Neler Yeni

X670, x670p, x670e farkları nedir?

I34RTU

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Bartu Kabil
Merhaba arkadaşlar, ben işlemci olarak 7800x 3d alacağım ekran kartı olarak ise 4070ti süper. Anakart olarak x670 almayı düşünüyorum. İlk sorum sizce bu sistem için iyi mi?, bu anakartı araştırınca farklı modelleri çıktı karşıma, ikinci sorumda bu, bu modeller arasındaki var nedir ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Hüseyin Mert Görgel
Merhaba arkadaşlar, ben işlemci olarak 7800x 3d alacağım ekran kartı olarak ise 4070ti süper. Anakart olarak x670 almayı düşünüyorum. İlk sorum sizce bu sistem için iyi mi?, bu anakartı araştırınca farklı modelleri çıktı karşıma, ikinci sorumda bu, bu modeller arasındaki var nedir ?
Hepsinde chipset aynı kullanılıyor ama malzeme kalitesi degisebiliyor ram-ssd slot sayısı değişebiliyor birisi 6000mhz ram desteklerken diğeri 8000mhz destekleyebiliyor donanımsal olarak ve malzeme kalitesi olarak degisikler oluyor kısacası. Özellikle merak ettiğin bir model varsa yardımcı olabilirim.

I34RTU

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Bartu Kabil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hepsinde chipset aynı kullanılıyor ama malzeme kalitesi degisebiliyor ram-ssd slot sayısı değişebiliyor birisi 6000mhz ram desteklerken diğeri 8000mhz destekleyebiliyor donanımsal olarak ve malzeme kalitesi olarak degisikler oluyor kısacası. Özellikle merak ettiğin bir model varsa yardımcı olabilirim.
Rami 6400 alacağım sence hangisini almam daha sağlıklı olur atx olarak

ThE LoSt

80+ Silver

nostra07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Rogue Agent
Sonunda E olanlar Extreme olarak geçiyor ve daha fazla ve yüksek hızda USB ve PCIe bağlantıları destekliyor. Genelde USB header ve ARGB headerları vs de daha fazla oluyor. Aslında sıradan kullanıcı için çoğu anakart haddinden fazla güçlü. Ben AM5 ilk çıktığı zamanlarda Asus Rog Strix B650E-F Gaming Wifi almıştım hem daha ucuzdu hem de X670 ve X670E lerle aynı port ve PCIe desteğine sahipti. Am5 anakartlarda VRM'ler çok iyi olduğu için sıradan bir kullanıcı iseniz bence X serisi almaya gerek bile yok ve B serisi gayet yeterli ama bütçe sorun değilse tabi ki zevkinize göre alabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Hüseyin Mert Görgel
Rami 6400 alacağım sence hangisini almam daha sağlıklı olur atx olarak
ATX anakartın boyutudur ben microATX kullanıyorum bana şuan yetmiyor önerim normal ATX anakart alman olur rog serisi öneririm gigabyte marka veya MSI önermem bu anakartlarda kronik sorun oluyor genelde rog serisi x670 anakartlar arasında 6600mhz ram destekleyen modeli var almayı düşündüğün ram için daha sağlıklı olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,165
Üyeler
141,405
Son üye
dogankalmis
Top Bottom