Neler Yeni

Ktm Duke 125 alınır mı?

hashusged

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Hasan Hüseyin Gedik
İlgilendiği Kategoriler
Tekno
Aprilla rs125 iyidir modifikasyonla 180 filan görüyor idealdir

Lanelzy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Efe Basar
ilk motorun olacağı için duke serisinde 125'lik pek önermiyorum duke serisinde keyif 250 ve hatta 390 üstünde başlıyor. parçaları kısmen ucuz servisi bol bir motorla başlamanı öneririm acemiliği attıktan sonra satıp istediğine geçersin ama bu ilk acemilik döneminde düşme kalkma yan yatırma olası. ktm bu konuda seni üzer.

bajaj bakabilirsin ilk motora tüm bütçeni ayırmamalısın bunun yerine motor bütçesini düşük tutup ekipmana yatırım yapmalısın. acemi birinin ilk yatırım yapacağı yer kaliteli ekipmandır.
ilk motorum değil küçük yaştan beri kullanıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

o 2 zamanlı olanı diye biliyorum

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,651
İsim
Deniz Efe
naked bakıyorum daha çok

birde ehliyet yaşım geldiğimde değiştirip mt25 felan düşünüyorum
naked bencede daha iyi eğer para sorun değilse alabilirsin dikkatli kullandığın sürece sıkıntı olmaz

o 2 zamanlı olanıydı artık üretilmiyor

YiğitY.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
174
İsim
Yiğit Yenigün
Naked olarak Honda CB 125 R yakışıklı motor bence hız olarak daha düşük olsada daha stabil bir performans sağlar 125cc motor bakarken ilk buna bakarım ben

Gökberkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Gökberk Okçu
Hocam hangi ehliyetin var, B veya A ehliyet varsa NS 125 al keyfine bak, parçası bol, nispeten ucuz rakiplerine göre. Modifiye de yakıştırıyorum ben, tamamen siyah falan yapıyorlar kuyruk altı egzoz falan. Paran olduğunda A2 ehliyet alıp cc yükseltirsin.

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,651
İsim
Deniz Efe
Naked olarak Honda CB 125 R yakışıklı motor bence hız olarak daha düşük olsada daha stabil bir performans sağlar 125cc motor bakarken ilk buna bakarım ben
ülkede artık üretilmediği için en yakın 2018 model bulunuyor ve düzgünleri 150binden başlıyor evet baya baya güzel bir motor fakat 6 yıllık 20 30 bin kilometrelerde ki bir motora o kadar para verilmesi çok mantıksız

Lanelzy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Efe Basar
gitmiyor o da ya

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
gitmiyor o da ya
125 cc motordan performans beklemeni komik buldum açıkçası, yeterli bir tork seni tatmin edecektir.
Tavsiyem eğer param var diyorsan GSX-R 125 almandır, tabii ilk motorum değil demene ve tecrübem var demene göre almanı öneriyorum yoksa düşüp kalkman çok olacaktır.
Yerinde olsam MT-125 alırdım bu arada çok tatlı duruyor 2019 modeli, arkadaşımda var ve kronikleri diğer motorlara göre nispeten daha az.

eğer zenginsen alınır en kaliteli naked 125cc motor
racing istersen suzuki gsx r 125 veya aprilia rs125 bakabilirsin
Kaliteli tamam ama en kalitelisi değil.

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,651
İsim
Deniz Efe
125 cc motordan performans beklemeni komik buldum açıkçası, yeterli bir tork seni tatmin edecektir.
Tavsiyem eğer param var diyorsan GSX-R 125 almandır, tabii ilk motorum değil demene ve tecrübem var demene göre almanı öneriyorum yoksa düşüp kalkman çok olacaktır.
Yerinde olsam MT-125 alırdım bu arada çok tatlı duruyor 2019 modeli, arkadaşımda var ve kronikleri diğer motorlara göre nispeten daha az.

Kaliteli tamam ama en kalitelisi değil.
en kalitelisi neymiş?
yamaha honda düzgün 125cc mi üretiyor türkiyede

bozkan

80+ Bronze
250 duke başlangıç motorumdu, 125 duke alınır, net.

Parçası ucuz motor da yoktur artık. Honda crf 250'nin ön amortisörü 60bin TL.

bozkan

80+ Bronze
Yamaha ve Honda Türkiye'de üretmiyor zaten. Direkt olarak KTM'e en kalitelisi demen güldürdü.
Donanım olarak segmentinde tüm rakiplerine acımadığı gerçektir KTM'nin.

R25'te teknolojik özellikler neler var bir bakalım: ABS, satış stratejisi amaçlı 20-25km'ye kadar sapan hız göstergesi

Duke 250'ye bakalım: Kaydırmalı debriyaj, supermoto ABS, viraj ABS, WP amortisörler,, deli gibi tork...

MT07'ye bakalım. Teknolojik donanım: ABS

Duke 790'a bakalım. Viraj ABS, Supermoto ABS, 4 sürüş modu (traction control vs. aktif edilebiliyor bu sayede), kaydırmalı debriyaj, WP Apex amortisörler.

Kawasaki hariç Japonlarda durum pek değişmiyor.

Uzun lafın kısası, her cc segmentinde gönül rahatlığıyla KTM tercih edilebilir. Paranız yetiyorsa Kawasaki alın tabi ki :)

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Donanım olarak segmentinde tüm rakiplerine acımadığı gerçektir KTM'nin.

R25'te teknolojik özellikler neler var bir bakalım: ABS, satış stratejisi amaçlı 20-25km'ye kadar sapan hız göstergesi

Duke 250'ye bakalım: Kaydırmalı debriyaj, supermoto ABS, viraj ABS, WP amortisörler,, deli gibi tork...

MT07'ye bakalım. Teknolojik donanım: ABS

Duke 790'a bakalım. Viraj ABS, Supermoto ABS, 4 sürüş modu (traction control vs. aktif edilebiliyor bu sayede), kaydırmalı debriyaj, WP Apex amortisörler.

Kawasaki hariç Japonlarda durum pek değişmiyor.

Uzun lafın kısası, her cc segmentinde gönül rahatlığıyla KTM tercih edilebilir. Paranız yetiyorsa Kawasaki alın tabi ki :)
Donanım olarak haklı olabilirsiniz fakat parça kalitesi konusunda tam olarak katıldığım söylenemez, yakın çevremde KTM DUKE 125 kullanan iki arkadaşım da peşpeşe olarak 2 kere subap kırdılar dolayısıyla piston silindir vs. masrafına düştüler.
Kendim kullanana dek KTM bazında önyargım bulunacaktır.

Top Bottom