Neler Yeni

Monitör Önerisi Arıyorum

Honigfluss

80+ Bronze
Hocam ben fps oyuncusuyum şöyle 240hz ciarlarında ghosting olmayan düşük gecikmeli güzel bir monitör lazım önerebileceğin varmı bütçe max 8-9k
Fiyat/performans olarak samsung g4 en iyisi. 8-9K fiyatlara çıkınca tek önemli fark 6 + frc bit yerine 8 bit monitörleri görmek oluyor, 9K'da bu dell monitör renk kalitesi olarak iyi. 6 + frc'den 8 bit'e geçmenin bedeli 3000 TL midir? Bence değildir. Düşük bütçelerde bunun bedeli taş çatlasın 1000 TL oluyor. Dell'in +40 hz, 0.5 ms, usb girişleri gibi birkaç avantajı daha var. Tek dezavantajı kulaklık girişini kaybediyorsun ve fiyatı :D
Ufak bir araştırma yaptım G4'de ghosting problemi yokmuş.

samet5561

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Samet Sarı
Fiyat/performans olarak samsung g4 en iyisi. 8-9K fiyatlara çıkınca tek önemli fark 6 + frc bit yerine 8 bit monitörleri görmek oluyor, 9K'da bu dell monitör renk kalitesi olarak iyi.
Hocam bende uzun süredir araştırıyorum şuan bende samsung g3 var hiç memnun değilim çok fazla ghosting var artık değişitmek istiyorum dediğiniz iki monitörüde araştırdım
Samsung g4 te ghosting var diyen oldu , yok diyen oldu samsungun monitörleri kötü alınmaz diyen oldu vazgeçtim sonrasında

Honigfluss

80+ Bronze
Hocam bende uzun süredir araştırıyorum şuan bende samsung g3 var hiç memnun değilim çok fazla ghosting var artık değişitmek istiyorum dediğiniz iki monitörüde araştırdım
Samsung g4 te ghosting var diyen oldu , yok diyen oldu samsungun monitörleri kötü alınmaz diyen oldu vazgeçtim sonrasında
Ben mesajımı düzenledim bir daha oku istersen. Madem içine sinmiyor Dell'i al.

samet5561

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Samet Sarı
Fiyat/performans olarak samsung g4 en iyisi. 8-9K fiyatlara çıkınca tek önemli fark 6 + frc bit yerine 8 bit monitörleri görmek oluyor, 9K'da bu dell monitör renk kalitesi olarak iyi. 6 + frc'den 8 bit'e geçmenin bedeli 3000 TL midir? Bence değildir. Düşük bütçelerde bunun bedeli taş çatlasın 1000 TL oluyor. Dell'in +40 hz ve 0.5 ms gibi birkaç avantajı daha var. Tek dezavantajı kulaklık girişini kaybediyorsun ve fiyatı :D
Dell e karar verdim çok beğendim isteklerimi karşılıyordu bir oyuncu olarak ondada sıkça beyaz renkleri sarı gösteriyor şikayeti gördüm bu beni üzdü hani o kadar para verip böyle ise eğer

samet5561

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Samet Sarı
Ben mesajımı düzenledim bir daha oku istersen. Madem içine sinmiyor Dell'i al.
Hocam mesajınızı okudum. Dell modelinde acaba kullanıcılar renk ayarı yapamadıda öyle bir görüntüyle karşılaştılar bilmiyorum birde şu monitörü beğendim ben sizce nasıl https://www.gaming.gen.tr/urun/2367...ms-fhd-freesync-premium-hdr10-gaming-monitor/
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dell , viewsonic , asus üçlüsünden hangisi en tercih edilesi sizce

Honigfluss

80+ Bronze
Hocam mesajınızı okudum. Dell modelinde acaba kullanıcılar renk ayarı yapamadıda öyle bir görüntüyle karşılaştılar bilmiyorum birde şu monitörü beğendim ben sizce nasıl https://www.gaming.gen.tr/urun/2367...ms-fhd-freesync-premium-hdr10-gaming-monitor/

Attığın asus 6 bit + frc at çöpe. Dell ile viewsonic arasında karar vermek zor ama ben bütçe yetiyorsa viewsonic alırdım. Viewsonic'in avantajları:
Blur Buster 2.0 Sertifikası, hoparlör olması, 3.5 mm kulaklık girişi olması.
Dezavantajı: -40 Hz.

Asus'ta 10 bit diye yorum var, resmi sitelerinde bilgisini paylaşmamışlar müşteri hizmetlerine sormak şart. Gerçi dell'e de sormak lazım onlar da 10 bit olsa da 8 yazıyorlar.

samet5561

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Samet Sarı
Attığın asus 6 bit + frc at çöpe. Dell ile viewsonic arasında karar vermek zor ama ben bütçe yetiyorsa viewsonic alırdım. Viewsonic'in avantajları:
Blur Buster 2.0 Sertifikası, hoparlör olması, 3.5 mm kulaklık girişi olması.
Dezavantajı: -40 Hz.

Asus'ta 10 bit diye yorum var, resmi sitelerinde bilgisini paylaşmamışlar müşteri hizmetlerine sormak şart. Gerçi dell'e de sormak lazım onlar da 10 bit olsa da 8 yazıyorlar.
Hocam asusta frc çöp demişsin frc ne oluyoır acaba

Hocam benim için monitörde hoparlör ve kulaklık girişi önemli değil bit mevzusunu hakkında bilgim olmadığı için ben asusu beğenmiştim fakat siz kötü dediniz o konuda o yüzden viewsonic ile dell arasından birini alacağım

Peki sizce samsung g4 ile aralarında 3k var 3k daha fazla verilmelik fark varmı aralarında kalitede olarak

Honigfluss

80+ Bronze

Hocam benim için monitörde hoparlör ve kulaklık girişi önemli değil bit mevzusunu hakkında bilgim olmadığı için ben asusu beğenmiştim fakat siz kötü dediniz o konuda o yüzden viewsonic ile dell arasından birini alacağım

Peki sizce samsung g4 ile aralarında 3k var 3k daha fazla verilmelik fark varmı aralarında kalitede olarak
Monitör aslında 6 bit ama yazılım ile 8 bit kadar renk desteği verdirtiyorlar ama doğal olarak 8 bit bir monitör gibi kaliteli olmuyor. O bütçelerde 8 bit monitörler olduğu için 6 + frc çöp diyorum. Bu arada müşteri hizmetlerine sordum 8 bit dediler.

samet5561

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Samet Sarı
Monitör aslında 6 bit ama yazılım ile 8 bit kadar renk desteği verdirtiyorlar ama doğal olarak 8 bit bir monitör gibi kaliteli olmuyor. O bütçelerde 8 bit monitörler olduğu için 6 + frc çöp diyorum. Bu arada müşteri hizmetlerine sordum 8 bit dediler.
Çok sağolun bu arada hocam sizide uğraştırdım 8 bit dediklerine göre alınabilir ozaman

samet5561

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Samet Sarı
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,698