Neler Yeni

LGS yaklaşıyor çok stresliyim

Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Hasan hğseyşn
Takacak bir şey yok, 350 puanla anadolu lisesine yerleşmiştim ve gayet memnundum. 320 ile 360 arasında netler değişiyor diyorsun lgs de de öyle bi puan alabilirsen normal bi anadolu lisesine gidebilirsin. lgs çok da önemli bi sınav değil ortalama bi anadoluya git yeterli.

Aykut D.

80+ Gold
2000'li yıllarda meslek liselerine sadece "en kalifiye ve en zeki" öğrenciler kabul edilirdi.
Hatta o yıllarda sen meslek lisesinde okuyor olsaydın ailen bununla gurur duyar ve arkadaşlarının aileleri bile seni örnek çocuk olarak referans alırlardı.

Meslek liseleri kötü okullar değildir.
Meslek lisesinden çıkan herkes işsiz değildir.
Sen bölümünü, mesleğini sevdiysen ve hocaların da ortalama seviyedeyse o okulu bitirdikten sonra işsiz kalmaz ve çalışmaya başlarsın.
Yaşıtların üniversiteye hazırlanırken sen mesleğini eline almış, tecrübelenmiş olursun.
Onlar üniversiteyi bitirirken de sen en kötü ihtimalle bir motorun/araban olur.

MESLEK LİSELERİNİ KÖTÜLEMEYİ BIRAKIN.
Memur olan amcam ile esnaf olan babam arasında dağlar kadar fark var babam evini arabasını almışken amcam halen kirada . Meslek lisesi öcü değil yani .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Takacak bir şey yok, 350 puanla anadolu lisesine yerleşmiştim ve gayet memnundum. 320 ile 360 arasında netler değişiyor diyorsun lgs de de öyle bi puan alabilirsen normal bi anadolu lisesine gidebilirsin. lgs çok da önemli bi sınav değil ortalama bi anadoluya git yeterli.
Aynen o şekilde zaten anadoluya gidenle aynı sınava gireceksin oda opsiyanel girmesen bile mesleğin elinde olur .

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Semih Aydın
Memur olan amcam ile esnaf olan babam arasında dağlar kadar fark var babam evini arabasını almışken amcam halen kirada . Meslek lisesi öcü değil yani .
Çocuklar sanıyorlar ki meslek liseleri iğrenç okullar.
Ben 2018 meslek çıkışlıyım.
Meslek lisesine gitmeseydim şu an işsiz, tecrübesiz birisi olurdum.
Olay "Karakter + Amaçta".
Amaçsız olarak en iyi Anadolu Lisesine de gitsen amaç bulamadığın için bir şeye sap olamazsın.
Bunu anlamaları gerekiyor.

vincentzp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Yağız
İlgilendiği Kategoriler
oyun
2000'li yıllarda meslek liselerine sadece "en kalifiye ve en zeki" öğrenciler kabul edilirdi.
Hatta o yıllarda sen meslek lisesinde okuyor olsaydın ailen bununla gurur duyar ve arkadaşlarının aileleri bile seni örnek çocuk olarak referans alırlardı.

Sen bölümünü, mesleğini sevdiysen ve hocaların da ortalama seviyedeyse o okulu bitirdikten sonra işsiz kalmaz ve çalışmaya başlarsın.
Yaşıtların üniversiteye hazırlanırken sen mesleğini eline almış, tecrübelenmiş olursun.

teknik lisede okuyan biri olarak söylüyorum çok doğru. sadece sınıfında kız olmaz o kadar :) ki o kadar önemli değil yani

Aykut D.

80+ Gold

Yako2435

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
yakoli

Aykut D.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ahmet Korucuklu

Hocam ailem şundan diyor ortamı kötü senide kötü yaparlar diyorlar.

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Semih Aydın
teknik lisede okuyan biri olarak söylüyorum çok doğru. sadece sınıfında kız olmaz o kadar :) ki o kadar önemli değil yani
Canını yerim sonunda beee.
Meslek lisesinde okuyan adamı lisede küçümserler ama lise bitmeden staj döneminde de pişmanlıkları başlar.

Elektrik, Ray, İtfaiye, Bilişim bunlar bize lazım abi.
Herkes okuyarak en çok parayı kazanacağını zannediyor....

Şimdi bir yere ev yaptır usta 100.000 TL ve üzeri parasını alır.
Müteahhit projeyi çizer, başında durur takip eder ve "MİSAL" 40.000 TL parasını alır.
Usta ayda 2-3 iş alır paranın içinden geçer (yorgunluğuna değiyor.) müteahhit ise aynı sayılarda seker.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,004
Üyeler
146,605
Son üye
inferyum
Top Bottom