Neler Yeni

CS'de kasa açıp kazandığım parayla oyun almak caiz midir?

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,523
İsim
Heath Ledger
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Ahmet
hocam kendim satarım onda sıkıntı yok bence sıkıntı kasayı açıp gelen parayı kullanmakta
kardeşim bak
oyun içi kutu açılımı=kumar
kumar=haram,ok?ne yapmalısın şuan bu parayla?ben de bilmiyorum

Odias

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
SAİDAHMED SAĞLAM
Bazı devletler içeriği kesin olmadığı için kumar sınıfına koydu ama zaten içinden ne çıkabileceği belli o yüzden sıkıntı yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

kumarhanede de çip alıyorsun çiple oynuyorsun?
ama kazanan senin çipini alıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

sürpriz yumurta almak la aynı şey

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,523
İsim
Heath Ledger

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,062
İsim
Berk
Kasa oyundan düşüyor. Onu satıp zamanla steamde para biriktirip oyun almak sıkıntılı gelmiyor ancak bu birikmiş para ile kasa açarsak ve pahalı bir şey çıkarsa bu parayla oyun almak sıkıntılı mıdır sizce? Düşüncelerinizi merak ediyorum
bunu sorduğuna göre sana hemen cevabını veriyorum kasadan değil pahalı bir şey çıkması, indirimde oyun aldıracak değerde bir eşya çıksa bile hemen steam arkadaş listeni açıyorsun ve seviyesi en düşük arkadaşa hediye edeceksin çünkü böylesi faizdir öhü öhüm pardon caizdir. allah ibadetini arttırsın. mesela bu konudan sonra da şunlara da kafa yoralım mesela bakkaldan beslenme için alışveriş yapıyoruz adam o parayı alıyor kullanıyor yeri geliyor içki satıyor. mesela ödemeyi kredi kartıyla yaptın hop visa, mastercard komisyonu çakıyor olmayan para yaratılıyor bu ülkene enflasyon olarak dönüyor bence bu çok daha büyük bir caiz hh pardon faiz.

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,727
İsim
Emir
Para yatırıp kaybetmek-kazanmak varsa caiz değildir.Şans oyunlarına giriyor.Şans oyunların hepsi de caiz değil

Dipnot:Bu forumda dini şeyler açmanı pek tavsiye etmem.Çok fazla kendini bilmez trol elemanlar var.Merak ettiğin bir şey olursa araştırsan daha iyi olur

IKeeqo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
147
İsim
İbrahim
Hadisler de bir kaynak biliyorsun değil mi?
Kuranda helal ve haram yetkisi sadece Allah'a aittir denilmiyor mu? Ayrıca bana hadislerde herhangi bir haram olarak geçen hadis linki atabilir misin merak ettim

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,523
İsim
Heath Ledger
Para yatırıp kaybetmek-kazanmak varsa caiz değildir.Şans oyunlarına giriyor.Şans oyunların hepsi de caiz değil

Dipnot:Bu forumda dini şeyler açmanı pek tavsiye etmem.Çok fazla kendini bilmez trol elemanlar var.Merak ettiğin bir şey olursa araştırsan daha iyi olur
cevap için teşekkür ederim. para yatırıp demişsiniz de para yatırmıyorum kasaları satıp ordan gelen parayla kasa açıyorum bunu sordum

Shix2x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Shix2x
Kuranda helal ve haram yetkisi sadece Allah'a aittir denilmiyor mu? Ayrıca bana hadislerde herhangi bir haram olarak geçen hadis linki atabilir misin merak ettim
(Musned:4/130-133, Tirmizi, İlm, 2660 nolu hadis.)

İnFless

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Yağız Çelik
Abi sonra Türkiye neden gelişmiyor sorulan soruya bak anasını satayım

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim