Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekran Kartımmı Arızalı ?

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
266
İsim
Arda doğan
Knk İşlemci Stok Fan İse İşlemci Sıcaklık Limitine Ulaştığı Gibi Bilgisayar Kendini Yeniden Başlatıyo bu 2-3 kere oluncada eco modu devreye alıyo haliyle buda işlemcinin hızını azaltıyor buda sıcaklığı düşürüyor ama ekran kartıda işlemciye darboğaz yapıyor ve fps'in düşüyor İd-Coolind Se-224Xt Veya 214Xt Al Geç

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Furkan KARATAŞ
Hatanın sebebi benim yanlış kablolamadan kaynaklı oldugu tespit ettim kablonun biri tam oturmamaıs anakarta giren şuan hersey normele döndü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorunun ramlerden olduğunu düşünüyorum, bilgisayarın görüntü vermeyi kestikten sonra fanların full hızda dönmesinin psu ile bir bence yok veya ben böyle bir probleme denk gelmedim

psu değiştirmek zahmetli olacağından yukarıda yazdığım gibi basitinden başlayarak yapın.
Öncelikle memtest86 çalıştırın ve kafanızı dinleyin 1.pass'da geçerse kapatabilirsiniz

ardından bios reset ve güncel değilse biosu güncelleyeceğiz
anakartın psu dan gelen ana geniş kablosu gevşek tam oturmamıs onu çıkarıp taktım normale döndü fakat daha oyunda denemedım gpu testlerinde 16 ' dk da 71 derecede kaldı FURMARK'ta

Çok fazla nedeni var en basitleri bunlar olduğundan şimdilik yazdıklarımı yap

Ramleri çıkartıp tekrar tak.
Bios resetle.
Ekran kartı yuvasına tam oturmuş mu kontrol et

ayrıca güç kaynağınız modüler olduğundan tüm kabloların hem anakartın hemde güç kaynağının TAMAMEN içine girdiğine emin olun, tırnağınız arasına girmemeli.
teşekkür ederim anakrta takılan geniş kablo gevşek kalmış

Son düzenleme:

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
266
İsim
Arda doğan
Hatanın sebebi benim yanlış kablolamadan kaynaklı oldugu tespit ettim kablonun biri tam oturmamaıs anakarta giren şuan hersey normele döndü

anakartın psu dan gelen ana geniş kablosu gevşek tam oturmamıs onu çıkarıp taktım normale döndü fakat daha oyunda denemedım gpu testlerinde 16 ' dk da 71 derecede kaldı FURMARK'ta

Kasaya Ben Tf120 Alcam Çok İyi Fanlar 3 lü Kit

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Abdurrahim Gürsoy

Psu dandik değil miymiş?

xebec

80+
İroni sandım, gerçekten yazılmış. MSI dandik psuymuş, bir yaşıma daha girdim. Psu üreticisi olmak zorunda değil. Mühendislik standartları fason üretim ile kaliteli mal ürettirebilirsiniz. MSI o markalardan biri.

Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
keday samur
İroni sandım, gerçekten yazılmış. MSI dandik psuymuş, bir yaşıma daha girdim. Psu üreticisi olmak zorunda değil. Mühendislik standartları fason üretim ile kaliteli mal ürettirebilirsiniz. MSI o markalardan biri.

hiç elektrik kesilmezse hiç voltaj dalgalanmazsa topraklı binada oturuyorsanız msi güzel psu. çünkü uzun hold up time ve pwr_ok sinyaline gerek yok.

türkiye'de yaşıyorsanız msi psu'lara pahalı parçalar takılmasını önermem.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Çağrı
Knk benimde gtx 1660 super sence ne kadar ömrü kaldı pc nin islemci amd ry 5 3600x
aynı işlemci bendede var sadece 3600 x değil 4 sene oldu alalı daha 7 senesi vardır bence ömür derken kasıt ettiğin çalışma anlamında ise tabi ben oyun amaçlı kullanıyorum şuan taş gibi hala maşallah :D 7 sene daha idare eder bence sağlam kart çünkü 1660s işlemcide öyle tabii ki

Top Bottom