herhangi bir sıkıntı, tekrarlama şu an yok. O bölgeyi 15 günde bir düzgün bir şekilde temizlemen lazım veya lazer epilasyon olmak en mantıklısı.

Bölgeyi temizlersen veya lazer olursan iş şansa kalmıyor.

daha 1 yıl oldu benim. Tekrarlama vs şu an yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Alpaslan Alkan
Anladım. Sen kaç yaşındasın şu an. Ben son sınıfım üni sınavına girecem bu sene. Bu meret sınav zamanı gelip çattığında rahat bırakmaz diye korkuyorum.

Tüh ya..

şahin doğan

80+ Platinum
Anladım. Sen kaç yaşındasın şu an. Ben son sınıfım üni sınavına girecem bu sene. Bu meret sınav zamanı gelip çattığında rahat bırakmaz diye korkuyorum.
Erken olmak en mantıklısı. Sonraya bırakırsan ilerleyebilir ve daha sıkıntılı ameliyat sürecine girebilir. 22 yaşımdayım. Bende ameliyatı olduğumda üninin onlıne dönemine denk gelmişti şansa.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Alpaslan Alkan
Tabi. Benim yöntem en ilkel yöntem. Sadece yaralı bölgeyi değil etrafından da ciddi bir parça alımı ile oluyor. Benim doktorum bu yöntemde bilgili olduğundan bunu yaptı diye tahmin ediyorum. Benim anestezi spinal anesteziydi. Omurgadan iğne ile bel altı uyuşturularak oldu ortalama 30 DK sürdü. Ben uyanıktım ve acı hissetmedim ama senin sadece lokal anestezi ile de yapabilir veya uyutadabilir. Bu ameliyata göre değişiyor. Forumları okursan poposunun ameliyat masasına koli bandı ile yapıştırılanı bile görürsün :D (Ben gördüm) Benim ameliyat üzerinden tam 1 yıl geçti ve herhangi bir sıkıntı, tekrarlama şu an yok. O bölgeyi 15 günde bir düzgün bir şekilde temizlemen lazım veya lazer epilasyon olmak en mantıklısı.
Spinal anestezi biraz sıkıntı diye okumuştum. Şiddetli baş ağrısı yapıyor diye yaşadın mı sen? Evet bana lokal anestezi ile yapılacak. Özel klinikte olacağım. İdea klinik. Belki biliyorsundur. Lazer epilasyona gitmem şart zaten bu ameliyattan sonra. O acıtıyor mu bilmiyorum..

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Nüksedebilir. Yaranın dolumuna kadar sert zeminlere oturulması risklidir.

Ben Ağustos başında olmuştum bölge sökülüp dolması beklenmişti. Senin bölgenin hacmine bağlı iyileşme süreci değişir. Bende 1.5 ayda dolumu gerçekleşip 4 ayda tamamen kaynaşması olmuştu. Yerinde olsam ameliyat olduktan sonra zaten kontrole gitmen gerekecek yani tedbirli bir yerse geri gelip kontrol ister neyse onlar sana böyle aktiviteleri yapman gereken vakti söylerler ama hemen başlamak riskli.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,287
Üyeler
141,431
Son üye
VeyselBey
Top Bottom