Neler Yeni

Laptopum düşük fps veriyor

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Semih Aydın
Laptop özelliklerini biz mi tahmin ediyoruz knk

aagr3siff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Sertaç İslam
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Laptop özelliklerini biz mi tahmin ediyoruz knk
birinin yazmasını bekledim kanka
RTX3050 Tİ
İ5 11400H
16 GB RAM
Asus Tuf F15
Kısacası böyle oyun içinden resimde attım bu özelliklerle bu fps deli saçması ve anlam veremedim

Ekler

• Ekran Görüntüsü (143).png
    Ekran Görüntüsü (143).png
    3.7 MB · Hit: 23

Burkish

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
burak
birinin yazmasını bekledim kanka
RTX3050 Tİ
İ5 11400H
16 GB RAM
Asus Tuf F15
Kısacası böyle oyun içinden resimde attım bu özelliklerle bu fps deli saçması ve anlam veremedim
Fps düşmesinin birçok sebebi olabilir. bilgisayarı yenimi aldınız ? en son ne zaman reset attınız ? bileşenlerinizin driver güncellemelerini eksiksiz ve hatasız yaptığınızdan emin misiniz ?

aagr3siff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Sertaç İslam
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fps düşmesinin birçok sebebi olabilir. bilgisayarı yenimi aldınız ? en son ne zaman reset attınız ? bileşenlerinizin driver güncellemelerini eksiksiz ve hatasız yaptığınızdan emin misiniz ?
1 sene oldu alalı driver güncellemesi dün gelmişti game ready sürücüsü ilk güncelledim hala devam edince eski sürümleride kurdum ama değişiklik yok maalesef

Burkish

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
burak
Size tavsiyem bilgisayarınızı resetleyip temiz bir kurulum yaptıktan sonra sadece ''gameready'' den değil bütün bileşenlerinizin driverlarını baştan yükleyip tekrar denemeniz. Bilgisayarınıza ufak bir trojen bile bulaşmışsa maalesef böyle problemlerle karşılaşmak mümkün. Tek çözümüde dediğim gibi sıfırladıktan sonra ''temiz'' bir kurulum yapmak. İyi forumlar...

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Semih Aydın
Windows 10 kullanıyorsan 11'e win 11 kullanıyorsan da 10'a dönerek denemeni öneririm.
Benim sistemimde de saçma bir şeklilde fps düüşüktü sistemi 11'e taşıdım +150 fps oldu

Ruffian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
576
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Sıcaklık değerleri nedir F15 lerde yüksek olur çoğunlukla belki performansdan kısıyordur sıcaklıkdan dolayı

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT

aagr3siff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Sertaç İslam
Sıcaklık değerleri nedir F15 lerde yüksek olur çoğunlukla belki performansdan kısıyordur sıcaklıkdan dolayı
Aynı sıcaklık değerlerinde böyle bir sorunum olmuyordu daha önce
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows 10 kullanıyorsan 11'e win 11 kullanıyorsan da 10'a dönerek denemeni öneririm.
Benim sistemimde de saçma bir şeklilde fps düüşüktü sistemi 11'e taşıdım +150 fps oldu
lisanslı olarak geçme şansım varmı peki win11 yüklü olarak almıştım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biraz baktım acaba düşük güç mü çekiyo diye ama ekran kartım 75w lık versiyon ancak 25w çekiyor çıkamadım işin içinden

Ekler

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    3.5 MB · Hit: 6
Son düzenleme:

NZXT

80+ Bronze
Öncelikle kardeşim, bu sorun driver kaynaklı bir sorun veya işletim sistemi kaynaklı bir sorun değildir haberin olsun. Yüksek ihtimalle TUF serisi cihazların eski kasası o cihaz. Bundan kaynaklı kronik ısınma sorunu var çünkü 24 W çekerken ekran kartının 88 derece olması hiç normal değil. Termalleri yenilediyseniz Undervolt deneyebilirsiniz çünkü thermal throttling yiyiyorsunuz yüksek ihtimalle. İlk önce soğutma çözümü bulun yani termalleri yenileyin hala fps düşükse UV işlemi uygulanabilir. Dediğim gibi kasa kronik ısınma sorunlu bundan thermal throttling yiyiyorsunuz BD PROCHOT etkisinde kalıyorsunuz. ThrottleStop indirip Limits sekmesini atarmısınız ilgili konuları bırakıyorum Undervolt ve ThrottleStop ile ilgili. Cihazda Power Limit bulunma ihtimali oldukça yüksek çünkü o ekran kartının yani 3050 Ti laptop versiyonunun 24 W çekmemesi gerek o kadar az çekemez yani. En düşük 3050 ti TGP'si 45 W'lerden başlıyor. PL1 mi yoksa PL2 mi emin olmamız gerekiyor ondan atın Limits sekmesin ThrottleStoptan sonra bakarım ben.

Son düzenleme:

aagr3siff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Sertaç İslam
Evet thermal limit yiyormuşum 90 dereceyi gördüğü anda gücü azaltıyor ama alalı 1.5 sene oldu temizliğini düzenli olarak yapıyorum ama termal macun falan değişimi gerekiyor

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,058
İsim
Semih Boran
Termal macun ve fan temizliği bakımı çoktan gelmiş anlaşılan. Hiç yaptırılmadıysa yaptırın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,020
Üyeler
141,077
Son üye
foxic266
Top Bottom