Neler Yeni

İnceleme AJAZZ AK680 ÖN İNCELEME

Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
ismet karagücük
Klasik PTT.. Sağlık olsun yarın geldiğinde ilk bakışını merak ediyorum ilk yazını ilk hislerini buraya yazmayı unutma benim yazımın dışında ekstra avantaj veya dezavantaj görürsen ekleme çıkarma yaparım konuya..
Hayırlısıyla gelsin de bakalım ama o bahsettigin yay sesi sorunu daha önce
Dostum tüm tuşları söktükten sonraki üst plakayı söküp tekrardan denediniz mi? O Plaka yüzünden çıkmıyor olabilir. Switchleri sökmedim ancak baktığımda switch yerinden oynasa da tam olarak yukarı gelmiyor. hemen çıkmasın vs. diye böyle bir önlem almış olabilirler. Ürün her yerde basbas HotSwap olarak pazarlanıyor eğer böyle bir özelliği olmasaydı çoktan ifşa olurdu diye düşünüyorum.
Ek olarak Abdullah abinin GMMK2 incelemesini izlediğimde switch çok yukarıda duruyor ve o da çıkarırken bi hayli zorlanıyordu. Bu klavyedeki switchlere baktığımda o klavyeden daha basık bir şekilde aşağıda duruyor. O Plakayı çıkardıktan sonra anahtarlar yerinden sökülüyor olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

konunun linkini özelden iletme şansınız var mıdır?
Vallaha kaybettim teldeyim arama yerine klavyeyi yazın çıkar zaten

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
Sadettin Y
Dostum tüm tuşları söktükten sonraki üst plakayı söküp tekrardan denediniz mi? O Plaka yüzünden çıkmıyor olabilir. Switchleri sökmedim ancak baktığımda switch yerinden oynasa da tam olarak yukarı gelmiyor. hemen çıkmasın vs. diye böyle bir önlem almış olabilirler. Ürün her yerde basbas HotSwap olarak pazarlanıyor eğer böyle bir özelliği olmasaydı çoktan ifşa olurdu diye düşünüyorum.
Ek olarak Abdullah abinin GMMK2 incelemesini izlediğimde switch çok yukarıda duruyor ve o da çıkarırken bi hayli zorlanıyordu. Bu klavyedeki switchlere baktığımda o klavyeden daha basık bir şekilde aşağıda duruyor. O Plakayı çıkardıktan sonra anahtarlar yerinden sökülüyor olabilir.

konunun linkini özelden iletme şansınız var mıdır?
1000038049.jpg
1000038050.jpg
1000038051.jpg

bahsettiginiz plaka şu ust hafif seffaf kisimsa orayi sokemedim hocam. pcb arkadan fotosunu cektim sanki lehimli gibi

Oonır

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Onur
Ya hocam konudan bağımsız bu aliexpress adresi nasıl giricez istanbul diyorum kayseri kabul ediyor

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
638
İsim
Sercan GÖKALP
Herkese Selamlar bugün Aliexpress'ten aldığım AJAZZ marka AK680 model Hot Swap Brown Switch
klavyenin ön incelemesini yazıp sizlere aktarmaya çalışacağım

Alıntıyı görüntüle

ÜRÜN İÇERİĞİ ;
1 ADET KULLANIM KLAVUZU
1 ADET KLAVYE
1 ADET 160CM UZUNLUĞUNDA TYPE-C KABLO
2 ADET MEKANİK ANAHTAR
1 ADET KEYCAP SÖKME APARATI
1 ADET SWITCH SÖKME APARATI

ÜRÜN HOT SWAP BİR KLAVYEDİR
NEDİR HOTSWAP? ; Klavyede Switch'lerin lehimsiz olduğu üç adet pinle mekanizmaya bağlantılı
olduğu anlamına geliyor. İstediğiniz gibi kolayca çıkarıp değiştirebiliyorsunuz. İlerde çift basma veya basmama gibi sorunlarla karşılaştığınızda
switch sökme aparatı sayesinde switchlerinizi kolaylıkla değiştirip kullanmaya devam edebiliyorsunuz

ÜRÜN 2 ADET RENK VE 2 ADET SWITCH SEÇENEĞİ İLE KARŞIMIZA ÇIKMAKTA
-Kırmızı Beyaz ve Mor Beyaz olarak 2 adet renk seçeneği
-Red ve Brown olmak üzere de 2 adet switch seçeneği ile dilediğinizi satın alabilirsiniz.

YAY SESİ ; Enter tuşunun üstündeki (TR klavyede , ve ; tuşu) tuşta çok ufak bir yay sesi aldım ancak kulaklığı taktığınızda
herhangi bir ses müzik açık olmasa dahi bu yay sesi duyulmuyor. Ben Brown switch modelini tercih ettim siz Red modelini de alabilirsiniz.

Alıntıyı görüntüle

(+) AVANTAJLARI ;
-%65'lik bir klavye olması sebebiyle küçük bir masaya veya dar bir alana sahip olanlar için biçilmiş kaftan
-19 Farklı Renk modu bulunuyor
-Yazım Esnasında el terletmesi gibi problemler yaşamadım.
-Ürünün RGB'sinde kullanılan ledler oldukça yüksek ışığa sahip
-Çıkarılabilen bir Type-C kablo ile bağlantısını sağlamakta kabloda oluşabilecek sorunlarda herhangi bir Type-C kablo ile tekrar bağlantı sağlayabilirsiniz.
-Klavyenin arkasındaki skratezler oldukça sağlam ve masaya yapışıyor oyun oynarken kayma gibi problemler yok
-Ürün elime toplamda 11 Günde geldi Aliexpress'ten gönderilen bir ürün için çok hızlı bir kargolama işlemi oldu
-Full Anti-Ghosting'e sahip
-Driver mevcut.
-Hot Swap özelliği.
-Keycapler oldukça güzel duruyor ve farklı bir tasarıma sahip sizi sıkmıyor.

(-) DEZAVANTAJLARI ;
-Küçük bir Enter Tuşuna sahip. Büyük Enter'a alışanlar için sorun teşkil edebilir
-Klavye yandan bakınca eğimli durmasına rağmen bir destek çentiği yok
-Aliexpress'teki uzun kargolama süreci
-Yurtdışı üretimi bir klavye olduğu için maalesef ki Türkçe karakterler klavyenin üstünde yer almıyor.
-Ürün ABS Plastik ne kadar Dezavantaj olur bilemedim o yüzden buraya ekliyorum.
-Büyük klavye kullanıyorsanız Küçük bir klavye olduğundan alışma süreci olabilir.

Ekstradan Reklama girer mi bilmiyorum ancak klavyeyi daha detaylı incelediğim bir youtube videosu da çektim
aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. Merak ettiklerinizi ister buradan ister Youtube'dan
isterseniz de özelden sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplarım.

Üründe vergi çıktı mı? Çıktıysa ne kadar çıktı ?

DisastrousTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Nurullah Atlı
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Oyun. İkinci El, Matematik
Instagram
https://www.instagram.com/nurullah_atl
Steam
https://steamcommunity.com/id/disastroustr
Facebook
1000009873
Twitter
nurullah6152
Discord
Psyco6152#8468

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,266
İsim
Ümit Can
bahsettigin plakayı tam anlayamadım hocam, keycapleri cıkarıp pcbyi soktugumde alt tarafı lehimli gibi gozukuyordu (fotosunu cekmedim normalde nasıl bilmiyorum) o bahsettiginiz plaka icin simdi tekrar sokecegim keycapleri bir kontrol edecegim.
Keycapslerin hemen altındaki beyaz vidalı plakadan bahsediyorum

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
bahsettiginiz plaka şu ust hafif seffaf kisimsa orayi sokemedim hocam. pcb arkadan fotosunu cektim sanki lehimli gibi
Vallahi bende tam anlamadım hocam @Revainer hocam bi baksanıza siz daha iyi anlarsınız

Ya hocam konudan bağımsız bu aliexpress adresi nasıl giricez istanbul diyorum kayseri kabul ediyor
PC'den denediniz mi olması lazım hiç böyle bi sorun yaşamadım.

Üründe vergi çıktı mı? Çıktıysa ne kadar çıktı ?
Aliexpress'den Ücretsiz gönderim olan herhangi bir ilandan ürünü alın. Zaten satın al dediğinizde karşınıza +Vergi ile fiyatı çıkıyor. Ürünü teslim alırken herhangi bir ek ücret çıkmaz.

ilk kullanıcı indirimi ile 727 TL şuanda ben de alsam mı diye düşünüyorum vergi dahil bu arada
Ben 840TL'ye aldım 727TL'ye böyle bir klavye için çok çok iyi fiyat klavye ihtiyacınız yoksa dahi alın kenarda köşede dursun yedek bir klavye olarak.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Ürün tam bu haldeyken bi tekrardan sökmeyi dener misiniz. Abdullah abi farklı bir klavye incelemesinde switchleri sökerken çok zorlanmıştı muhtemelen çok kolay çıkabilen bişey değil o switchler. Ayrıca çıkmasa kutunun içinden neden 2 tane Switch çıksın bi ilginç

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
Sadettin Y
Ürün tam bu haldeyken bi tekrardan sökmeyi dener misiniz. Abdullah abi farklı bir klavye incelemesinde switchleri sökerken çok zorlanmıştı muhtemelen çok kolay çıkabilen bişey değil o switchler. Ayrıca çıkmasa kutunun içinden neden 2 tane Switch çıksın bi ilginç
kral cok fena yuklendim anca o sekil cikti. Klavye hotswap arkadaslar :D

1000038053.jpg

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
Sadettin Y
hadi okey hotswapmis hocam ama gercekten cok zor cıkarması.
iki tanesini cıkarabildim ama 3-4 tanesine zarar verdim yani.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
638
İsim
Sercan GÖKALP
Keycapslerin hemen altındaki beyaz vidalı plakadan bahsediyorum

Vallahi bende tam anlamadım hocam @Revainer hocam bi baksanıza siz daha iyi anlarsınız

PC'den denediniz mi olması lazım hiç böyle bi sorun yaşamadım.

Aliexpress'den Ücretsiz gönderim olan herhangi bir ilandan ürünü alın. Zaten satın al dediğinizde karşınıza +Vergi ile fiyatı çıkıyor. Ürünü teslim alırken herhangi bir ek ücret çıkmaz.

Ben 840TL'ye aldım 727TL'ye böyle bir klavye için çok çok iyi fiyat klavye ihtiyacınız yoksa dahi alın kenarda köşede dursun yedek bir klavye olarak.

Sizce red switch mi brown switch mi?

Top Bottom