Neler Yeni

Telefon Şarjını 100 yapmak zararli mi?

Palo DAYI

80+ Silver

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Gece sabaha kadar şarj olması sıkıntı çıkarmaz. Telefon şarjı dolduğunda otomatik olarak akımı kesiyor.
Birkaç yerde 20-80 arası kullanım en sağlıklısı diyordu anladım hocam.

djones

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
asf asfas
ben iphoneumu 1 yıl kadar 20-80 arası kullandım. sonra internette bir yorum gördüm ve aydınlanma yaşadım resmen. dikkat etmeden kullanınca yaklaşık 2 senede falan pil yüzdesi anca yüzde 80e düşüyor. ben yüzde 80e düşmesin diye telefonu sürekli 20-80 arası yüzde 60 kapasitede kullanıyorum. bu bana çok saçma geldi bir anda. yüzde 80e düşmesin diye sürekli yüzde 60 kapasitede kullanmak bir garip yani

Mert

80+ Silver
Yanlış bilgiler havada uçuşuyor, forum yine sirk gibi.

SeryXS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Rust, Bilgisayar

Mert

80+ Silver
Konuyla Alakasız Mesaj / Spam
Siz bilgilendirin hocam birazda sizi dinleyelim
Ben onu bir süre önce bıraktım. İroniden ceza yedim, sonrasında bana hakaret edilmesine karşın aksiyon alınmadı. Alışkanlıktan buradayım hala.

Ekleme: Şu mesajıma da uyarı gelmiş, şaşırdım mı? Hayır. Yukarıda yanlış bilgi yığını oluşmuş, hala bana konudan alakasız mesaj uyarısı geliyor. Moderatörleri tebrik ederim, yakında liseye başlamamış çocuklarla baş başa kalacaksınız.

Son düzenleme:

Akhiore

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
506
İsim
Oğuzhan Aktaş
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak fırsatlar
-Ayarlar > pil ve cihaz bakımı > pil > diğer pil ayarları > adaptif pil ve pili korur açık olacak - bu ayar %85 te durduruyor otomatik ben hep böyle kullanıyorum

Son düzenleme:

ExploiT

80+ Bronze
Lityum ion pillerde böyle bir şey yok %20 'nin altına düşürmeyin yeter.

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
C-Locker
Gece sabaha kadar şarj olması sıkıntı çıkarmaz. Telefon şarjı dolduğunda otomatik olarak akımı kesiyor.
Sarj almayı kesiyor evet, fakat telefon sarj almayı kesince batarya %99'a düştüğünde tekrar şarj almaya başlıyor. Gece boyunca defalarca şarj almayı durdurup tekrar başlıyor. Buda batarya sağlığını olumsuz etkiliyor.

SeryXS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Rust, Bilgisayar
Sarj almayı kesiyor evet, fakat telefon sarj almayı kesince batarya %99'a düştüğünde tekrar şarj almaya başlıyor. Gece boyunca defalarca şarj almayı durdurup tekrar başlıyor. Buda batarya sağlığını olumsuz etkiliyor.
Kaynak varmı? Öyle bir şey olacağını sanmıyorum

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
C-Locker
Kaynak varmı? Öyle bir şey olacağını sanmıyorum
Kaynağa ne gerek var ? Telefon açık oldukça uyku modunda olsa bile enerji tüketir. Gece yatarken %100 bıraktığın telefonun bataryası 0 olsa bile sabah kalktığında %97 civarına düşecektir. Batarya performansı düştükçe bu oranda yükseliyor. Ben %100 bıraktığım telefonu %70'lere düşmüş halde buluyorum. Sarjda bırakırsam sabah %100 olmuş olacak fakat gece boyunca %99'a düşüp belki 30 kez şarj alacak.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Ben %100 bıraktığım telefonu %70'lere
Kral ölmüş bu haberin olsun.

Konu sahibine:
Ayrıca 5-100 yapabilirsin sıkıntı yok. O kadar hayati bir yöntem değil. Zaten tam şarja 10-15 kala şarj hızı çok ciddi yavaşlıyor. Samsung servis iyi. Garantisi bitmeden 1 ay önce servise gönder bataryayı değiştirirler.

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
C-Locker
Kral ölmüş bu haberin olsun.

Konu sahibine:
Ayrıca 5-100 yapabilirsin sıkıntı yok. O kadar hayati bir yöntem değil. Zaten tam şarja 10-15 kala şarj hızı çok ciddi yavaşlıyor. Samsung servis iyi. Garantisi bitmeden 1 ay önce servise gönder bataryayı değiştirirler.
Aynen hocam gece sarjda bıraka bıraka yedik bataryayı :)

Top Bottom