Neler Yeni

Lgs 2024 makara sorusu hatalimi

ehwhwjwj

80+
Arkadaşlar basliktada yazdığı gibi bu soru hatalimi

Ekler

• b6168f4c-016a-4126-8b7e-15d6f3826661.png
    b6168f4c-016a-4126-8b7e-15d6f3826661.png
    106.1 KB · Hit: 91
Dahası  
Reaksiyon skoru
832
İsim
Talha Açıkgöz
Şimdi çözdüm soruyu da cevap c olması lazım MEB ne diyor cevaba

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
adsizazo
2 ve 3
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 ve 3
sabit makara olduğundan dolayı herhangi bir şekilde sürtünmelerin önemsemediği durumda fiziksel anlamda işin korunması gerekir yani iki adamında F.x inin eşit olması gerekir ancak elimizde herhangi bir şekilde adamların kuvvetine dair bir bilgi yok biri F iken diğeri 2F olabilir bu durumdada F kuvvetli 2x yol aldırır 2F kuvvetli ise x kadar yol aldırır o yüzden 3.seçenek kesindir diyemeyiz

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,210
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
ChatGPT A diyor :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
adsizazo
sabit makara olduğundan dolayı herhangi bir şekilde sürtünmelerin önemsemediği durumda fiziksel anlamda işin korunması gerekir yani iki adamında F.x inin eşit olması gerekir ancak elimizde herhangi bir şekilde adamların kuvvetine dair bir bilgi yok biri F iken diğeri 2F olabilir bu durumdada F kuvvetli 2x yol aldırır 2F kuvvetli ise x kadar yol aldırır o yüzden 3.seçenek kesindir diyemeyiz
2.seçenek pardon

evet A olması lazım soru kesinlikle hatalı ama yinede iptal edileceğini zannetmiyorum

ehwhwjwj

80+
Tahtayı ben 6 x aldım en küçük kuvvetler dediği için soruda Bir işçinin uyguladığı kuvveti x buldum ikiside aynı kuvvetleri uygularsa eşit yol almak zorunda olur diye düşünüp c yaptim

Bir kaç saat önce bende sormuştum c diyordu

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
adsizazo
Tahtayı ben 6 x aldım en küçük kuvvetler dediği için soruda Bir işçinin uyguladığı kuvveti x buldum ikiside aynı kuvvetleri uygularsa eşit yol almak zorunda olur diye düşünüp c yaptim
başkan şimdi tahtanın uzunluğunun bir önemi yok tahtanın ağırlığının bir önemi var ancak eğerki çubuğun her bir parçasının ağırlığı aynıysa o zaman 2.seçenekte kesin doğru olmuş olur soruda hata olmaz ama onu belirtmemiş soruda

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
985,336
Üyeler
155,851
Son üye
GigatnoS
Top Bottom