Neler Yeni

Bitfenix Cube 360 ARGB sıvı soğutma nasıl sizce?

OzanTK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ozan
Hocam bende almayı düşünüyorum memnun musunuz acaba benim anakart asus prıme b450m-k ıı argb ve rgb destegi yok alırsam onu nasıl halledebilirim. bir de işlemcim ryzen 5 5600 bunu alırsam ilerisini düşünerek almak istiyorum cünkü bi kaç ay sonra işlemci ve anakartımı değiştiricem sizce almama gerek var mı ?

Falcon78

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sezer
Dün itopyada görünce bir şans vermek istedim 240 siyah olanı aldım gelir gelmez montajını yaptım şaka maka baya memnun kaldım taş gibi soğutucu yapmışlar distribütörü arena bilgisayar bu arada pompanın çıktığı devir muazzam yalnız 6000 rpm geçiyor. fanların statik basıncı da harikulade

bir çok bilindik sıvı soğutucu markalarının es geçtiği bir durumu bitfenix önemsemiş soğutma tabanı nikel ile kaplanmış bakır şekilde bırakılmamış bu ne işe yarıyor derseniz soğutma tabanı nikel ile kaplandığında korozyona uğrama şansı sıfır, genelde nikel kaplamalı tasarımlar üst düzey markalarda sıklıkla görülür noctua gibi
IMG_1698.jpeg

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
burak ahmet durmuş
Arkadaşlar bu soğutucuyu almak ve denemek istiyorum ama daha incelemesi çıkmamışken sızdırıp sistemi harap olmuş kişilerin yorumları var, zaten ağzım kokuyor sayılır işlemci için mecbur değiştirmek zorundayım bir de bu konudan başım yansın istemiyorum. Seidon 240V şu an kullandığım 8 senelik bir aio sızdırma muhabbetiyle yan yana bile gelmedik umarım bunda da öyle olur. Kağıt üzerinde ve yorumlarda güzel duruyor ama bu kadar ucuza böyle bir ürünün olması mümkün değil , ucuz etin yahnisi muhabbeti çıkacakmış gibi hissediyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
burak ahmet durmuş
Bu geceki indirimden satın aldım 360 modelini umarım rezil etmez. Şu anki aiomu 2015 civarında almıştım, bunun kadar dayanmasını tabii ki beklemiyorum ama üzmese bari.
1708113582634.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
burak ahmet durmuş
sistemin dışında çalıştırmaya başladım hadi hayırlısı

Ekler

• WhatsApp Görsel 2024-02-19 saat 12.32.25_cf1d1582.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-02-19 saat 12.32.25_cf1d1582.jpg
    113.1 KB · Hit: 51

Coinim67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Buhara Bozkurt
Arkadaşlar bu soğutucuyu almak ve denemek istiyorum ama daha incelemesi çıkmamışken sızdırıp sistemi harap olmuş kişilerin yorumları var, zaten ağzım kokuyor sayılır işlemci için mecbur değiştirmek zorundayım bir de bu konudan başım yansın istemiyorum. Seidon 240V şu an kullandığım 8 senelik bir aio sızdırma muhabbetiyle yan yana bile gelmedik umarım bunda da öyle olur. Kağıt üzerinde ve yorumlarda güzel duruyor ama bu kadar ucuza böyle bir ürünün olması mümkün değil , ucuz etin yahnisi muhabbeti çıkacakmış gibi hissediyorum
Bende çok fazla sızdırma muhabbeti duydum, ama pahalı olan asus rog ryujin ii 360 bile sızdırdığını gördüm. Teknoloji tamamen şans işi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Erman
Hocam indirimde kaça düştü. Thermalright horizon 360mm modelini sipariş ettim 3k'ya duruma göre siparişi iptal edip bunu alacağım ama yeni bir ürün olması pompa kalitesi/ömrü ve contalardan sızındı kafamı karıştırdı. Nikel kaplama ve fanlarının daha performanslı olduğundan almak istiyorum.

Coinim67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Buhara Bozkurt
Hocam indirimde kaça düştü. Thermalright horizon 360mm modelini sipariş ettim 3k'ya duruma göre siparişi iptal edip bunu alacağım ama yeni bir ürün olması pompa kalitesi/ömrü ve contalardan sızındı kafamı karıştırdı. Nikel kaplama ve fanlarının daha performanslı olduğundan almak istiyorum.
Sızma her markada olabilecek bir şey tamamen şans işi. Deneyip şans vermek lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
burak ahmet durmuş
2999, ben de bunu iade etmeyi düşünüyorum. ne arkadaşların söylediği gibi sessiz ne de aşırı performanslı kendisi. işlemci boşta 40-60 derecelerde takılıyor, işlemciyi stock bırakırsam 80 i rahatça geçiyor cinebenchte. önceki aiodan performanslı kesinlikle ama fiyatına değer mi bilmiyorum. Ya yanında gelen macun çok kötü, ya da aioda sıkıntı var bilmiyorum. Zaten rgb yi hiçbir şekilde kullanamıyorum argb olduğundan. pompa kontrolünü yaptım 5500-6000 rpm arası sağlıklı çalışıyor, fanlar ise son rpmde aşırı gürültülü. özetle 3 bin TL harcayarak:
gürültü problemimi çözemedim
ekstreme koşullarda (cinebench,prime95) aşırı ısınma problemimi çözemedim
yanında gelen ışıklandırmaların hiçbirini kullanamıyorum
üste sığsın sağlıklı bir konumda kalsın diye kasanın bir kısmını kestiğimle kaldım
edit: haksızlık olmasın diye belirteyim, fan curve ayarladıktan sonra işlemci stok halde cinebenchte 79 derecede kalmayı başardı, bu sefer ise "sessiz" değil.

Son düzenleme:

Coinim67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Buhara Bozkurt
2999, ben de bunu iade etmeyi düşünüyorum. ne arkadaşların söylediği gibi sessiz ne de aşırı performanslı kendisi. işlemci boşta 40-60 derecelerde takılıyor, işlemciyi stock bırakırsam 80 i rahatça geçiyor cinebenchte. önceki aiodan performanslı kesinlikle ama fiyatına değer mi bilmiyorum. Ya yanında gelen macun çok kötü, ya da aioda sıkıntı var bilmiyorum. Zaten rgb yi hiçbir şekilde kullanamıyorum argb olduğundan. pompa kontrolünü yaptım 5500-6000 rpm arası sağlıklı çalışıyor, fanlar ise son rpmde aşırı gürültülü. özetle 3 bin TL harcayarak:
gürültü problemimi çözemedim
ekstreme koşullarda (cinebench,prime95) aşırı ısınma problemimi çözemedim
yanında gelen ışıklandırmaların hiçbirini kullanamıyorum
üste sığsın sağlıklı bir konumda kalsın diye kasanın bir kısmını kestiğimle kaldım
Ürünü alırken kasana sığıyor mu diye bakmamışsın, birde durduk yere kasanı kesmişsin. Ryzen 7 7700(stok fan) ile boşta 51,52 derece şuan. Ayrıca hava soğutucu bile gürültülü çalışıyorken sıvı soğutucunun gürültü yapması doğaldır. Hangi işlemci kullanıyorsun yaptığın ayarlar ne onlarda önemli. Keşke firmanın karşılaştırma videolarını izleseydin. Birkaç sızdırma dışında memnun olmayanı görmedim ben.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
burak ahmet durmuş
Ürünü alırken kasana sığıyor mu diye bakmamışsın, birde durduk yere kasanı kesmişsin. Ryzen 7 7700(stok fan) ile boşta 51,52 derece şuan. Ayrıca hava soğutucu bile gürültülü çalışıyorken sıvı soğutucunun gürültü yapması doğaldır. Hangi işlemci kullanıyorsun yaptığın ayarlar ne onlarda önemli. Keşke firmanın karşılaştırma videolarını izleseydin. Birkaç sızdırma dışında memnun olmayanı görmedim ben.
normalde 360mm soğutucular için üstte yer var ama plastik kısmın bir kısmı engel oldu, kasa işlevli olsa da çok ucuza aldığım için üzülmedim hocam. haklısınız ben beklentilerimi gereksiz yükselttim yorumları okuyunca.

Son düzenleme:

Falcon78

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sezer
Arkadaşlar bu sızdırma muhabbeti nerede merak ediyorum bu sızdırma yaptı diyenler bence yanında gelen sıvıyı ekstradan koymuş olabilir mi öyle bir yanılgı olabilir çünkü bloğa baktığınızda içeride sıvı olduğunu göremiyorsunuz haliyle kutu içinde ekstra sıvı çıkınca sıvı koymuş olan olabilir yada montajı beceremeyen kitlede olabilir. Sıvı soğutma çok riskli bir şey hiçbir üretici bu ürünlerde üretim hatası kolay kolay yapmaz çünkü yaptığı noktada sisteme elveda dersin bu da çok büyük risk firma açısından

240 mm versiyonu 2 haftadır kullanıyorum 14700KF gibi ısınan bir işlemci ile oyunlarda gayet stabil değerlerde tutuyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Erman
Thermalright frozen horizen 360 aldım 2 gün önce ve daha kutusunu açmadım. Dün ise Bitfenix cube 360 sipariş ettim ve bu sabah elime ulaştı. Şuan sızdırma testi yapıyorum. Fanları son devirde çalışırken fazla gürültülü değil. Duruma göre akşama montajını yapıp.Eski aio'ma göre bir iki sıcaklık testi yapacağım. Thermalright modelini de geri iade edicem. Performans olarak güzel ürün olsa da fan konusunda daha gürültülü bir model TR modeli.
Elimde ise 8 yıllık arctic 240mm aio var emektar. Hala taş gibi çalışıyor. Biraderin makinaya hizmete başlayacak.

Ekler

• IMG_20240222_111543.jpg
    IMG_20240222_111543.jpg
    3.1 MB · Hit: 37
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,810
Üyeler
141,191
Son üye