Neler Yeni

Forumun teknik bilgi olarak yetersiz olması

Astrous

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Mehmet Cengizhan Çakıroğlu
Tam konu bulamadığım için buraya açmak durumunda kaldım. Bir sorun için forumda geziyordum öyle konu dağıldı başka konulara geçtim. Ve şunu farkettim ki bazı sosyal üyeleri çok bilgisiz ve moderatörler tarafından uyarı falan da verilmiyor. Bir arkadaşın sorunu belli herkes kafasına göre yeni sorunlar çıkartmış, birisi demiş ki anakartın işlemci kablosunu çıkarttığında çalışıyorsa yandın. Daha sonrasında dediğini hiçbir türlü desteklememiş. Bunlardan maalesef çokça var. Bunun böyle olması normal mi yoksa düzenleme gibi bir şey getirilir mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu ilk kez gördüğüm bir şey değil, adam gelmiş i7 4790K için mesela gtx 1070’i besleyemez demiş, insanlar da bunu desteklemiş. Sırf nesili düşük diye işlemciyi kötülemişler, i7 4790K oc yapılınca RTX 2070 e kadar giden bir işlemci kimse dememiş, bunlar tabii basit örnekler. Rx 580 e 600 watt takarsan kasa yanar gibi virşey diyeni görmüştüm öncesinde.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
ismail
Forumun çoğu ezbere konuşan çocuklardan oluşuyor.Üç beş kişi var parçalar hakkında teknik bilgisi olan.

Sentinelreal1

80+ Bronze
Uygunsuz Dil & Küfürlü Paylaşım
Çok katı kurallar istiyorsan technopatta takılacaksın dostum kimse sana zorla gel demiyor
1000036503.jpg

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,364
İsim
Hacı
Hangi konu atale merak ettim 🤣

The Semih

80+ Silver
Tam konu bulamadığım için buraya açmak durumunda kaldım. Bir sorun için forumda geziyordum öyle konu dağıldı başka konulara geçtim. Ve şunu farkettim ki bazı sosyal üyeleri çok bilgisiz ve moderatörler tarafından uyarı falan da verilmiyor. Bir arkadaşın sorunu belli herkes kafasına göre yeni sorunlar çıkartmış, birisi demiş ki anakartın işlemci kablosunu çıkarttığında çalışıyorsa yandın. Daha sonrasında dediğini hiçbir türlü desteklememiş. Bunlardan maalesef çokça var. Bunun böyle olması normal mi yoksa düzenleme gibi bir şey getirilir mi?

Bu ilk kez gördüğüm bir şey değil, adam gelmiş i7 4790K için mesela gtx 1070’i besleyemez demiş, insanlar da bunu desteklemiş. Sırf nesili düşük diye işlemciyi kötülemişler, i7 4790K oc yapılınca RTX 2070 e kadar giden bir işlemci kimse dememiş, bunlar tabii basit örnekler. Rx 580 e 600 watt takarsan kasa yanar gibi virşey diyeni görmüştüm öncesinde.
Yaptığım ankete göre yaş ortalaması 16-19 arası, yani bu forumdaki yüzdelik olarak çoğu arkadaş ATİ sistemleri görmemiş hayatında o yüzden sistem konularında youtubdan izledikleri kadarını biliyor.

Farkettiysen forumda troll konular daha çok hit oluyor, benim kaç tane test etmek için açtığım konular varda 1-2 yorum gelmişti, çünkü çözümünü biliyorum zaten ama kaç kişi biliyor diye açıyorum. Fakat ezbere cevaplanan konular açarsam hemen hit oluyor.

Bu arada arada bende yapıyorum çünkü habire aynı konuları görüyorum artık kopyala yapıştır yapmaya başladım. Forumdaki en büyük eksiklik açılan konular 5 dk içerisinde yok oluyor bilgiler herkese ulaşamıyor.

Sistem konusunda eski AMD cileri bulmak lazım çünkü en iyi tecrübe onlarda :D

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bilgisi olmayanlar konuşabilir, bu sadece bu foruma özel değil. Denk gelindiğinde yanlış bilgilendirmeden uyarı alırlar. Ve doğrusu söylenir.

Yöneticiler sürekli hepsine yetişemez bu yüzdende üyelerde yanlış olduğunu düşündüğünü raporlar. O yüzden bu konu üzerinde çok takılmamak lazım. Yoksa daha beter forumlar var burayı mumla aratır.

NZXT

80+ Bronze

Ben teknik bir sorunum olsada burda konu açmıyorum zaten. Gidiyorum araştırıyorum, burda en fazla alabildiğim cevap driver güncelle çünkü. Daha çok eğlenmek adına giriyorum buraya, yoksa işim olduğundan değil yani.

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
807
İsim
Taksim Delisi Cenk
Forumdakilerden nasıl bi teknik bilgi yeterliliği bekliyorsun ben buna şaşırdım 😊
Tamam yani ülkece herşeye bilgi sahibi gibi yorum yapmayı seviyoruz ama bence çok fazla beklentiye girmişsin hocam.

O kadar çok ucu açık teknik yardım konuları varki,Örneğin PC yi açtım fanlar çalışıyor ama görüntü yok.Deneyip denemedikleri hakkında bilgide vermiyor.Buna şimdi net şekilde ne cevap verilebilir.Şunu yap bunu dene diyecekler normal olarak.
Konu sahibi zahmet edip 1 2 fotoğraf eklemez.Hatta konuyu açar, insanlar 3 5 cevap yazar.Konusunu takip bile etmez.
Bir konuda öneri sunmuştum,konu sahibi 10-12 gün sonra cevap yazdı.Biraz erken yazdın dedim.Ya unuttum vs gibi cevap aldım.
Bende bunları yaşayınca bilgi sahibi olduğum konuda bile yazmak istemiyorum.

313131.jpg

Top Bottom