Neler Yeni

2 şıklı İstanbul seçim anketi

İstanbul için sevinir misiniz?

• İmamoğlu’na oy vericem ama Kurum seçilirse 1 nisan sabahı istanbul için üzülmem hatta sevinirim

Oylar: 37 78.7%
  • Kurum’a oy vericem ama İmamoğlu seçilirse 1 nisan sabahı istanbul için üzülmem hatta sevinirim

Oylar: 10 21.3%

• Oy kullanan toplam üye
    47

KAANT10X

80+ Bronze
Hacı bu arkadaşlarla inatlaşma bugün bir seçim anketine baktım Lütfü Savaş yüzde 40 a yakın oy almış. Yani rezilliği buradan anla. Bazen konuyu etnik kesimlere indirmekten korkuyorum.
Sabah kalktım sosyal medyada ne göreyim Metrobüs bozulmuş millet işe gidemiyor olsun ekrumum 500.000'le üniye giren arkadaşlarımıza miss gibi yurt yapmış.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,097
İsim
Semih Boran
Demetevler'in kentsel dönüşüme girmesini özevlerden tut ivedik metrosuna kadar herkesi ilgilendirir oradaki insanları taşımak 2 yıl sürer trafiğin başka yere alınması altyapı işleri VS derken ilk temelim atılması 3 yıl sürer halk zaten çıkmak istemiyecek daha geniş yapmak gerekeceği için ekstra binalar derken çiftlik kavşağına kasar olan alan komple şantiye olur köklü bir değişim için ki böyle bir şey olamaz kağıt üzerinde bile zor bu paraya 5 tane demetevler kurulur
Şimdi neden bunu dediniz anladım galiba. Mansur'u baz alarak cevap yazdınız sanırsam. Ben akpnin neden bu zamana kadar bir şey yapmadığından bahsetmiştim orada. Ha, Mansur da sorumlu bu konuda tabii. 2019'dan beri onu da ilgilendiriyor bizzat bu durum. Ondan evveli 1994-2017 Melih'i, 2017-2019 arası ise Mustafa Tuna'yı ilgilendiriyor.

KAANT10X

80+ Bronze
Şimdi neden bunu dediniz anladım galiba. Mansur'u baz alarak cevap yazdınız sanırsam. Ben akpnin neden bu zamana kadar bir şey yapmadığından bahsetmiştim orada. Ha, Mansur da sorumlu bu konuda tabii. 2019'dan beri onu da ilgilendiriyor bizzat bu durum. Ondan evveli 1994-2017 Melih'i, 2017-2019 arası ise Mustafa Tuna'yı ilgilendiriyor.
Arkadaşın demek istediği özetle şu sanırım orada yaşayan toplum kentsel dönüşüme yanaşmıyor yanaşsa bile o bölge çok kalabalık olduğu için büyük problemler yaşanır. Mesela Mamak'ta gecekondu bölgelerindeki kişileri ikna edip bölgede boşluklara yeni binalar yapabilirsiniz. Ama Yenimahalle ve Keçiörenin pek çok yerinde büyük semtler var nisbeten boş arazilere imar yapsak bile trafik sistemi çöker metro ağları ise yerleşim yerlerine uzak kalır. Benim düşüncem uzun vadeli olarak o bölge yavaş yavaş dönüştürülmeli .

Emsal

80+ Silver

Ulan ne şanslı adamsın ölünce kabire ömrü hayatında sahibi olmayacağın mercedesle paketliyor seni.

Maşallah 🇸🇦REİS ☪️🛐
Aferin hoplamayı bırakıp düzgün üsluba geçmeye başladın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hacı bu arkadaşlarla inatlaşma bugün bir seçim anketine baktım Lütfü Savaş yüzde 40 a yakın oy almış. Yani rezilliği buradan anla. Bazen konuyu etnik kesimlere indirmekten korkuyorum.
Sabah kalktım sosyal medyada ne göreyim Metrobüs bozulmuş millet işe gidemiyor olsun ekrumum 500.000'le üniye giren arkadaşlarımıza miss gibi yurt yapmış.
Hocam inatlaştığım tek kişi yok gayet güzel iletişim kuruyoruz biz arkadaşlarla,
bir kişi fazla hopluyor hakettiği ve anladığı tarz ile cevabını alıyor yoksa benim tarzım değil

Son düzenleme:

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,234
İsim
C Ş
İmamkurum

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,685
İsim
Feyzullah
ben özel olarak bir başkana bir şey demedim dediğiniz şeyi ne Mansur ne altınok nede Melih gökçek yapabilir maalesef çok zor bir proje olası bir depremde demetevler 5km kare genişliğinde bir enkaz olacak en içine girilmesi 2 ay sürer böyle bir durumda

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,097
İsim
Semih Boran
ben özel olarak bir başkana bir şey demedim dediğiniz şeyi ne Mansur ne altınok nede Melih gökçek yapabilir maalesef çok zor bir proje olası bir depremde demetevler 5km kare genişliğinde bir enkaz olacak en içine girilmesi 2 ay sürer böyle bir durumda
2014'te mi ne sanırsam Devletimizin parasının olmadığından mı ne bahseden olmuştu sanırsam. Aslında istenirse yapılabilir. Ankapark denildiği paralara yapıldıysa ve Kuzey Ankara,(eksik yapıldı aslında), Dikmen Vadisi gibi şeyler yapılabildiyse ve köprüler falan yapılabildiyse mümkünatı var diyebiliriz. Şu da yapılabilir. Demetevler'i istimlâk edip, büyük bir yeşil alana dönüştürebilir. Ev sahiplerini falan ise şehirdeki boş evlere falan dağıtılabilir.

Son düzenleme:

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,685
İsim
Feyzullah
2014'te mi ne sanırsam Devletimizin parasının olmadığından mı ne bahseden olmuştu sanırsam. Aslında istenirse yapılabilir. Ankapark denildiği paralara yapıldıysa ve Kuzey Ankara,(eksik yapıldı aslında), Dikmen Vadisi gibi şeyler yapılabildiyse ve köprüler falan yapılabildiyse mümkünatı var diyebiliriz. Şu da yapılabilir. Demetevler'i istimlâk edip, büyük bir yeşil alana dönüştürebilir. Ev sahiplerini falan ise şehirdeki boş evlere falan dağıtılabilir.
Paradan ziyade insanların orayı boşaltması ilede alakalı devletimizin illaki parası var ama demetevler den önce yapılacak daha kolay yerler var büyük bir yeşil alana dönüştürülme olasılığı çok düşük ankapark bile boş duruken

Dahası  
Reaksiyon skoru
695
İsim
Muhammed Hamza Bayık
İlgilendiği Kategoriler
Teknolojik gelişmeler, Bilgisayar bileşenleri, Yazılım
İstanbul'lu olsam ikisine de vermezdim. Oyum Mehmet Altınöze olurdu, ama iki şıklı olduğu için Murat Kurum.

Emsal

80+ Silver
İstanbul'lu olsam ikisine de vermezdim. Oyum Mehmet Altınöze olurdu, ama iki şıklı olduğu için Murat Kurum.
Evet hocam ölçüm yapmak istediğim şey oy verdiğiniz aday değil de diğeri seçilirse İstanbul için sevinir misiniz yani özetle oy verdiğiniz adaya tarafgir misiniz yoksa beğendiğiniz için mi veriyorsunuz

Dahası  
Reaksiyon skoru
695
İsim
Muhammed Hamza Bayık
İlgilendiği Kategoriler
Teknolojik gelişmeler, Bilgisayar bileşenleri, Yazılım
Evet hocam ölçüm yapmak istediğim şey oy verdiğiniz aday değil de diğeri seçilirse İstanbul için sevinir misiniz yani özetle oy verdiğiniz adaya tarafgir misiniz yoksa beğendiğiniz için mi veriyorsunuz
Yani Murat Kurum'a taraftar değilim. Keza Akp'ye de öyle. Ama Güzelim İstanbul'un, Fatih'in yadigarının Zulüm 1453'te başladı deyip Sultan Fatih'in türbesine tekme attıktan sonra, "Bu şehir bize Fatih'ten kaldı1 bilmem ecdadımız vs. vs. gibi söylemleri olan döneklerin elinde olması canımı sıkıyor. Bunlar o kadar ileriye gitmişti ki İstanbul'u chp aldığında Fatih imamoğlu filan demişlerdi. Benim Murat Kurum dememin sebebi biraz ideolojik sebeplerden ötürü. Ha hizmet olarak şu ana kadar bir şey yapmamış olabilirler, veya yapmışlardır orasını bilemem. Bu seçimlerde kazanırlarsa 2028 için mecburen yapacaklar, bu sayede kazanan yine benim insanım olacak. Ama gerek vaatleri, gerek kişiliği, gerekse de ideolojik yapılarımız örtüştüğü için Mehmet Altınöz. Şu an yaptıkları etkili çalışmalar sayesinde Mehmet Altınöz, Aziz Karamahmutoğlu vs. vs. seçimi belirleyici oylar alacaklardır. Hatta bana kalırsa yine bu seçimler 2. tura mecbur edilecek ve 14-28 Mayıs'ta olduğu gibi diğer adayların kimi destekleyeceği seçimi belirleyecek. Teşekkür ederim

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Oy verdiğiniz aday değil de diğer aday seçilirse sizce İstanbul için çok mu kötü olur yoksa birçok projesi ile diğer aday da İstanbul için sizi ümitlendiriyor mu?
2 aday mı var?
Bu nasıl demokrasi?

Top Bottom