Neler Yeni

Bilgisayar Biosa Girmiyor ?

Neleda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yavuz
Selamlar birkaç hafta önce aldığım bilgisayarımda Armory Crate uygulamasından fan ve rgb kısımları çalışıyordu. Oradan istediğim gibi rgb ve fan ayarı yapabiliyordum. Sonra ne olduysa önce monitör geç açılmaya başladı standbye moduna alıyordu displayport kablosu değiştirdim. Sorun çözüldü sanki. Sonra fan ayarı için biosa girmek istediğimde F2 ve DEL tuşlarına basmama ragmen giremedim.

Kurtama Seçenekleri menüsünden UEFI seçip biosa girdim sanırım bu Armory Crate uygulamasından ayarları eskisi gibi yapamama sebebim de biosa ulaşımla alakalı diye düşünüyorum. Uygulamayı revo uninstaller ile silip baştan kurmama ragmen kullanamadım. Sonradan baktım yeni bios sürümü gelmiş güncellesem düzelir mi ? Biosa girmek için hep böyle uğraşacak mıyım ?

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,142
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
biosa girememenin sebebi muhtemelen fast boot dediğimiz olay biosu atlayarak direkt windowsu başlatıyor ve bilgisayarının daha hızlı açılmasını sağlıyor. Şayet ben kapattım bu ayarı. Eğer değiştirmediysen default olarak açık gelecektir lakin elektrik kesilmesinin ardından ilk açılışta biosu atlamadan açılacaktır yani bilgisayarının fişini çek biraz bekle ardından tekrar güç verip biosa o şekilde girmeye çalış.

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Serkan Barındık
Her BIOS F2 ve DEL tuşu ile BIOS'a girmez. F8 de olabilir. Anakart modelini yazarak hangisi ile BIOS'a girildiğini bulabilirsin google amcadan.

Buradan bir incele istersen.

Neleda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yavuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her BIOS F2 ve DEL tuşu ile BIOS'a girmez. F8 de olabilir. Anakart modelini yazarak hangisi ile BIOS'a girildiğini bulabilirsin google amcadan.

Buradan bir incele istersen.
F2 ve DEL yazıyor ona baktım kanka. Press kısmı geldiğinde bastığım halde tepki vermiyor.

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,513
İsim
Batuhan
F2 ve DEL yazıyor ona baktım kanka. Press kısmı geldiğinde bastığım halde tepki vermiyor.
Bios Pilini Çıkartıp Deneyebilirsin .

Çok Büyük İhtimallen Fast Boot Açık Olduğu İçin Biosa Geçmiyor .

Neleda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yavuz
Bios Pilini Çıkartıp Deneyebilirsin .

Çok Büyük İhtimallen Fast Boot Açık Olduğu İçin Biosa Geçmiyor .
Evet fast boot kapatınca giriyor. Lakin armoury crate uygulamasından eskisi gibi rgb ve fan ayarı yaptırmıyor. Nedeni ne olabilir ?

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,513
İsim
Batuhan
Evet fast boot kapatınca giriyor. Lakin armoury crate uygulamasından eskisi gibi rgb ve fan ayarı yaptırmıyor. Nedeni ne olabilir ?
Güncellemelerden Dolayı Hocam Bende Gigabyte Anakart Kullanırken Aynı Sorunu Yaşıyordum .

Neleda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yavuz
Top Bottom